825 Shares 1922 views

Instalacja innego silnika w pojeździe. Jak dokonać wymiany silnika w samochodzie?

Bardzo często kierowcy, którzy nie spełniają dynamicznych charakterystyk silnika lub innych ustawień, należy wykonać wymianę jednostki napędowej do bardziej odpowiednie. Wydawałoby się, że wszystko jest proste, ale w rzeczywistości tak nie jest. Po pierwsze, instalacja innego silnika w samochodzie wymaga dużej liczby zmian od strony technicznej. Po drugie, nie powinniśmy zapominać o dokumentach, ponieważ drugi silnik spalinowy (ICE) ma swój własny numer seryjny. Ale niech nas wszystko w porządku.


Niektóre ogólne informacje

Co do części technicznej pytanie, wiele zależy od marki samochodu, silnik zamontowany na nim i proponowanej wymiany. Dlatego, aby powiedzieć coś więcej szczegółów jest niemożliwe. Oczywiście, nie ma trudności z wymianą silnika na sam. Na przykład, w VAZ 2110 jest agregat 1,5 litrów i 78 litrów. a. W tym przypadku, bez żadnych przeróbek można łatwo zmienić na takie same. Położyć mocniejszy silnik jest również możliwe, ale ta procedura będzie kosztować znacznie droższe, a także do pracy w policji drogowej.

Każda jednostka napędowa posiada własny numer identyfikacyjny. Istnieje również degustacji pokoje na karoserii, co wskazuje na konkretny model i serię silników spalinowych. Jeśli dane nie pasuje, możesz mieć problemy. Chociaż zespół policjantów ruchu drogowego w tej chwili nie mają prawa wglądu do silnika, to lepiej nie ryzykować i zrobić wszystko zgodnie z prawem.

Instalowanie innych silników na samochód GAZ-21

Jednostka napędowa, która została wcześniej ustawiona na „Wołga”, ma wiele wad, z których główne to:

  • nieszczelne uszczelki, dlatego istnieje ryzyko głodu ropy naftowej i wyjście awarii zespołu napędowego;
  • pęknięcie prowadzi zawory wydechowe. Ze względu na ich zużycie stracił władzę i istnieje wiele innych problemów;
  • Słabe kołki głowicy głowicy cylindra, które często pękają.

W ogóle tu problemy są więcej niż wystarczające, a sam silnik ma stosunkowo niewielki udział. Dlatego wielu kierowców są niechętne do zastąpienia. Zazwyczaj ustawiony ZMZ-405 lub ZMZ-406, którego cechy techniczne bardzo podobne. Ta wymiana wymaga minimum przeróbek. Chociaż nadal musi ukończyć patelnię, ponieważ opiera się na elementach przedniego zawieszenia. Niektórzy właściciele samochodów umieścić silniki samochodów zagranicznych, ale jest to zwykle bardzo kosztowne. I PPC w tym przypadku również należy wymienić.

Montaż podobnego bloku

Zwykle procedura ta jest realizowana tylko wtedy, gdy awarii starego silnika. Często naprawa kosztuje niemal równe zakup nowego silnika. Jeśli poczucie odzyskać stary silnik spalinowy nie jest, to zdecydowanie musimy umieścić podobnego, ale nowego, b / Y lub umowy. Instalacja silnik z tego samego modelu samochodu oraz samej pojemności nie wymaga rejestracji. W związku z tym, nie można iść na policję ruchu, gdyż nie ma takiej potrzeby.

Ale nawet w tym przypadku konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty. Instalacja innego silnika w pojeździe tego samego typu mogą być wykonane bez ponownej rejestracji, ale to nie wszystko. Na przykład, taki silnik może być usunięty z kradzieży pojazdu. Jeśli w pewnym momencie znajdzie się na policję, nie będzie problemów. Dlatego przy zakupie urządzenia zasilającego, pożądane jest posiadanie umowy sprzedaży lub paragonu potwierdzającego transakcję.

Instalacja inny silnik dla „gazela”

Główną wadą zwykłego silnika jest jej wysokie zużycie paliwa. W tym przypadku istnieje możliwość, aby przełączyć na gaz. Jednakże, istnieje również konieczność uzyskania odpowiednich dokumentów. Można iść w drugą stronę, umieszczając importowane zasilacz. Jakiś czas najbardziej popularny był amerykański silnik z „Daimler Chrysler” objętości 2,4 litra i 152 litrów. a. Jest to doskonały silnik spalinowy z dość dużego zasobu. Przy prawidłowej i terminowej konserwacji to praktycznie nie ma poważne wady. UE miejskich około 11 litrów, a tor 9. Przynajmniej GAZ później został umieszczony jako pracowników.

Ponadto popularny i silniki japońskie. Na przykład, 1JZ-GE VVT-i z "Toyota". Ten V6 2,5 litra i pojemności 200 litrów. a. Jest to jedna z najlepszych opcji, chociaż jego koszt instalacji nie jest tanie. W niektórych przypadkach, umieścić toyotovskie V8 o pojemności 4 litrów współpracujący z 5-biegową automatyczną. Spotkać na „Gazelle” tych bloków są niezwykle rzadko, ze względu na pieniądze, taka procedura nie jest tanie.

Jak umieścić silnik na WHA na ZAZ-965

Miłośnicy zabytkowych samochodów często iść do wszelkich odpadów, jeśli tylko poprawić wydajność konia żelaza. Na przykład, na ZAZ-965 jest bardzo często umieścić silniki VAZ lub „Tavria”. Przypuśćmy MeMZ-2457 jest umieszczona bez problemu, trzeba tylko skończyć małą płytkę adaptera lub dostarczyć CPR z ZAZ-968.

Umieścić skrzynię biegów w tym przypadku jest nieco bardziej skomplikowana niż sam silnik. Musimy trawić pole hak, zmienić łożysko zwalniający i więcej. Ponieważ wysiłek powinien być warto, wielu właścicieli ZAZ natychmiast umieścić silnik spalinowy z WHA. Ale nawet tutaj potrzeba całkowicie przerobić płytkę umieścić odpowiednią PPC, etc. Jednak wynik opłaca, ponieważ można umieścić wystarczająco mocny silnik za stosunkowo niewielkie pieniądze. W ogóle, instalacja innego silnika w samochodzie ZAZ-965 praktyce dość rzadko, i jest zwykle wykonywane przez ludzi, którzy są poważnie zainteresowani w samochodach, nie szczędząc mu czas i pieniądze.

Instalacja UMZ-4178 silnik GAZ-69

Bardzo często przyczyną kilku ważnych czynników należy wymienić. Po pierwsze, regularne gazowa elektrownia kosztuje około 17-20 litrów benzyny na sto tras. Po drugie, producent zaleca paliwa AI-76 przez długi czas nie na sprzedaż. No, oprócz tego, wielu przeraża wysoki przebieg i zużycie silnika. Co do silnika UMZ-4178, jest bardziej nowoczesny i ma znacznie lepszą wydajność. Zużycie, według obserwacji kierowców jest zredukowana do 5-7 litrów, co jest bardzo dużo w wielkim biegu. Zwiększona dynamika zwiększając pojemność jednostki napędowej. Cóż, to zwiększa niezawodność, co jest ważne.

Instalacja innego silnika na samochód GAZ-69 towarzyszy rafinacji obudowę sprzęgła i ruch pedału gazu. Często przerobienie i poduszki napędowy. Reszta instalacji przebiega sprawnie i nie wymaga znacznych nakładów finansowych. Zdaniem kierowców, taka zmiana jest całkiem uzasadnione i opłaca się wystarczająco szybko.

Konwersja samochodu „Wołga”

Bardzo często są właściciele samochodów, ustanawiając dla krajowego silników pojazdów V8 z samochodami takimi jak GAZ-53 i GAZ-66. Wielkość bloków w tym przypadku sięga 4-5 litrów, to nie wystarczy. Problemy podczas instalacji dużo, z niewystarczającej liczby miejsc, a kończąc na różne wzmacniacze prętów itp Kierowcy w obliczu faktu, że silniki ciężarówek GAZ próżniowych zainstalowanych ograniczników prędkości, które są konieczne do ochrony transmisji w przeciągających się wspina. Samochód to nie jest problem, więc ten element, pożądane jest, aby usunąć. Zazwyczaj jest to żaden problem, a jeśli mają, eksperci w warsztacie pomóc na tyle szybko, aby je rozwiązać. A teraz idziemy dalej.

Wymiana silników na klasykę domowych

Jak mamy rozumieć, instalacja inny silnik w samochodzie „Wołga” wymagać będzie zestaw zmian i ulepszeń. Jak stanie rzeczy z samochodów VAZ? W rzeczywistości, wielu entuzjastów nie ma takiej zmiany. Po pierwsze, jest to absolutnie nie opłacalne procedury dla pieniędzy. Po drugie, nie będzie dodatkowych kosztów i nie wymagają dodatkowego sprzętu. Na przykład, w VAZ-2110 można umieścić japoński silnik. Oczywiście, jest to niezawodne i bardziej wydajne. I dla benzyny oszczędności będą widoczne. Ale to, aby przeznaczyć na ten bałagan nie do tak. Oraz o dokumentach nie zapomnieć. Zazwyczaj zainstalować dodatkowe sterowniki ulepszoną timer zapłonu moc zmienionym wydaniu i innych grzejników. To nie jest jeszcze cała lista rzeczy, które trzeba zrobić. Dlatego przed zainstalowaniem innego VAZ silnik zostanie przeprowadzone, trzeba rozważyć plusy i minusy.

„Moskvich” i zastąpienie silnika

Na samochód krajowego w fabryce ruszyliśmy około 5 różnych układów napędowych. Były zarówno samodzielnie opracowane silniki i silnik opelevskie diesel. Na przykład, właściciele VAZ-2141 lub 2142 z bloku energetycznego o Łada 2106 można łatwo umieścić silnik z „Ford” do 1,7 litra. Prawie cały silnik carbureted, później pojawił się z centralnym wtryskiem. Ze względu na złożoność tego konstrukcja znacznie wzrosła, a koszt odtworzenia wzrosła. Ale nawet teraz, są kierowcy, którzy z powodzeniem umieścić silniki V8 z „audi”, chociaż koszt następnie współmierny z ceną samochodu. Ale te sterowniki nie boją, bo dla nich jest to hobby, które nie są mierzone w walucie.

wymagane dokumenty

Jak mamy rozumieć, instalacja inny silnik w samochodzie „Moskvich” lub innej jest bardzo realne. Ale techniczna strona tego zagadnienia nie wszystko. Zwłaszcza jeśli chodzi o instalowanie mocniejszy zasilacz z innego pojazdu. W tym przypadku trzeba będzie zebrać odpowiednie dokumenty. Pierwszą rzeczą, którą trzeba napisać oświadczenie do policji drogowej z prośbą o zmianę konstrukcji samochodu, a następnie uzyskać pozwolenie, aby to zrobić. Następnie udajemy się do organizacji eksperckiej, co potwierdza możliwość zamontowania silnika na konkretnej marki samochodu. Dopiero wtedy umieścić silnik i upewnij się, aby dostać w swoje ręce zgłoszenia od organizacji zajmującej się instalacją.

Przechodzą konserwacja, a następnie dostać kartę diagnostyczną. Wszystkie te dokumenty są dostępne w policji drogowej. Ponadto, pojazd musi być skontrolowany przez ekspertów. Jak widać, instalacja innych silników na GAZ-21, lub każdy inny, wymaga dużo czasu i wysiłku.

podsumować

Bardzo często, właściciel pojazdu nie może oderwać oczu od karoserii, choć głośnik samochód pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku, wiele osób myśli o zainstalowaniu innego, mocniejszego silnika. I bardzo często cena emisji nie jest dla nich ważne. Oczywiście, wszystkie decyzje są podejmowane przez właściciela samochodu i to do niego należy wymienić czy nie.

Jednakże istnieją inne sytuacje, takie jak wtedy, gdy silnik jest nieczynny z powodu zagłuszania. W tym przypadku, jego przywrócenie może kosztować okrągłą sumę. Dodajmy do tego serwisu samochodowego, okazuje się, że umowa zakupu z gwarancją silnika nie jest zbyt drogie. Chociaż lepiej jest spróbować znaleźć nowe, bo kupić kota w worku, zwłaszcza za dużo pieniędzy, to wcale konieczne. W każdym razie, nie zapomnij o dokumentach projektowych. Silnik musi być czytelny numer identyfikacyjny i być wymienione w porwanie. Jeżeli zakup jest konieczny, aby zwrócić uwagę na te szczegóły, a potem może być poważnym problemem. Wszakże udowodnić policji drogowej lub policji, że zakupiono go i sprawdzić, zagubione, będzie praktycznie niemożliwe. Więc przede wszystkim sprawdzić silnik w bazie danych ruchu i nie zapomnij o swojej diagnozie.