608 Shares 8763 views

Murmańsk Muzeum: przegląd

Murmańsk nie jest alokowana mnóstwo zabytków, wraz z innymi głównymi miastami naszego kraju. Jednak jest już bardzo piękne, oryginalne i tak atrakcyjne dla każdego miłośnika turystyki. W tym artykule chciałbym spojrzeć na najlepszych muzeów w Murmańsku, eksploatacji, ciekawych faktów.


muzeum krajoznawcze

Najstarsza w okolicy jest muzeum. Instytucja, która znajduje się na Prospekcie Lenina, 90 – szuka, składowania, nabywania i promocji zabytków.

Główną cechą muzeum jest unikalna wystawa dna morskiego, który stoi jedyny w swoim rodzaju w Rosji. Geologicznych wykazują na raz ekstrahowano z głębokości około 12 km podczas wiercenia otworu wiertniczego Kola.

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, muzeum gościa o historii zatrudnienia regionu od czasów starożytnych do współczesności.

Muzeum sztuki

Murmańsk będzie nadal badać muzeum. Następny na naszej liście – Muzeum Sztuki miasta, które można znaleźć na stronie: Komintern Ulica 13. Prace instytucję, od środy do niedzieli od 11 rano do 18 po południu.

Art Museum (Murmańsk) – jedyna instytucja w Arktyce, jest w całości poświęcony sztuce wizualnej. On opiera się w zabytkowym budynku, wzniesionym w odległym 1927 roku. Warto zauważyć, że struktura w tym czasie był to pierwszy kamień w mieście. Reszta budynku w tym czasie były wykonane z drewna.

Art Museum (Murmańsk) przechowuje się w jego murach są głównie prace krajowych mistrzów sztuk plastycznych. W ostatnich czasach wystawiane nowoczesną ekspozycję tutaj. Dziś jest utrzymywana około 4000 pozycji.

Oprócz działań wystawienniczych, instytucja zaangażowana w nauczaniu i pracy wychowawczej. Muzeum Sztuki organizuje regularnie wykłady informacyjne, spotkania ze znanymi ludźmi, artystów.

Muzeum Floty Północnej

Muzeum Floty Północnej (Murmańsk) można znaleźć pod adresem: koniec ulica, nr domu 15. Od 1964 roku instytucja opiera się na terenie Domu Oficerów. Narażeniem przydzielono pokoi 10, których łączna powierzchnia wynosi około 1200 m2. Inne muzea Murmańsk może pochwalić się taką imponującą terytorium, przeznaczone do hal wystawowych.

Materiały muzealne, które odnoszą się do historii Floty Północnej, jego pochodzenia. Jest to przede wszystkim: żeglarze dokumenty, stare fotografie, artefakty z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ekspozycja w Muzeum, goście są w stanie wprowadzić instytucję ze specyfiką rozwoju floty okrętów podwodnych, lotnictwa, marynarki wojennej historii poszczególnych statków. Do tej pory fundusz muzeum posiada ponad 65.000 eksponatów.

Lodołamacza atomowego „Lenin”

Przegląd najbardziej niezwykłych muzeów Murmańska, nie można ignorować lodołamacza „Lenin” – starożytny statek, który sam w sobie jest duża ekspozycja. Przedstawiony przez muzeum podejmuje gości z podróży Port, molo Ponton Stacji Morskiej. Powered instytucję, od środy do niedzieli w godzinach od 12 rano do 15 wieczorem.

Lodołamacz „Lenin” to pierwszy na świecie statek, który miał powierzchnię powerplant jądrowej. Statek został zbudowany w 1956 roku w Leningradzie. W 1959 roku udał się do lodołamacz dziewiczego rejsu. Statek był w pracy przez 30 lat.

Obecnie lodołamacz jest na stałe zacumowany w porcie w Murmańsku. Stopniowo prowadzone prace nad jego przekształcenia w muzeum. Odwiedzić to miejsce będzie interesująca dla każdego, kto jest zainteresowany w historii floty krajowej.

Muzeum Murmańska Shipping Company

Wypełnienie ankiety najlepsze muzea Murmańska, mówić o instytucji, poświęconej morskiej żeglugi firmy. Muzeum przy ulicy Volodarsky, house 6. odwiedzić hale wystawowe jest dostępna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Muzeum Murmańska Shipping Company została założona w 1977 roku. Jest to jedna z nielicznych instytucji, gdzie ekspozycje że dane ujawniają historię rozwoju północnej wysyłce pasach żeglarzy krajowych.

Podczas istnienie muzeum koncentruje się jedyny w swoim rodzaju fotografii, zorganizowana na dużą skalę galerii portretów. Wśród instytucji ekspozycji można zobaczyć dzwon starego statku, wyposażenie morskie minionej epoki, model statku reaktorów jądrowych, wypchane zwierzęta arktyczne, itd

Obecnie, podziwiane przez zwiedzających do muzeum jest kolekcja miniaturowych modeli statków. Najmniejszy model – wytwornica pary „wołogodzki” – to tylko 14 cm długości.

Odsetki dla widza jest również diorama, który mówi o rozwoju Szlaku Morzu Północnym. Tutaj można zobaczyć stojąc przy rozładunku statków. Na jego pokładzie znajdują się autentyczne żeglarzy figury. Ekspozycja otacza realistyczny blask, który symuluje Aurora.