719 Shares 1119 views

Kiedy prednizolon zastrzyki?

Prednizolon – półsyntetycznym glukokortykoid leku na bazie hydrokortyzonu. Oznacza to, że jest – oznacza wysoki stopień aktywności biologicznej, która umożliwia stosowanie iniekcji prednizolonu w sytuacjach klinicznych. Na przykład, kiedy zapewniając natychmiastową pomoc w sytuacjach awaryjnych.

Przeciwalergiczne, przeciwzapalne, działanie immunosupresyjne, zdolność do zwiększania wrażliwości receptorów beta-adrenergicznych (które to białka zewnętrznej błony komórkowej, które rozpoznają i wiążą syntetyczne analogi katecholamin adrenaliny i noradrenaliny), do endogenicznej katecholaminy (tzn związków czynnych, które działają jak środki chemiczne „kontrola” cząsteczki (neurohormony ) i mediatorami oddziaływań komórka-komórka) – podstawowe funkcje „prednizolon” lek. Ampułki do objętości wynoszącej 25 mg są produkowane.

sytuacje awaryjne, takie jak ostre reakcje alergiczne, thyrotoxic kryzysu, astmatycznych stanu astmy oskrzelowej, wstrząs, nie jest podatny na leczenie standardowe (operacyjnych, oparzenia, toksycznej lub anafilaktyczny, pourazowe lub kardiogennego), ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostrej niewydolności nadnerczy, są wskazaniem do „prednizolonu” preparatu.

Zastrzyki przypisane są w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów i układowy toczeń rumieniowaty), w ostre zapalenie wątroby i marskość wątroby, astma, jak również w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zapobiec pojawieniu się tkanki bliznowatej i zwężenia naczyń w zatruciach kauteryzują cieczy.

Dawka i czas trwania leczenia zależy od lekarza indywidualnie w zależności od stopnia nasilenia choroby i wskazań dla leku „Prednizolon”. Zastrzyki podaje się dożylnie, przez dożylny (bolus, następnie ociekowa) lub domięśniowo w niemożności podawania dożylnego. Po ostry stan został zatykać prednizolonu podaje się w postaci tabletek do podawania doustnego. Gdy dawka ta stopniowo zmniejsza się. W przypadku dłuższego leczenia, nie należy przerwać terapię gwałtownie.

Preparat ten jest skuteczny, ale ma wystarczająco przeciwwskazania i skutki uboczne. Po pierwsze, przeciwwskazania oznacza „prednizolon”. Zastrzyki nie są stosowane dla zdrowia, nawet jeśli nie jest nietolerancja lub nadwrażliwość na składniki. Lek należy stosować ostrożnie, w takich dolegliwościach jak świeżo przeniesiony lub istniejących chorób zakaźnych wirusowych przyrodzie, choroby układu pokarmowego, w okresie szczepienia (osiem tygodni i dwa tygodnie po szczepieniu), stany niedoboru odpornościowego.

Sercowo-naczyniowe, zaburzenia endokrynologiczne, ciężkie przewlekłe zapalenie wątroby lub nerek, osteoporoza systemowy powinien być ostrożnie stosowany w prednizolon. Zastrzyki w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, a także dzieci w okresie wzrostu jest używany tylko dla wskaźników zdrowia i ściśle pod nadzorem lekarza. Jeśli preparat jest przydzielony w czasie karmienia piersią, karmienie piersią jest zalecane, aby zatrzymać.

Wśród skutków ubocznych prednizolon – zmniejszenie zdolności organizmu do wykorzystania glukozy jako źródła energii, nadnerczy, cukrzycą steroidów, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, sterydów wrzód dwunastnicy i żołądka, wzrost ciśnienia krwi, rzadkoskurcz (czasami nawet do zatrzymania akcji serca), zwiększone wydalanie wapnia, opóźnienie płeć rozwoju u dzieci, zmiany troficzne rogówki. I nie są to wszystkie efekty uboczne. Pełną listę należy zapoznać się w ramach przygotowań do zastosowania do „prednizolon” instrukcji.