183 Shares 3010 views

Jerozolima świeca: jak światło i jakie jest znaczenie kolorów

Jerozolima świeca Jest to dar duchowy. Błogosławionego obiekt, który jest zapisywany wraz z kapliczki domowego. Jak zapalić świeczkę Jerozolimy? Dla niektórych świąt można to zrobić?


Prawosławni, którzy otrzymali je jako dar, często nie wiedzą, co robią. Jerozolima świeca nosić cząstkę świętego ognia. Ale istnieją pewne ograniczenia dotyczące ich stosowania.

Jerozolima Gdzie są świece?

Jerozolima świeca – to latarka z 33 świec. Ich liczba odpowiada ziemskich lat żyli w Chrystusie Jezusie. W przeddzień Wielkanocy, w Wielką Sobotę, jest Święty Ogień. W świątyni Grobu Świętego (Jerozolimy) przeprowadzono specjalną usługę na końcu którego duchowni znieść świętego światła (Święty Ogień lub). To symbolizuje zmartwychwstanie Zbawiciela.

Według legendy, jeśli nie zejdzie Święty Ogień, potem przyjdzie Apokalipsa, koniec świata w tym dniu, a świątynia zostanie zniszczona.

Każdego roku tysiące pielgrzymów do Jerozolimy, aby otrzymać święte światło. Wiele pochodnie zapalone w dzień Świętego Ognia. Jerozolima świeca (zdjęcie pokazuje, że pochodzą one w różnych kolorach) zachowują moc czystości i świętości przez wiele lat. Bezpośredni lot otrzymał Święty Ogień transportowany na Cyprze iw Grecji. A potem przeprowadza się na całym świecie.

W świętej ziemi mnichów Jerozolimy świece. Są one wykonane z wosku pszczelego. Dlatego fałszywy jest łatwa do nauczenia – prawdziwy Jerozolima świece wydzielać zapach miodu.

Pojawienie Świętego Ognia

Pojawienie Święte Światło w świątyni Grobu Świętego jest uważany za jeden z cudów prawosławia. Na ten sakrament jest obserwowany nie tylko pielgrzymów, ale również widzów na całym świecie.

W przeddzień kultu wygaszone wszystkie lampy, świece, świeczniki. Patriarcha rozbiera się do sutanny. Odbywa się to w celu widać – nie przynosi mecze lub inne przedmioty, które przyczyniają się do ekstrakcji ognia. Zwyczaj ten przyszedł po władze tureckie popełniane wyszukiwanie wewnątrz kaplicy. Oni nawet sprawdził kieszenie patriarchy w poszukiwaniu zapałek lub innych środków.

Dla opadania kościelny Straży sprawia jaskinię (Edicule) lampy 33 i Jerozolima świecy. Wartość tego działania – wspaniałym samozapłon, która przez wieki poddano uczyć. Lampa wypełniona olejem, umieszczony w środku malowniczego Grobu. W Edicule zawiera patriarchów (ortodoksyjnych i armeńskie) i grota z nimi uszczelnionych woskiem.

Obecna świątynia cicho modlić, wyznać swoje grzechy. Oczekiwanie trwa od 5 minut do kilku godzin. W czasie, gdy istnieją błyski Edicule przeciwpożarowej – dźwięki dzwonków. Patriarchowie iść, błogosławiąc ludzi i rozdając Święte Światło.

W pierwszych minutach Świętego Ognia nie pali. Pielgrzymi wyciągnąć ręce, kąpać. Takie działania są czyszczone, inspirować duszę radości i szczęścia odkrywania cudu.

dwa patriarchy

Obecność ormiańskiej archimandryty w zstąpienia Świętego Światła – długa tradycja. Ona pojawiła się w momencie, gdy Jerozolima znajdowała się pod panowaniem muzułmanów. Tradycja mówi, że Ormianie kupić za ogromne pieniądze z lokalnego władcy wyłączne prawo do wykonywania rytuału w Edicule. Ormiański patriarcha o dniu spędzonym w grocie, modląc się do zejścia z ognia. Inne, nawet święci Ojcowie nie wolno było do świątyni. Stali razem na placu. Ale nie pojawiają się w jaskini Świętego Światła.

Patriarcha Konstantynopola modlił się obok kościoła, wraz z innymi kapłanami. Belka, który uderzył w niebo, uderzył w kolumnę, która stała obok patriarchę prawosławnego. Kolumna we wszystkich kierunkach rozpylany rozprzestrzenianiu się ognia. Wszyscy ludzie stojący w pobliżu kościoła, zapalił świece.

Po tym incydencie, władca Jerozolimy w ceremonii nakazał Edicule wykonać tylko patriarcha Konstantynopola. I ormiański arihimandritu, zbudowanie, ponieważ powinno wejść do jaskini z nim i obserwować obrzędy.

Dziwne rzeczy w świątyni Grobu Świętego

Często Święty Ogień towarzyszy dziwnych zdarzeń. miga Molniepodobnye błyszczą w różnych częściach świątyni. Czasami po takiej jasności, że pojawią się świecące kule. szybko poruszają się w tłumie lub wyższej, bez frakcji i bez wymywania. W pewnym momencie w najbliższej świetlistej kuli zapala świecę lub znika migające.

Descent of the Holy Light, w niektórych przypadkach towarzyszy zjawisk dźwiękowych. Nagrali w starożytnych źródłach historycznych i są opisane w bieżącym dowodów. Można usłyszeć grzmot w jasnym słońcu i jasny niebie.

Znacznie rzadsze historie o przedmiotach samoleczenia. Na przykład, światła kaptur lub kwef podczas zbieżności Fire. Ale po gasić płomienie, rzeczy są w stanie nienaruszonym, bez wypalonych lub utwardzone krawędzie otworów.

Krew i mirotocheniya nastąpić w momencie pojawienia Świętego Światła. Pierwszy przypadek odnotowano w 1572 roku. Fez na „Układanie koronę cierniową” ukazał się kropel, jak krew. W Fezie XIX wieku została zastąpiona przez ikonę z podobnym działki. Na początku XX wieku (1939), w nocy przed Wielkanocą, usiadła do strumienia mirrę. Powtórzono to w 2001 roku. Ikona strumieniowo mirrę wieczorem w Wielki Piątek, Wielkanoc, ale wróciła do wciąż nietknięte umysłu.

Najdziwniejsze jest to, że po epizodzie wystąpił mirotocheniya ważnych wydarzeń historycznych, którym towarzyszą masywnej utraty życia. Tak więc, w 1572 roku, po 5 miesiącach odbyła się masakra św Bartłomieja. W 1939 roku, po 5 miesiącach II wojny światowej rozpoczął. W 2001 roku, 5 miesięcy po fakcie mirotocheniya nastąpił atak terrorystyczny na terytorium USA. słynne bliźniacze wieże, zabijając wielu ludzi zginęło.

Jak zapalić świeczkę Jerozolimy?

Latarka świeci od światła Świętego natychmiast ugaszony. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie można zdmuchnąć świece Jerozolimie. Zgasić je tylko kapelusza lub palcami – tak oni zachować świętość i zadziwiające właściwości Świętego Ognia.

Jerozolima świeca wypalone przez Świętego Światła, wymaga właściwego przechowywania i starannego postawy. Każdego z nich cudownego energię zapłonu. Duchowni nie zaleca się podzielić Siches mijania. Ale w codziennym życiu ludzie często dają krewnych, przyjaciół jedną świecę od płomienia. Stanowi to obecny wiarę w życie wieczne i niesie ze sobą cząstkę łaski.

Jak nagrać Jerozolima świecę? W wakacje to co jest lepsze w użyciu? Palnik może zapalić normalny mecz. Wynika z tego, że nie straci swoje cudowne właściwości. Następnie palnik zapala świecę kościoła. Staje się nosicielem Świętego Ognia. Jerozolima świeca może gasić korek aż do następnego razu.

Wielkanoc świeca świeci z kościoła całą wiązkę. W pozostałe dni, święta i prawosławni mogą zapalić świeczkę, a Jeruzalem z jej podpalić kościół. Więc latarka będzie trwał dłużej.

Zabrania się światło świec Jerozolimy w dniach żałoby Narodzenia Chrystusa w Wielki piątek Wielkiego Tygodnia. Zakaz ten kościół nie jest do negocjacji.

reguły przechowywania

Potężny talizman Jerozolimy są 33 świec. Jak korzystać, gdzie przechowywać świętego pochodnię? Belka może być dostarczony do ikonostasu domu. Nie przechowuj świece w szafie lub szafce. Nawet nie świeci, noszą cząstkę światła i łaski. Jeśli dom ma ikony dźwięku, palnik można umieścić na półce w czerwonym narożniku – to daleko po prawej stronie drzwi.

Po świecy Jerozolimie osiedlił się w domu, należy go rozpalać i czytać modlitwę dziękczynną.

Jest to niemożliwe, aby uniknąć silnego chłodzenia lub ogrzewania pochodnię. W temperaturze poniżej -15º będzie pękać. A jeśli mieszkanie jest gorący, powyżej + 25ºC, świece będą zdeformowane. Bezpośrednie światło słoneczne spowoduje, że kolor jest wyblakły.

Optymalnie owinąć wiązkę z lnianej lub bawełnianej szmatki i umieścić ją obok sanktuariów domowych – Amulety, krzyże, modlitwy.

Co oni są?

Ludzie, którzy otrzymują dar palnika, czasami zastanawiam się – dlaczego potrzebujemy świecę Jerozolima? Co mam z nimi zrobić?

Transmitowane przez ogień płomień palnika siły. Jeśli zapalić świecę ze swojego kościoła – będzie to również nosicielem Świętego Światła. Ponieważ możliwe jest, aby oczyścić mieszkanie z negatywnej energii. Lub położyć przy łóżku krytycznie chorego. Gdy świeca może się modlić i prosić o spełnienia życzenia.

Dlaczego Jerozolima świece światło? Jak korzystać im? Gdy świeci się świeca może zostać poproszony:

 • do uwolnienia od bólu i bólem;
 • do przebaczenia i rozgrzeszenia;
 • wyzwolenia z biedy, samotności, chorobie;
 • poprawa spraw;
 • od przyszłego pracy;
 • do sukcesu w handlu;
 • zdrowie dzieci i rodziców;
 • wyzwolenia alkoholizmu, uzależnienia od narkotyków;
 • upomnienie z ne'er zrobienia mąż (żona);
 • w sprawie ochrony przed wrogami, krytyków;
 • dostawy płuc i zdrowia dziecka;
 • do poprawy stosunków;
 • o pomyślnej drogi w podróży;
 • o szczęściu w małżeństwie.

Jerozolima świeca może być stosowany przed rozpoczęciem nowej, dobrej pracy i poświęcenia:

 • Nowe zakupy (nieruchomości, samochody);
 • nowożeńcy;
 • noworodka.

Modlitwa przed świecy czytać w samotności, wpatrując się w płomienie. Jeśli nie ma w domu modlitwy, pozwoliło na żądanie, powiedział własnymi słowami.

marzenia

Pomóż spełnić cenionych pragnienie świecy Jerozolimie. Jak korzystać że ich marzenia?

Wszystkie prośby, modlitwy, pragnienia omówiono jeden na jeden z wyższych uprawnień. Powinna zapalić świeczkę, patrząc w ogień, aby skupić się na sen. Wyobrażam sobie, że pragnienie się spełniło. Kilka minut, aby myśleć o tym, jak życie zmieniło się po wykonaniu snów.

Codziennie (od 3 do 7 dni), można poprosić o cud. Po wniosku wymagane jest, aby podziękować Bogu za wszelkie dobro, szczęście w życiu. Pod koniec modlitwy zgasić świeczkę nikt nie rozmawia, snem.

Jerozolima świeca: znaczenie kolorów

Latarka przypalony Święty Ogień, sama w sobie jest duchowym darem, i posiada cudowną moc. Często taka wiązka się atrybut efektów magicznych. Duchowni zdecydowanie potępiają użycie sił płodne pożar w celach magicznych. Privorotnye zabronione działania z Jerozolimy świecy.

Ale dla spełnienia życzenia na sprzedaż można znaleźć kiście różnych kolorach. Każdy z nich ma swoje znaczenie i sprawia, że łatwiej dojść do pożądanego wyniku. Źródłem wielkiej mocy są świeca Jerozolima. Kolor kodowania pomaga skupić się na sile, aby przyciągnąć szczęście do domu i pozbyć się samotności.

Wosk może „wchłonąć” dużą ilość informacji. A Jerozolima świeca kolory nadać im szczególny charakter funkcji.

czarny

Czarny kolor świeca pomogą radzić sobie z problemami luzem, bolączki. Zmaga się z depresji, melancholii, utraty wytrzymałości.

Jeżeli osoba podejrzewa, że została ona wywoływała objawy niepożądane (uszkodzenie, złe oko, przekleństwo) – pamiętaj, aby modlić się w czarnych Jerozolima oświetlonych świecami. Będą one pomóc zneutralizować inwazji obcych w dziedzinie ludzkiego.

Jeśli małe dziecko zaczyna uczęszczać miejscach publicznych (przedszkole, szkoła), powinny być rano i przed pójściem do łóżka, aby zapalić czarną świecę.

czerwony

Symbol miłości energii jest czerwony. Wyjąć koronę celibatu, pozbyć samotności pomoże świecę Jerozolima. Czerwony, będzie chronić dom od rodzinnych kłótni i skandali. Modlitwa przed nią, aby pomóc znaleźć miłość.

Jeśli zaczniesz oszustwo – warto co wieczór, żeby zapalić czerwoną świecę. Ona wróci do rodziny dobrego, harmonijnego związku.

zielony

Dla dobrobytu materialnego spełnia zielono. Jerozolima świeca z cienia przyniesie dobrobyt finansowy, wyeliminuje konieczność. To pomaga w znalezieniu pracy pod prysznicem i sił. Powrót szczęścia w domu.

Modlitwa przed zieloną świecę, aby odzyskać zdrowie. Zielona Torch pomoc w alkoholizm, narkomania, impotencja. Można także modlić się przy świecach na narodziny zdrowego dziecka.

żółty

Potężny talizman Jerozolimy są żółte świece. Jak korzystać ich dom? W obliczu poważnej rozmowy, długa podróż oświetlony żółte świece. Będą wspierać nowych działań i przedsięwzięć.

Jeśli nie jest przekleństwem starego, żółtego pochodnią ograniczyć negatywny program. W chorobach, depresja, brak modlitwy, prosząc dla spełnienia życzenia w Jerozolimie świecy.

biały

Białe jest neutralna. Chroni ludzi i dom przed negatywnymi wpływami, pomówień, złych gości. Biały Torch przyniesie spokój i harmonię.

Modlitwy przed białą świecę obdarzyć mądrości, cierpliwości. Powrócić spokój. Świeci w trudnych chwilach i poprosić, aby dać siły spokoju w trudnej sytuacji.

wniosek

Najwcześniejsze dowody Świętego Ognia spaść do VI wieku. Ale mają opis i wcześniejszą zbieżność Światła. Niektóre wyznania chrześcijańskie są obrażeni, nie wydaje się w ich Wielkanoc Świętego Ognia. Dlaczego tylko prawosławie naznaczone taki cud? Istnieje legenda, że jest najbliżej do nauk Chrystusa. Jak prawdziwe jest to stwierdzenie? Do tego czasu, są one prowadzone sporów teologicznych, w których każdy nominał do obrony swojego punktu widzenia.

Jerozolima Świece są potężny potencjał – oni pozwalają poczuć Ducha Bożego w domu. Mogą zakupić lub otrzymać w prezencie tylko raz w roku – po Wielkanocy. Podczas korzystania świec jest dozwolone:

 • Podziel się nimi, dać użyć świecy;
 • Kindle zwykła świeca z Jerozolimy;
 • podpalili całej palnikiem lub świecą podczas modlitwy, uroczystości;
 • gasić kapturek świecy Jerozolima palcami (nie zdmuchnąć).

Jerozolima świecach podczas modlitw i świąt prawosławnych, w czasach kłopotów i wątpliwości. Ich korzystne mocy, aby pomóc wzmocnić wiarę, daje siłę, wypełnić dom z pozytywną energią.

Latarka nie świeci się w Wielki Piątek Wielkiego Tygodnia i Świąt. Jerozolima świeca – symbol radości i zmartwychwstania cud.