449 Shares 5831 views

Promocja stron internetowych w różnych miastach Rosji

Jeśli Twoja firma sprzedaje sprzęt z dostawą w całej Rosji, to z pewnością będzie zainteresowany na pytanie „gdzie stoimy w Yandex”? Oznacza to, że widzi internauta kiedy zyskuje na systemie wyszukiwania słów związanych z Twoimi produktami. Jak zrobić wniosek, jak „Wagi dźwigowe w Kazaniu” Twoja firma będzie na pierwszym miejscu?


Stan problemu jest taka: biuro sprzedaży znajduje się w Twerze. Jest oczywiste, że do sprzedaży standardowego podnośnika samochodowego 5 ton nie koniecznie spotkać kupującego osobiście – w czasach nowożytnych komunikacji elektronicznej wszystkie umowy oraz kwestie prawne i księgowe są rozwiązywane przez telefon, e-mail, Skype, itd. A dostawa jest wykonana w dowolnym miejscu za pomocą firm transportowych. Oznacza to, wydawałoby się – wszystko jedno, gdzie znajduje się biuro sprzedaży, jeśli jesteś handlowych poważny sprzęt, którego nie nawet dotyk.

Ale dla wyszukiwarek, zwłaszcza geografii Yandex swojego położenia jest ważne. Na większości tzw „komercyjnego żądanie” przynależności regionalnej miejscu – jednym z najważniejszych czynników emisji. Podstawy jak zrobić strony internetowej promocji wyrażone w odpowiedniej literaturze, wiele porad dostępny na SEO forach. W tym przypadku, wszystko jest możliwe na miejscu zrobić dobry uczynek – aby zarejestrować unikalny i sprzedające teksty, optymalizować wszystko, co jest potrzebne do zbudowania zewnętrznego masę referencyjną, ale dla «Wagi dźwigowe w Nowosybirsku” nigdy nie będziesz się wysoko w rankingu w regionie, o ile witryna jest własnością regionie „Twer”. Ponieważ TOP10 tylko 10 miejsc, w Nowosybirsku, a bez Ciebie, nie są z pewnością 10 sprzedawców wag przemysłowych.

To było wprowadzenie teoretyczne. Teraz mówię o mojej osobistej praktyki.

Nasza firma handlowa posiada 6 miejsc w różnych dziedzinach sprzętu. Firma działa od 10 lat i zgromadziły niektórych stron internetowych autorytetem dla wyszukiwarek, a co do zasady, a także w rankingu przez Yandex i Google. Ale wraz z wprowadzeniem algorytmu „Arzamas” w pozycjach połowy 2009 roku, a w konsekwencji frekwencja zaczęła spadać. Jednym z powodów – wygląd komponentu regionalnego rankingu dozującego. W swoim regionie, w którym mieszkaliśmy na górze, a w miastach-milionerów „wiszących” Tylko w pierwszej setce.

Zaczęliśmy działać prymitywne – wystarczy umieścić na stronie internetowej miasta (takie jak „Większość naszych maszyn kupują w Kazaniu, Ufie i Samarze”), ale to nie przyniosło żadnych rezultatów. Następnie w polu „Dostarczanie” stawiamy adresy firm transportowych w każdym mieście. Jest nadzieja, że Yandex „połknąć” adresy i numery telefonów z odpowiednimi kodami i automatycznie uznają nas w tych miastach. Oczekiwania nie zostały spełnione. Jak się okazało później, to jest nawet szkodliwy dla witryny – tak zrobić wiele i adresy wszystkich firm transportowych w zakresie wyszukiwarce – „non-unikalne treści.” Co jest złe dla całej witryny jako całości.

Wreszcie trzeci pomysł przyniósł niektóre owoce – mamy kupić linki na innych stronach w serwisach z kotwic, takich jak „dźwig Wagi Lipetsk”. Ta metoda daje niewielki ruch regionalny – jeśli potencjalny nabywca jest i zyskuje w pasku wyszukiwania. Ale w miastach-milionerów, ta metoda jest nieskuteczna, zarządzać wzrośnie do, powiedzmy, 98. pozycję na 25 czerwca, że nie ma żadnego sensu handlowej.

Próbowałem wszystkich metod leżący na powierzchni, poszliśmy na „podstęp”. Yandex definiuje witryn regionalnych, zazwyczaj automatycznie przez zawartość sekcji „Kontakty”. Jeśli strona jest w katalogu Yandex ręcznie potwierdzić swoje regionalnych redaktorów. Oraz na stronie internetowej może być dołączony do 7 regionów, pod warunkiem, że w tych regionach, firma ma prawdziwy biura. W przypadku witryn, które nie są zawarte w obszarze UC jest zdefiniowany w panelu „webmasterów”.

Tak więc istotą problemu. Specyfika naszej firmy jest to, że wszystkie kontakty z klientami odbywają się przez telefon, więc nie ma znaczenia, gdzie fizycznie siedzieć menedżerów. Dlatego umieściliśmy w dziale kontakt na naszej stronie internetowej z kontaktów YAK Jekaterynburg dużego centrum handlowego (gdzie łatwo zgubić się wśród setek firm) i 400 rubli miesięcznie, kupił liczbę miasta Jekaterynburg. Przekazywanie połączeń, oczywiście, poszedłem do naszego biura. Wyślij zapytanie do redakcji UC, 4 dni później dodaliśmy obszar „Jekaterynburg” i 2 Update (około 2 tygodnie po wysłaniu aplikacji) absolutnie wszystko promowaną pozycję na wniosek Jekaterynburgu nie mają go w TOP10 w TOP3! Naturalnie, zacząłem otwierać „wirtualnych biur” w innych dużych miastach, ruch na stronach internetowych wzrosła skokowo. To prawda, podczas dodawania nowej pozycji do reszty regionu nieznacznie spadła, ale jest ono dostosowane zakupu więzi regionalnych (te same jednostki xxx”w Samarze).

W przypadku witryn, które nie są w ścieżce FC dość podobna, tylko trzeba dodać adres do katalogu „odnosi organizacje na Yandex.Maps. Absolutnie fikcyjne telefony nie radzą, aby umieścić tylko poprzez przekazywanie połączeń – redaktorzy Directory mogą naprawdę zadzwonić i sprawdzić – nawet udawać, że nabywcy i poprosić o cenę jednostki ze swojej własnej strony.

Oczywiście, wszystko to wydaje się niesprawiedliwe. Ale z drugiej strony – kim jesteśmy żartujesz? Nowosybirsk kupujący chce kupić urządzenie, które możemy dostarczyć. Wszystkie takie same, są wykonane albo w Moskwie lub w Petersburgu, ani w Chinach, i to nie ma znaczenia, kto jest sformalizowanie ofertę – prawdziwy novosibirets lub kogoś, kto jest bliżej do producenta.

Dlatego uważam, że moje doświadczenie jest bardzo udany i może polecić podobną promocję regionalnej dla wszystkich, którzy interesują się podobnymi wynikami.