383 Shares 2254 views

Antybiotyk kaszel: rodzaj emisji, klasyfikacja, aplikacji

Kaszel – nie jest niezależnym choroby, reakcją na wirusy lub bakterie, które atakują drzewa tchawiczo. Można go także zwolnić dróg oddechowych śluzu, flegmy, kurzu i innych ciał obcych złowionych w gardle. Leczenie tej choroby „” zależy od charakteru jego pochodzenia: w niektórych przypadkach jest to wystarczające środki krajowe, w bardziej złożonych przepisanych antybiotyków dla dorosłych kaszel i czasami dzieci.


W niektórych przypadkach antybiotyki są przepisywane?

Jak wspomniano powyżej, powodem kaszlu może być wirus i uszkodzenia mechaniczne krtani i tchawicy (np CRY). W drugim przykładzie wykonania biorąc antybiotyk kaszel nie ma sensu. W tych przypadkach stosowanie emolientów na bazie naturalnego (landrynki, mleko i miód, herbaty ziołowe). Silne leki nie tylko nie przyniesie oczekiwanej ulgi, ale również może być szkodliwe dla wątroby, żołądka i innych organów, powodują dysbacteriosis i reakcji alergicznych. Tak więc jasne jest, że biorąc antybiotyk kaszel konieczne tylko wtedy, gdy przyczyną jej występowania jest porażka z wirusami i bakteriami dróg oddechowych. Tchawicy, zapalenie płuc, zapalenie opłucnej, zapalenie oskrzeli – nie jest cała lista chorób układu oddechowego z flory bakteryjnej. Często tylko analiza może określić, jaki jest charakter kaszlu.

Leczenie: antybiotyków i ich klasyfikacji

Przypisanie antybiotyki kaszlowi, lekarze głównie określenia podatności patologicznych mikroorganizmów z ich kompozycji.

Według tego czynnika preparaty zostały podzielone na kilka głównych grup:

  1. Aminopetsilliny powodować śmierć organizmów przez zakłócenie ich ścian komórkowych.
  2. Tetracykliny hamują syntezę białka, a tym samym zahamowanie wzrostu bakterii szkodliwych.
  3. Makrolidy powstrzymać tworzenie białek w bakteriach, ich samych komórek.
  4. Fluoroquinol blokują powstawanie DNA drobnoustrojów, co prowadzi do dalszego ich zniszczenia.

Jak wspomniano powyżej, antybiotyk kaszel przydzielony po przeanalizowaniu flory bakteryjnej. Co zrobić, jeśli z jakiegoś powodu nie można zrobić? W takich przypadkach, u pacjentów określony antybiotyk kaszel szerokim spektrum działania. Ale w każdym przypadku, gdy takie leczenie jest konieczne, aby wziąć udział w kursie na odbudowę mikroflory organizmu.

Postać antybiotyków, ich zalety i wady

Antybiotyki są dostępne w różnych postaciach dawkowania, z których każdy ma swoje zalety i wady.

  1. Tabletki – całkowicie bezbolesny i wygodny sposób leczenia, ale nie jest odpowiedni dla osób z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi i problematyczne dokładności dawkowania.
  2. Syropy – bardzo użyteczne w leczeniu dzieci, ale potem znowu wpływa na przewód pokarmowy.
  3. Rozwiązania – podawany przez iniekcję, że przynosi pewien dyskomfort, ale bystrodeystvenny i skuteczne.

Ponadto, antybiotyki, wytwarza się w postaci czopków, krople, aerozole, maści i płyny do wcierania, ale formy te nie są przeznaczone do leczenia kaszlu. Ważne jest, aby zrozumieć, że antybiotyki – jest to dość silny lek ze skumulowanego efektu, a jego skutki mogą być pozostałości w organizmie przez długi czas. Dlatego trzeba wziąć je tylko na receptę.