767 Shares 7492 views

"Da Hong Pao" (herbata): Opinie efekt

Herbata „Da Hong Pao” – jest oolong, ale z zastrzeżeniem, że silnofermentirovanny. To jest pochodzenia chińskiego, zbierane na wiosnę. Jest uprawiana w prowincji Chin Fudtszyan. Dosłownie, nazwę można przetłumaczyć jako „Big czerwonej szacie”, rośnie na wysokości 600 m. Czyste górskie powietrze, zmienność klimatu, zwłaszcza ziemia mieć pozytywny wpływ na zdrowie i smak. „Da Hong Pao” – herbaty, w wyniku których uzyskuje się w wyniku zwiększenia fermentacji i długiego suszenia ma unikalny aromat i jasne wykończenia.


Skąd nazwa „Da Hong Pao”

Fudtszyan znajduje się specjalny rodzaj herbaty z Chin. „Da Hong Pao” – herbata gatunek oolong przeżywa największy fermentacji.

Przekład z chińskiego, otrzymujemy nazwę „Big czerwona szata.” Legenda głosi, że w 1385, DIN Syan, student, był na egzamin do cesarza, na drodze nie było dobre. Wkrótce poznał mnicha, który dał herbatę podróżnika i pomógł pozbyć się choroby. Po pomyślnym zdaniu egzaminu i otrzymaniu stanowiska, młody oficer wykonany Zbawiciela prezent. To była czerwona szata. Ale nie wziął dar, ponieważ tego wdzięcznego Din Syan poproszony o pokrycie rosnących krzewów herbaty w czerwonych szatach.

Jak zrobić "Da Hong Pao" (TEA)

Zbieranie liści przyszłość oolong odbywa się co roku, ale raz na początku maja. Pozostawia vyalyat czym zacier poddaje się fermentacji. Za nimi są smażone i przewrócił. W celu ukształtowania i Rid liści z możliwych pozostałej wilgoci, w końcu suszy. Dzieje się tak w okresie letnim. Końcowy etap – ogrzewanie arkusza przechodzi przez węgiel.

Herbata rośnie lokalizacja

Góry czasami przekracza dwóch tysięcy metrów, ale „Da Hong Pao” – herbata, której skutkiem jest każdy swój własny, jest uprawiana na wysokości 600 m między skały, które chronią środowisko przed nagłymi zmianami. Utrzymująca się wysoka wilgotność gleby kwaśne glinki i ma pozytywny wpływ na jakość herbaty oolong. Ze względu na te ziemie mają okazję do kultywowania prestiżowej utesnye herbat. Krzewów rosnących w bezpośredniej bliskości rzeki, zwane doliny, a te, które rosną w górach, są nazywane utesnye.

Tylko te odmiany są szczególnie cenne dla fanów wysokiej jakości herbat, które mają różnorodny smak i jasny charakter.

Utesnye bush – krzak, gałęzie rosną im wystarczająco mocno. Końcówki stojące z boku i lekko w górę, w dół i wiszą wygięte do wewnątrz. W ciemnozielonych liściach owalnych, lekko zaostrzonymi końcami, pokryte miękkimi włóknami.

właściwości herbaty

Herbata z takiej skomplikowanej nazwie ma ten sam smak i zapach. On w jednym czasie miękkie i bogate, dając posmak owoców i miodu, który jest następnie odczuwalne przez długi czas w ustach. Aromat jest pełen różnych smakach: wanilia, karmel, czekoladę ciemną, dymu i nakrętek.

widać bogaty Brzoskwinia z dyskretnym pomarańczowy napar „Da Hong Pao” (herbata).

Efekt, który podsumowuje wszechstronny, można nazwać pozytywnym. Herbata pobudza trawienie, usprawnia układ odpornościowy, aby oczyścić narządy wewnętrzne. Ponadto, tego typu oolong herbata korzystny wpływ na zęby i rozbija tłuszcz. Chińska herbata „Da Hong Pao”, którego efektem jest ukryty w ziemi rośnie i metod przetwarzania, pomaga normalizować ciśnienie krwi, uspokaja. Panuje przekonanie, że picie nawet niewielką ilość „Da Hong Pao” (TEA), efekt zatrucia jest gwarantowana, ponieważ wprowadza człowieka w stan pewnej euforii.

Uważa się, że napój ten może przynieść picie do stanu relaksacji osiągnąć jedynie przedłużonych godzin medytacji.

Ale filiżanka „Da Hong Pao”, których efektem może być traktowany jako wszelkiego rodzaju zatrucia, nie ma nic wspólnego z nim. Napój ma bogaty aromat i ma wzmacniajace.

Jaki jest wpływ herbaty „Da Hong Pao”

Wezwał również magiczną nektaru dla ich właściwości leczniczych:

 • redukuje liczbę komórek tłuszczowych i poziomów cholesterolu we krwi, normalizuje metabolizm, zmniejszenie apetytu;
 • działanie moczopędne, zmniejsza prawdopodobieństwo tworzenia się obrzęku;
 • idealny do rana, jak daje jasność umysłu i gotowa do podjęcia działań; popołudnie uspokajające, łagodzi zmęczenie;

 • ze względu na obecność atomu fluoru zwiększa wytrzymałość zębów i dziąseł;
 • przeziębienia i podobne zaburzenia herbata przyczynia się do usuwania plwociny i toksyn, wzmacnia naczynia krwionośne i mięśnia sercowego;
 • To zwiększa wytrzymałość organizmu w radzenia sobie ze stresem i infekcjami;
 • To pomaga rozluźnić mięśnie pić „Da Hong Pao”.

Odpowiedzi, które zawierają głównie efekt pozytywnych informacji pochodzi niemal natychmiast po wypiciu napoju.

Co musimy pamiętać przed zaparzania oolong

Podczas zaparzania herbaty należy pamiętać, że zawiera nie mniej, a czasem znaczną część kofeiny, efekt, który trwa dłużej. Duża liczba stymulatora powoduje bezsenność może zwiększać ciśnienie i poziom lęku.

Z tego powodu, „Da Hong Pao”, efekt jest nawet wspomniane starożytnych mnichów, lepiej jest jeść umiarkowanie, poniższe zasady:

 • Mocna herbata jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży i karmiących. Należy wziąć oszczędnie cierpienie zaburzenia rytmu serca, osoby z wysokim ciśnieniem krwi, zapalenie błony śluzowej żołądka. Ponadto lepiej zrezygnować z tego napoju, jeśli zauważył, w podwyższonej temperaturze i ma ostrej fazie chorób wirusowych (typ SARS).
 • To jest niemożliwe do picia herbaty leków, jak blokowanie optymalne wykorzystanie leków taniny.
 • Spalanie napoju jest zagrożeniem dla układu pokarmowego, zbyt zimno, pozbawiony smaku, sklizok. Wise chiński wierzył mrożona herbata Provocateur flegmy w płucach. Optymalna temperatura do spożycia napoju – od 50 do 60 ° C
 • Jeśli czczo pić herbatę zbyt silny, może to prowadzić do rozstroju żołądka lub wymiocin. Chińczycy powinni nie pić na pusty żołądek do jedzenia.

Jak zaparzyć herbatę

Proces jest podzielony na kilka etapów.

 1. Ekspres należy lekko ogrzewa się (gorącej lub wrzącej wody do płukania). Następnie umieszczenie fusów, wlać do wody (w temperaturze 85-90 ° C). Odczekaj około 30 sekund. i odcedzić. Więc to jest oczyszczone z liści z ewentualnego kurzu.
 2. To samo czajniczek napełnia ponownie wodą. Teraz parzonej herbaty na podstawie preferencji: jeśli potrzebna jest solidny – wytrzymuje jedną lub dwie minuty; raczej słaby – i wystarczająco do parzenia 30 sekund. Nalał herbaty do małej porcelanowej misce używać bez żadnych dodatków „Da Hong Pao” (herbata). Efekt zaskoczenia jest zawsze tam, jak z każdym łykiem, wyjawił w nowy sposób.
 3. Herbata może być warzone 5-7 razy, a jednocześnie zachowuje swoje właściwości i smak. Ponadto, w każdym spawania pokazuje nową stronę jego wieloaspektowej smak i bukiet.

właściwości kosmetyczne

Herbata, która kosztuje już warzone dzień iw rezultacie, obecny, uważany trujące i unuseful. Ale to idzie dobrze do zabiegów kosmetycznych. Alternatywnie, okłady z herbaty, aby usunąć zmęczenie oczu, usunie cienie i worki. Wycierając twarz nasączoną herbata z wacikiem, można odświeżyć skórę, pozbyć się małych wyprysków.

Rozprzestrzenianie "Da Hong Pao" (TEA)

Efekt i jej właściwości, gdy jest właściwie składowane, Oolong nie stracić. Zamiast tego, dostaje dodatkowe smaki.

Ważne jest, aby pamiętać, że jakość produktów zazwyczaj nie są tanie. Więc, płytki o wadze 350 gramów. wciśnięty "Da Hong Pao" będzie kosztować 1600-1900 rubli. 100 g. herbata, zapakowane w worki, wydany około 550-750 rubli.

Różnice w smaku i tłoczonych pakowanych herbat tam. Wielkie ryzyko kupić złej jakości lub spleśniały płytki, zamiast niskiej jakości, pakowane w workach „Da Hong Pao” (herbata).

Efekt, który podsumowuje cały pozytywny, może zniknąć z powodu nieprawidłowego montażu, pakowania lub przechowywania. Więc należy być ostrożnym przed zakupem.

magazynowanie

Wysoka wilgotność i nadmierne zapachy wpływają niekorzystnie na smak herbaty. Z tego powodu najlepiej jest przechowywać w szczelnym pojemniku, który nie przenika ani światła, ani innych zapachów. Długotrwałe przechowywanie tylko zwiększy jego właściwości, smak i aromat. Niemniej jednak, optymalny czas przechowywania herbaty – do czterech lat.

Ciesz się każdą kroplę i moment.