610 Shares 5962 views

klasztor Jana w Karpovka. Dziurawiec klasztor

St. John stauropigia klasztor został założony przez Jana z Kronsztadu. Ale on nie został nazwany na jego cześć. Nie daj się nabrać, tak. W rzeczywistości, jego nazwa pochodzi od imienia św Jana Rila. To jest, gdy świątynia-grobowiec są relikwie założyciela klasztoru.


Konsekracja terytorium, budowa

Klasztor został zbudowany w stylu neo-bizantyjskim, a projekt został sporządzony przez architekta NN Nikonow.

Pierwotnie budynek miał służyć Kościołowi miasto Jana Wspólnota teologiczna, z siedzibą w miejscowości Sura. 08 maja 1900 był wydarzeniem historycznym. Konsekracja terytorium do klasztoru powstał. 16 września 1900 rozpoczęła swoją kartę, która przeprowadziła Boris Plotnikov (Bishop Yamburg). Więc przyszły klasztor Jana w Karpovka powstała. Ale to był dopiero początek …

Tylko 12 miesięcy później społeczność uznano pełnoprawnym klasztor. Co do klasztoru, otrzymał status klasztoru.

wartości świątynne

W kościele zebrano krzyże i obrazy, które należały do Jana, a jego darowizny na rzecz klasztoru. Najważniejszą z nich – arka, wykonany ze srebra, gdzie relikwie św Aleksandra Svir i Sergiya Radonezhskogo.

inne budynki

Od 1903 roku aż do 1908 roku prowadzono budowę budynku pięciopiętrowym dla tych, którzy chcieliby żyć w klasztorze, a ponadto wybudowano szpital, komórki, warsztaty dla rzemiosła i ikonografii oraz w podziemiach kościoła powstał grób.

Jakiś czas po śmierci założyciela klasztoru, w środku zimy w 1909 roku, został on wydany Reskrypt, opublikowane przez Synod, z dnia 12 stycznia. Mówi się, że od tej chwili św Jana klasztoru, gdzie relikwie mnicha, dostaje status pierwszej klasy.

zniesienie klasztoru

W 1919 roku klasztor został przekształcony w gminie roboczego. I to zostało zniesione kilka lat (Zakonnice mieszkał w nim przez cały czas). W 1922 roku, jak wiadomo, w Piotrogrodzie przeprowadzono zajęcia administracji diecezjalnej. Zrobiliśmy to Renovationism zwolenników. To było wtedy, że wspólnota klasztoru został dołączony do Piotrogrodu autokefalii po linku Simanskogo Aleksiya (abp) y nadzorowane Yarushevich Nicholas. Jednak 12 maja 1923 roku został aresztowany, a następnie zesłany. Potem, przy aktywnym udziale władz cały majątek klasztorny dano prawowitego korzystania z dwudziestu. Więc zadzwoniłem obnovlencheskoe społeczności. 19 maja 1923 Wojewódzki Komitet Wykonawczy zdecydował, że klasztor Jana na Karpovka muszą zostać zniesione. Jednak było w stanie dokonać jedynie późną jesienią, jak obnovlencheskoe przywództwo był przeciwny.

trudne czasy

Na terenie klasztoru znajduje się w dalszej rekultywacji College, a wczesną wiosną 1926 roku, był całkowicie otoczony murem mur, za którym znajduje się grób św. Bardzo smutny fakt: większość sióstr na początku lat 30. zostali aresztowani. Nieco później, zostały one wysłane do Kazachstanu.

Konsekracja świątyni uzyskania nowego statusu

Późną jesienią 1989 roku był ważnym wydarzeniem – budynek dał diecezję, po których zostały one uznane folwarku inny klasztor (Pühtitsa). W dniu narodzin Jana, 1 listopada, dolna kościół został konsekrowany.

12 lipca 1991, kiedy był święto, stało się jeszcze jedno ważne wydarzenie. Patriarcha Aleksy II konsekrował górną część świątyni ku czci Apostołów.

25 grudnia 1991 St. John Nunnery na Karpovka otrzymał stavropigialny stanu.

Dowody pielgrzymów

Wiele osób przyjeżdża tutaj, możemy zauważyć, że po wizycie święte miejsca w ich życiu wystąpiły korzystne zmiany odwrotu choroby, staje się szczęśliwszy. Te rewelacje można znaleźć w specjalnych książek, które opowiadają o klasztorze.

Przepowiednia Jana

Pamiętaj, co Jan od klasztoru, który sam założył? Twierdził, że to miejsce będzie prawdziwie święty, że teraz to nadal pozostawia wiele do życzenia, bardzo niewiele osób wie o tym, ale po wielu latach, stał się sławny. Jak widać, wszystko stało się tak, jak powiedział. klasztor Jana na Karpovka dzisiaj bardzo znany w całej Rosji.

Trochę o założyciela klasztoru

Wiele doświadczenia mistyczne związane z tą osobą. Ludzie wierzyli, że John naprawdę jest święty, a czasem popełnienia czynów lekkomyślnych. Było wiele takich przypadków. Pewnego dnia, kiedy John jechał na koniu do domu, każda babcia rzuciła je tuż pod swoimi stopami. Święty był przestraszony, zatrzymał się i podszedł do kobiety. Ale ona łatwo wstał i powiedział, że teraz, kiedy to przeniósł się do samego Jana, nie bała każdej jednej choroby, reumatyzm od teraz nie będzie ją nękać.

Święty mógł przewidzieć przyszłości, przewidywał i wojny i rewolucji, a trudne czasy dla prawosławia. Skrytykował również LVA Tolstogo i powiedział, że sam szatan.

Był sobie sprawę z chwili jego śmierci, dokładnie przewidział to. Święty został zaproszony na karcie kronsztadzkiego Naval katedry, a kończąc swoje przemówienie, powiedział, że kiedy nowy dach kościoła, zmarł zostanie zainstalowany. Ta przepowiednia się spełniło z niezwykłą dokładnością. Człowiek, który założył klasztor św Jana w Karpovka, był prawdziwym prorokiem. Jego osobowość z pewnością wzbudza zainteresowanie.

Krótko przed śmiercią, John wysłał kilka świątecznych kartek świątecznych do swoich przyjaciół, tłumacząc, że w przeciwnym razie nie je dostać. Jakiś czas po tym, jego stan zdrowia pogorszył się, poszedł do łóżka i nigdy nie wstać. 18 grudnia przebudzeniu ze snu bolesnej, zapytał, jaki jest dzień. Powiedziano mu numer, po którym święty powiedział, że wyjechał na kilka dni.

W noc przed śmiercią Jana męka była nie do zniesienia. Obok niego siedział stary kucharz, kilka krewnych i ojciec Ornatskii. Nikt nie wiedział, w jaki sposób złagodzić jego cierpienia, święty dawno powiedział, że nie chce mu się nawet tylko zbliżył się do lekarza.

02 stycznia (20 grudnia Old Style), spokojnie zmarł tego sprawiedliwego człowieka, który zrobił tak wiele dla Kościoła i dla ludzi. Miał 79 lat.

Zmarł świętym w 1908 roku, na krótko przed śmiercią powiedział, że chce, aby jego ciało zostało złożone w klasztorze Jana, w dolnym kościele. Jego wniosek został złożony. W 1930 roku władze zdecydowały, że relikwie św powinny zostać usunięte z miasta i umieścić na palniku. Ale istnieją dowody, że wysoki wódz, obawiając się gniewu Pana, według krewnych świętego, grób stoi na pierwotnym miejscu i szczątki sprawiedliwi są nadal w klasztorze św.

Który żył w tym czasie ludzie pamiętają, setki wiernych dnia i nocy przyjść do szczelnie zabite deskami okno. Stosując się do niego, jak na zdjęciu, że zwrócił się do Jana z modlitwy i prośby. Ludzie się tam naprawdę tłumy. Bezpieczeństwo próbowali obejść klasztoru św Jana. Mówiono, że są czasami usłyszeć ktoś cicho wypowiada modlitwy i ruchy.

Niektórzy pielgrzymi poinformował, że podczas gdy rzeczywiście szczera modlitwa Ioanna Kronshtadskogo obraz pojawił się na ścianie kamiennej piwnicy.

Nie powinniśmy zapominać, ciekawy prognozy świętego, który powiedział, że w naszym kraju pod koniec XX wieku urodzi proroka, który stał się mnichem i doprowadzi nasz kraj do pokoju i dobrobytu. Cóż, zobaczmy, czy to się spełni.