782 Shares 5934 views

Informacje dla turystów o które kraje nie potrzebują paszportu

Wiele krajów praktycznie na każdym kontynencie, Rosjanie mogą odwiedzić bez wizy. Jednak w niektórych krajach nie potrzebny jest paszport? Spróbujmy dowiedzieć się razem w tej kwestii.


Gdzie się udać?

W rzeczywistości, odpowiedź na pytanie, które kraje nie potrzebują paszportu, jest dość prosta. Tylko cztery kraje czekają dla Rosjan tylko z paszportem obywatela. Kraje nie potrzebują paszport – to Abchazji, Kazachstan, Białoruś i Ukrainę. Ale można mieć dobry czas – relaks i odwiedzić niesamowite miejsca, zapoznanie się z kulturą innych narodów.

Abchazja

Turystyka zajmuje znaczące miejsce w branży w kraju. Abchazja znajduje się w północno-wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego, a ze względu na turystów z całego świata (w tym Rosjan) przyciągnęły Seascapes, dziewicze plaże, ciepłe morze i korzystny klimat. Ogromna liczba kompleksów turystycznych, schronisk i hoteli w strefie przybrzeżnej zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Najbardziej popularnym ośrodku miasta Abchazji są Gudauta, Suchumi, Novy Afon, Pitsunda, Gagra (nazwa Abchazji – Gagra). Oprócz komfortowych terenach plażowych, miasto słynne zabytki godne zwiedzania turystom.

Kazachstan

Liczne rezerwaty przyrody, unikalne zabytki architektoniczne i historyczne, piękne parki – to jest to, co jest niezwykłe dla Kazachstan turystów. Ten kraj jest niesamowity, a także ich kultura. A jeśli podróż do Kazachstanu w celu zapoznania się ze specyfiką swoich ludzi, radzimy odwiedzić miasto Alma-Acie i Astanie. Na pewno będzie zainteresowany, aby odwiedzić pierwszy na świecie kosmodrom Bajkonur nazywa. Ośrodki narciarskie w górach Ałtaj (takich jak Almatau, Chimbulak, Tabagan) są zawsze mile widziane osoby i oferują im różnego rodzaju działań zimowych. A latem można mieć wielki czas na jeziorze wielka uroda – Balkhash i Borowoj.

Białoruś

Kraj jezior i rezerwatów przyrody chętnie przyjmujemy gości chcących odpocząć i wyleczyć swoje ciało w zaciszu licznych sanatoriach i uzdrowiskach. pobyty lecznicze mogą być połączone z programem wycieczkowym. Legendarny Park Narodowy, Puszcza Białowieska, jak również atrakcje miast, takich jak Mińsku, Grodnie, Brześciu, Mohylewie, Połocku, Mścisława warto odwiedzić dla każdego gościa Republiki Białorusi.

Ukraina

Czy muszę mieć paszport obywatela rosyjskiego na dobre wakacje? Właściwie nie. Po tym wszystkim, można przejść do skonsumowania Krymie, położony w południowej Ukrainie. Tutaj można cieszyć się tropikalna krajobrazu, ciepłe morze i plażę, można bardziej aktywnie spędzić czas i wybrać się na wycieczkę po miejscach historycznych, które na Krymie niezliczone. Fani plecaków i namiotów Krym otworzy swoje szlaki górskie i wspaniałe świeże powietrze będzie leczyć nie tylko ciało, ale również duszę. Pensjonaty Jałta, Ałuszta, Livadia, Sudak, Sewastopol i Jałcie pozostanie wygodny i niezapomniany.

Kontynuując temat z góry, można również zauważyć, ukraińskich Karpat, gdzie można wybrać się na spacer w lecie, a zimą do uprawiania narciarstwa. Ośrodki narciarskie i Bukovel Jaremcze są bardzo popularne wśród Rosjan.

Sprawdziliśmy z Tobą, że w niektórych krajach nie potrzebują paszportu obywatela rosyjskiego dla dobrego wypoczynku. Ale co z tymi, którzy posiadają dokument, ale do działania, będzie tylko kilka miesięcy? Które kraje nie potrzebują paszport, który ma znaczny ważność w magazynie? Dokument, który wygasa w ciągu jednego do dwóch miesięcy, może zezwolić, aby odwiedzić takie kraje jak Czarnogóry, Włoch, Bułgarii, Kanady, Litwy, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Sri Lanka, Grecja, Chorwacja, Tunezja, Czechach, Turcji , Portugalia, Dania, Estonia, Uzbekistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Rumunia. Jeśli chcesz jechać do Indii, Izraela, Meksyku, Nowej Zelandii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Węgier, Tajlandii i Brazylii, trzeba mieć pewność, że przed upływem paszportu ci zostało jeszcze co najmniej sześciu miesięcy.