348 Shares 1576 views

Czym jest hydra? Jamochłonów Klasa hydroId

Z tego artykułu dowiesz się, co Hydra. Ten reprezentatywny jamochłonów charakteryzujących bardziej skomplikowanych procesów życiowych, w porównaniu z pierwszych organizmów wielokomórkowych – gąbki. Jakie są osobliwości struktury jest tego przyczyna? Spójrzmy razem.


Co jest w mitologii Hydra

Gatunek ten dostaje swoją nazwę ze względu na podobieństwo do mitologicznego bohatera – Hydra Lernejska. Według legendy, to był wąż jak potwór z trującym oddechem. Ciało Hydra miała kilka głów. Pokonanie go nie może być każdy – na miejscu głowy ścięte natychmiast wzrosła kilka nowych.

Zamieszkało Hydra Lernejska w Lake Lerna, która strzegła wejścia do podziemi Hadesu. Tylko Hercules był w stanie odciąć jej nieśmiertelną głowę. Po zakopał go w ziemi i rzucił ciężki kamień. Jest to druga praca Herkulesa z Dwunastu.

Hydra: Biologia

Wysoka zdolność do odzyskania utraconych części ciała lub regeneracji jest charakterystyczna dla hydra i słodkowodnych. To zwierzę jest przedstawicielem rodzaju jamochłonów. Więc co jest hydra? Ten pojedynczy polip słodkiej wody, która jest wyłącznie dołączony tryb życia.

Ogólna charakterystyka jamochłonów

Podobnie jak wszystkie coelenterate, Hydra jest życie w wodzie. Preferuje płytkiej kałuży, jeziora lub rzeki z małym prądem, które pozwalają im być przypisane do roślin lub obiektów przydennej.

Klasy są przedstawiane jamochłonów hydroids, meduzy i polipy koralowe. Dla wszystkich ich przedstawiciele charakteryzują promieniowe lub gwiaździste symetrii. Ta cecha strukturalna związana z siedzącym trybem życia. W centrum ciała zwierzęcia można umieścić wyimaginowany punkt, w którym wszystkie strony do przechowywania promieni.

Wszystkie jamochłonów są wielokomórkowe zwierzęta, ale nie tworzą tkanek. Ich ciała jest reprezentowany przez dwie warstwy wyspecjalizowanych komórek. Leżące w świetle jelita, w którym trawienie pokarmu. Różne klasy jamochłonów inny sposób życia:

  • Hydroids przymocowane do podłoża za pomocą soli i są pojedyncze.
  • Koralowe polipy są również stałe, ale kolonie formie w setki tysięcy osób.
  • Meduzy aktywnie pływać w kolumnie wodnej. Jednocześnie zmniejszył się dzwonek, a woda jest popychana siłą. Ruch ten nazywany jest reaktywny.

budowa ciała

Ciało hydra słodkowodnych wygląda łodygi. Jego podstawą jest nazywany podeszwa. Wraz z nim wystąpi przywiązanie zwierząt do obiektów podwodnych. Na przeciwległym końcu korpusu jest otwarcie usta otoczony mackami. To prowadzi do światła przewodu pokarmowego.

Hydra ścianki korpusu składa się z dwóch warstw komórek. Na zewnątrz jest nazywana ektodermy. Składa się skóry i mięśni, układu nerwowego, pośrednie i komórki owadów kłujących. Wewnętrzna warstwa lub endodermy uformowana z innych typów – trawiennych i gruczołów. Pomiędzy warstwami korpusu znajduje się warstwa substancji zewnątrzkomórkowej, która ma postać płyty.

rodzaje komórek i procesy życiowe

Ponieważ korpus hydra nie tworzy żadnych tkanek lub narządów, wszystkie procesy fizjologiczne prowadzone za pomocą wyspecjalizowanych komórek. Tak więc, nabłonka, mięśni zapewnienia ruchu. Tak, mimo stałej drodze hydroId życie stanie się poruszać. W pierwszym zmniejszenie komórek nabłonkowych, mięśni po jednej stronie ciała, zwierzę „nachylonym” stoi na mackami po czym opuszcza się na podeszwie. Taki ruch nazywany jest chodzenie.

Między komórkami nerwowymi nabłonkowych, mięśni kształt gwiazdy. Z ich pomocą zwierzę postrzega bodźce z otoczenia i w pewnym sensie odpowiedzialny za nimi. Na przykład, jeśli igły hydra dotykowym, kurczy.

zawiera ektodermy i komórek pośrednich. Są one zdolne do zaskakujących przemian. Jeśli to konieczne, tworzą komórki dowolnego typu. To oni są odpowiedzialni za wysoki poziom odzysku tych zwierząt. Wiadomo, że hydra może całkowicie odzyskać część 1/200 lub stan zawiesiny podobne.

Pośrednich utworzonych z komórek i płci. Dzieje się wraz z nadejściem jesieni. W tym przypadku, bezpiecznik jaj i plemników tworzą zygoty i organizmem matki umiera. Wiosną nich rozwijać młodych osobników. hydra lato rozmnaża się przez pączkowanie – tworzą niewielki pagórek, co zwiększa rozmiary, nabywanie cech organizmu dorosłego na jej ciele. Wraz ze wzrostem to oddzieliła się i przenosi do samodzielnej egzystencji.

W jamochłonów endoderma się komórki trawienne. W nich jest podział składników odżywczych. A komórki gruczołów wydzielania enzymów w świetle jelita, powodują wchodzącego na kawałki. Tak więc, dla typowego dwa typy hydra trawienia. Nazywane są wewnątrzkomórkowe i pęcherza.

komórki kłucie

Jest to niemożliwe, aby odpowiedzieć na pytanie, co to jest hydra, jeżeli nie zapoznał się ze specyfiką komórek kłujących. W naturze, są one tylko w jamochłonów zwierząt. Z nich są chronione, uszkodzenia i zatrzymania produkcji. W związku z tym, głównym ich ilość jest umieszczona na mackami.

Kłucie komórka składa się z kapsułek z spiralnie skręcone nici. Na powierzchni tej struktury jest wrażliwa włosy. To był jego zdobycz pływa przez ból. W rezultacie, nić jest rozwijana i mocą kopanie w ciele ofiary, paraliżując go.

Według rodzaju władzy jamochłonów, hydra w szczególności są heterotroficzne drapieżniki. Żywią się małymi bezkręgowców wodnych. Na przykład, dafni, Cyclops, oligochaetes, wrotki, pchły, komary larw ryb i narybku.

Znaczenie jamochłonów

Wartość hydra w przyrodzie polega przede wszystkim na tym, że działa jako biologicznych filtratorzy. Oczyszcza wody zawieszonych cząsteczek, które je. Jest to ważne ogniwo zasilające obwody słodkowodnych. Hydro podawania niektórych wioślarki, turbellarians i ryby większy niż 4 cm. Mal'kov hydra sama wpływa na jad komórek pieczenie.

Ale naukowcy z pytaniem, jaki jest hydra zapewne odpowie, że jest to znany obiekt badań laboratoryjnych. Te cechy jamochłonów procesy regeneracyjne badanie, fizjologia niższy wielokomórkowe, pączkowanie.

Zatem hydra słodkowodnych jest reprezentatywny dla typu klasy hydroids jamochłonów. Ten dwuwarstwowy wielokomórkowe zwierzę z symetrią promieniową, której korpus składa się z kilku rodzajów wyspecjalizowanych komórek.