384 Shares 2599 views

Jak i gdzie zmienić snils przy zmianie nazwy: Cechy, dokumentów i zaleceń

Nie jest tajemnicą, że w Rosji istnieje ogromna praca biurowa. Obecnie populacja musi mieć wiele dokumentów. Produkcja każdego papieru towarzyszy szereg problemów. Wśród nich są często spotykane listę dokumentów. Ważne jest również, aby zrozumieć dokładnie, gdzie problem lub czy papier. W przeciwnym razie, nawet najbardziej prosty proces wydawania dokumentów lub zamiennych zamieni się w prawdziwy koszmar. Na szczęście, w dzisiejszej Rosji istnieją organizacje, które oferują dostarczenie stan i usług komunalnych w jednym miejscu. Dzisiaj dowiemy się, gdzie ja snils przez zmianę nazwy. Jakie dokumenty mogą być przydatne do realizacji pomysłów w praktyce? Jak długo trwa certyfikat ubezpieczenia wznowiony obywatela? Jakie cechy oznacza ten proces?


Snils – to …

Pierwszą rzeczą, aby być jasne, co danego dokumentu. Snils – zaświadczenie o ubezpieczeniu. Jest to mała karta zielono-biały kolor, który przechowuje informacje o osobie ubezpieczonej.

Na snils można zobaczyć:

 • Pełna nazwa obywatela;
 • data urodzenia;
 • data wystawienia dokumentu;
 • piętro;
 • numer ubezpieczenia.

Bez snils teraz jest to niemożliwe, aby wykorzystać większość służb państwowych i komunalnych. Dokument ten powinien być nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Czasami konieczne jest, aby zmienić.

Powody wymiany

Wiele osób zastanawia się, jak zmienić snils certyfikatów poprzez zmianę nazwy. Ale zanim szukać odpowiedzi na to pytanie, musimy jasno zrozumieć, że wszystkie ubezpieczenia otrzymuje certyfikat.

Ten dokument nie jest tak zwane życie. Jest on wydawany na czas nieokreślony. Jednak w pewnych okolicznościach snils trzeba zmienić. Wśród takich przypadkach zwolnić:

 • zmiana danych osobowych (imię, nazwisko lub środkowy);
 • literówka podczas wprowadzania informacji w dokumencie;
 • gdy pogorszenie papieru;
 • jeśli dana osoba traci snils.

W związku z powyższym, tylko od czasu do czasu obywatele muszą mieć zastosowanie do tych lub innych organów do realizacji pomysłów w rzeczywistość. Że przygotowany proces dla ludności? Jakie wskazówki i triki mogą pomóc zastąpić certyfikatu ubezpieczeniowego szybciej?

gdzie wymiana

Gdzie snils zmiana po zmianie nazwiska? Ten problem dotyczy większość populacji. W Rosji, świadectwo ubezpieczenia, a także szereg innych dokumentów, mogą być wymieniane w różnych usług publicznych.

Wśród nich są:

 • Rosyjskie fundusze emerytalne;
 • Portal „usługi publiczne”;
 • centra wielofunkcyjne;
 • pracodawcy.

Ostatni scenariusz znajduje się w praktyce nie jest tak powszechne. Zasadniczo, obywatele starają się zmienić własną rękę lub z papieru. Jest to o wiele łatwiejsze życie!

Termin wymiany

Oczywiste jest, jeżeli zmiana snils poprzez zmianę nazwy lub jakiekolwiek inne powody. Jak czekać na certyfikacie ubezpieczenia?

Na poziomie legislacyjnym, ustaw okres 15 dni. To ile obywatel będzie musiał czekać na nowego snils. Powodem wymiany dokumentu nie ma znaczenia. W niektórych przypadkach, papier wykonany jest szybciej. O jej gotowość obywateli zgłoszonych przez telefon.

Jeśli chodzi o dzieci, to snils okres wymiany może zostać zmniejszona. Ale to dość rzadkie. Zazwyczaj obywatele muszą czekać 15 dni. Jednakże, personel FIU może wydać nową kopię dokumentu w ciągu kilku minut. To dość rzadkie, ale zjawisko występujące w praktyce.

FIU

Gdzie snils zmienić po zmianie nazwy? Obywatele mogą zwracać się do terytorialnej funduszu emerytalnego. W tych organów, co do zasady, dokument zastąpiony szybciej. Po przeprowadzeniu dochodzenia odbędzie się bezpośrednio.

Korzyści z leczenia do JAF Federacji Rosyjskiej jest to, że czasami pracownicy organizacji mogą mieć kilka minut, aby nadać nowy snils obywatela. Jak już wspomniano, zazwyczaj jest to możliwe, jeśli mówimy o certyfikacie ubezpieczenia noworodka.

wymiana snils jest wymagane przy zmianie nazwy? Gdzie i jak zmienić ten dokument? Przechodząc do RPF, należy stosować się do następujących instrukcji:

 1. Przygotować kilka dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia operacji. ich pełna lista na poniższej uwagi.
 2. Przyjdź do funduszu emerytalnego Rosji w miejscu rejestracji.
 3. Napisz aplikację dla nowego snils. Daj wcześniej przygotowany papier.
 4. Poczekaj, aż dokument jest gotowy i go podnieść w tym samym RPF, gdzie złożenia wniosku.

Wszystko jest o wiele prostsze niż można sobie wyobrazić. Główną wadą takiego leczenia, w RPF – kolejki. Często wymiana snils zamienia się długo czekać. Dlatego populacja czasem uciekają się do alternatywnych metod dzielenia dokumentu.

MFC

Jak zmienić snils poprzez zmianę nazwy? Opis tej procedury będą powiedział później. Najpierw musimy zrozumieć jaki jest porządek dokumentu przez MFC. Jest to drugi na popularności wśród instytucji rejestracji ludności.

Gdzie snils zmiana po zmianie nazwiska? Można ubiegać się o służbę w MFC. Wskazane jest, aby skontaktować się z organizacją o pozwolenie na pobyt, albo czeka dostępność czas pracy może być opóźnione o kilka miesięcy.

Kolejność, w tym przypadku działanie jest:

 1. Przygotowanie dokumentów do dzielenia snils.
 2. Odbywają się w MFC w miejscu rejestracji obywatela. Żeby było łatwiej, można zalogować się do wielofunkcyjnego centrum za pośrednictwem Internetu.
 3. Ubiegać się o snils. Wraz z nim trzeba podać wszystkie dokumenty przygotowane z wyprzedzeniem.
 4. Weź otrzymanie wniosku o snils wymiany.
 5. Czekać na gotowość papieru. Odebrać certyfikat ubezpieczenia bezpośrednio w MFC.

Szybkie, łatwe i wygodne. Wiele osób woli wymienić dokumenty i kazał im przede wszystkim jest w MFC. Więc można dostać usługi publiczne łatwo i wygodnie.

„usługi publiczne”, aby pomóc

Jak wymienić snils poprzez zmianę nazwy? Obywatel może zażądać dokumentu za pośrednictwem portalu „usług publicznych”. Ale do tego trzeba mieć aktywny profil na służbie. Rejestracja zajmuje tylko kilka minut, ale żeby sprawdzić dane na temat obywatela trwa do 15 dni. Dlatego proponowana metoda nie nadaje się dla tych, którzy nie mają profilu na „usług publicznych”.

Jak zmienić certyfikat ubezpieczenia obywatela? Będzie to wymagać:

 1. Zarejestruj witryny gosuslugi.ru pod swoim profilu.
 2. Przejdź do sekcji „usług publicznych” – „RPF”.
 3. Wybierz „Wymiana snils”.
 4. Nacisnąć przycisk „Pobierz usługę”.
 5. Wypełnić formularz.
 6. Określić organizację, która chce wziąć dokument – MFC rezydenturę lub FIU.
 7. Złożyć wniosek. Czekać na jego zatwierdzenie.
 8. W wyznaczonym czasie przyjść do określonej usługi z pewnym wykazu dokumentów i odebrać certyfikatu ubezpieczeniowego.

Aby ułatwić to zadanie, obywatel może następnie zalogować się do portalu w poszukiwaniu typu box „Wymiana snils” i wybrać odpowiednią usługę w wynikach. Do tej pory, ta technika nie używa duże zapotrzebowanie wśród ludności.

Dokumenty dla dorosłych snils

Ważne jest, aby zrozumieć , co to ma snils przez zmianę nazwy. Dorośli i dzieci potrzebują inną listę dokumentów. Fakt ten musi być brany pod uwagę.

Dorośli zmieniając imiona niosą ze sobą:

 • Snils życia;
 • oświadczenie (do wypełnienia na miejscu);
 • paszport;
 • papier bazowy dla zmiany nazwy (oryginał +).

Najczęściej ostatni papier jest świadectwo małżeństwa lub rozwód. Ale inne dokumenty (akt urodzenia z poprawną nazwą, wyciąg z rejestratora) jest również akceptowane.

małoletnie dzieci

Gdzie snils zmiana po zmianie nazwiska? Pełna lista organizacji usług został przedstawiony do pierwszego. Teraz możesz dowiedzieć się, jakie dokumenty potrzebne do wykonania zadania, jeśli chodzi o dzieci.

Osoby niepełnoletnie mogą zmienić certyfikat ubezpieczenia, przedstawiając następujące dokumenty:

 • paszport przedstawiciela prawnego;
 • aplikacja;
 • Certyfikat rezydencji;
 • metryka urodzenia;
 • Snils życia;
 • powodem zmiany (na przykład, orzeczenia lub certyfikat z rejestratora);
 • paszport dla dziecka (dla osób powyżej 14 roku życia).

Należy zauważyć, że z 14 lat dziecko może zmienić swoje snils. Ale do uzyskania paszportu małoletniemu ubiegać się i odebrać dokument powinien jego przedstawiciel ustawowy.

funkcje

Jakie funkcje czekają na obywatela, który postanowił zmienić snils? Wymiana Inn i snils poprzez zmianę nazwy – są to dwie całkiem proste operacje. Ale mają wiele funkcji.

Na przykład, nie muszą płacić opłaty państwowej w realizacji zadań. Wymiana i snils INN – dwa darmowe zabiegi.

Należy również pamiętać, że numer podatkowy i numer ubezpieczenia nie ulega zmianie. Pozostają niezmienione nawet po osoba otrzyma nową INN / snils. Korekty podlegają wyłącznie do danych osobowych wnioskodawcy.

wyniki

Teraz jest jasne, gdzie zmiana snils przez zmianę nazwy. Ta operacja nie jest uważane za trudne. Uzyskać nowy certyfikat ubezpieczenia, w razie potrzeby, mogą być różne sposoby. Aby uzyskać informacje o tym, jak działać w konkretnym przypadku to zostało powiedziane.

wymiana snils można zrobić w wielu narządach. Dokładnie gdzie stosować? To pytanie każdy decyduje za siebie. Niektóre bardziej wygodne do korzystania z usług GRP, ktoś preferuje MFC, a część obywateli aktywnie rozwija możliwości portalu „usług publicznych”. Głównym niuans jest przygotowanie i zbieranie niezbędnych do realizacji pomysłów papierów wartościowych.

Snils odmówić udzielenia zmiana danych osobowych może być tylko w jednym przypadku – gdy obywatel przyniósł niewyczerpujący wykaz dokumentów. Reszta nie trzeba się martwić.