823 Shares 3902 views

Czy Dominikana we wrześniu jest dobry? Spróbujmy dowiedzieć się o tym!

Jeśli planujesz wakacje na Dominikanie we wrześniu, trzeba najpierw poznać lokalną pogodę w danym okresie. Cóż, na początku jesieni warunki pogodowe nie są znacznie różni się od lata, chyba że staje się trochę chłodniej w ciągu dnia iw nocy. Morze jest jeszcze gorący jak świeże mleko, powietrze jest wilgotne, a opady deszczu zmniejsza się tylko nieznacznie. Dominikana we wrześniu charakteryzują się wysoką wilgotnością powietrza, zachmurzenia, ale w tym samym czasie, tutaj można spędzić dużo słonecznych dni i cieszyć się wakacje w pełni.

klimat lokalny

Warunki pogodowe w Republice Dominikany, w zasadzie taka sama przez cały rok. Zmiana temperatury obserwowanej bezpośrednio ciągu 1-4 stopni, ale wilgoć można „ride” w szerokim zakresie. W ogóle, Dominikana we wrześniu będzie Cię zachwyci i tropikalne lato ciepło, a słońce i ciepłe wody morskiej. Deszcze przyjdą tu prawie codziennie, ale przez długi czas nie będzie opóźniony. Opady deszczu zazwyczaj trwa godzinę lub dwie, nie więcej, a następnie w palącym południowe słońce nie trzymać się z dala od niego i toru, a nawet piasku przez morze i ogrzeje wyschnie całkowicie. Jednak taki obieg wody w przyrodzie tworzy bardzo dużą zawartość wilgoci, co nie zawsze jest korzystne dla większości turystów.

Koszt wycieczki na początku jesieni

Kilka opuszczona i nie jest wybredna ośrodek Dominikana we wrześniu. Ceny za bilety w tym okresie spadła niemal do minimum, ponieważ większość turystów woli odwiedzić kraj zimą lub wiosną. Można kupić zwykłą wycieczkę do 60-80 tys. rubli, a gorące zezwolenie spowoduje dalszą niewielką sumę. Podobnie, zmniejszenie opłat za większość usług są świadczone przez hotel. Bezlimita otwiera wielu turystów, którzy przyjechali tu na początku jesieni. Minusem może być uważany jedynie fakt, że niektóre usługi nie będą działać w tym okresie, jak zwykle po południu napływu turystycznego turystów kraj nie ma.

Najcieplejsze morze września

Jeśli może, wielu wierzy, że w pogodzie wczesnej jesieni w Republice Dominikany zawiódł nas trochę, że chodzi o morzu, które dokładnie nikt nie może powiedzieć. Po roku niesamowitego ciepła w karaibskich fale są ogrzewane do ponad 30 stopni. Bo nawet jeśli stoisz na plaży, i poczuć się jak wieje chłodny wiatr łagodny, trzeba tylko zanurzyć się w morzu, jak gorączka odbędzie się natychmiast. Woda jest ciepła jak w wannie z hydromasażem, czysty i bardzo przyjemny dla ciała. I nawet małe fale, które czasami są poruszane tu nie może zepsuć dobrego wrażenia wody.

Ważne jest, aby wybrać ośrodek

Aby pomóc Ci cieszyć się możliwie największą liczbę słoneczne pogodne dni warto podnieść kurorcie, gdzie opady są mniejsze niż całkowite. Ponieważ jest krótkie podsumowanie co pogoda na Dominikanie we wrześniu w różnych miastach i regionach. Santo Domingo – stolicy kraju – jest jednym z najbardziej mokrych umieszcza. Miasto położone jest w południowej części wyspy i wszystkich ośrodków, które znajdują się w tej samej strefie, charakteryzującej się deszczu, dużej wilgotności i zachmurzenia. Z kolei Północna Dominikana we wrześniu – to inna sprawa. Są prysznice głównie w nocy, a dzień był gorący południowej słoneczny. Dlatego możemy bezpiecznie przejść do Puerto Plata i wszystkich miastach, które znajdują się na nim w okolicy, i cieszyć się latem i ciepło.

Śledzić prognozy pogody

Jak w każdym innym regionie świata w Republice Dominikany roku na rok nie jest konieczne. Wrzesień może być bardzo gorące i suche miesiące i chłodny, deszczowy i pochmurny. Bo jeśli masz zamiar tam jest w tym roku, to najlepiej, aby słuchać prognoz pogodowych na następne dziesięć dni, które są najbardziej dokładne. Jest również doskonałym rozwiązaniem byłoby, aby znaleźć sposób, aby skontaktować się telefonicznie lub z osobą, która jest już tam, i pewnie go znaleźć wszystkie warunki klimatyczne, które obecnie nie są śledzone.

Co zrobić tutaj we wrześniu?

Początek jesieni w Republice Dominikany jest uważany za doskonały czas dla różnych festiwali i karnawałów. Pierwsze wydarzenie – konkurs kulinarny, który odbywa się w Santo Domingo. Tu gromadzą najlepszych kucharzy w kraju i konkurują ze sobą w swoich umiejętności kulinarnych. Gośćmi tej uroczystości można spróbować mikstura przygotowana przez lokalnych kucharzy. Dominikana jest również we wrześniu obchodzi wiele świąt religijnych. Wśród nich warto wspomnieć Dzień Świętego mercedesa, a dzień świętego Michała. Tak na zakończenie, możemy zauważyć, że to właśnie dzięki wiatry i chmury w wczesną jesienią są dobre fale rosnąć tutaj. Jest to doskonałe siedlisko dla windsurferów. Wynająć wszystkie niezbędne urządzenia, można co najmniej przez cały dzień jeździć na falach Morza Karaibskiego i uzyskać wiele nowych doświadczeń.