787 Shares 4927 views

Zadania dla dzieci 5, 4 lata różnego rodzaju

Charakter osoby, jej wydziałów umysłowych, kreatywności, wyobraźni, logiki, dowcipu, składa się z tego, co otrzymał podczas swojego życia. Już wcześnie przed szkołą rodzice zajmują się dzieckiem w domu lub przekazują go do przedszkola. Zadania dla dzieci 5, 4 lat pomagają rozwijać, uczyć czegoś nowego, nieznanego dziecka. Możesz kupić książki specjalne w sklepie, a Ty możesz stworzyć wszystko samemu. Jakie są zadania zaoferowania dzieciom?

Przedmioty

Dziecko powinno móc rozróżniać obiekty według różnych właściwości, dlatego zadania rozrywkowe dla dzieci w wieku 4-5 lat muszą koniecznie mieć na celu:

 • Możliwość rozróżniania obiektów według wielkości. Narysuj na kawałku przedmiotu w różnych rozmiarach, na przykład 4 opcje. Zaoferuj dziecku znalezienie największego i najmniejszego. Następnie narysuj dwa obiekty o tym samym rozmiarze dwukrotnie, i tak dalej.
 • Definicja długości. Weź przedmioty o różnych długościach, niech dziecko ustali, co jest dłuższe i krótsze. Takie zadania dla dzieci w wieku 5, 4 lat również pomagają uczyć się matematyki.
 • Badanie kolorów. Znajdź kolorowankę, powiedz dziecku dowolny kolor. Będzie musiał udekorować je obiektem, który może mieć kolor, który nazwałeś.
 • Zapamiętywanie okolicy. Znajdź zdjęcia z meblami, urządzeniami gospodarstwa domowego i instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Podziel je na grupy. Na przykład lodówka, piec w jednej grupie, sofa, fotel, telewizor w innym. Z jednej rzeczy z każdej grupy usunąć i dziecko musi znaleźć brakujący obiekt.
 • Wyszukaj te same rzeczy. Narysuj dwa różne obiekty dwa razy. Zadaniem dziecka jest połączenie tego samego.

Figury

Zadania dla dzieci 5, 4 lat, mające na celu zbadanie liczby, mogą się różnić:

 • Konto edukacyjne. Narysuj kilka grup podobnych obiektów. Na przykład piłki lub kostki. Dziecko musi obliczać liczbę obiektów w każdym.
 • Badanie kolejności liczb. Zdobądź specjalne książki programistyczne, które mają zadania, w których musisz połączyć numery, aby uzyskać obraz. Możesz samodzielnie rysować rysunek, a następnie usunąć linie i numer.
 • "Więcej" lub "mniej". Utwórz dwie grupy obiektów (rysuj lub przygotuj), które zawierają inny numer. Celem dziecka jest określenie, gdzie jest więcej, a gdzie mniej.

Logika

Poniżej przedstawiamy bardzo zabawne zadania dla dzieci 4-5 lat, mające na celu rozwinięcie logiki. W tym czasie możesz i dziecko mogą mieć spór.

 • Jadalne jadalne. W tej grze wrzucasz piłkę do rąk dziecka, nazywając to przedmiotem. Jeśli można je zjeść, należy ją złapać, jeśli nie, a następnie pominąć. Gra jest dobra, ponieważ można ją zagrać w dowolnym miejscu.
 • Puzzle (wybierz szczegóły o dużym rozmiarze, aby nie powodować silnych trudności).
 • Lotto i domino (kupić w oparciu o interesy dziecka).
 • Toy Tangram ma siedem części, z których można tworzyć różne zdjęcia. Daj dziecku zadanie, aby wymyślić trzy, pięć, siedem, dziesięć różnych odmian. Dzięki tej aktywności wyobraźnia rozwija się dobrze.
 • Rozwój stabilności uwagi. Narysuj dom na jednej krawędzi liścia, a z drugiej strony mały mężczyzna lub zwierzę. Między nimi reprezentuje labirynt. Celem dziecka jest narysowanie linii od mężczyzny do domu bez wpadania w ściany labiryntu.

Aktywność fizyczna

Zadania dla dzieci 5, 4 lata niekoniecznie muszą być nastawione na rozwój psychiczny. Często chodź, kolekcjonuj przyjaciół dziecka i organizuj wyścigi wyścigowe, w których musisz biegać, skakać, czołgać się. Naucz dziecko, aby obsłużył piłkę w grach takich jak piłka nożna i pionier. Zachęcaj do poruszania się dziecka. Wykonywanie sportowej postawy kształtu, zapobieganie chorobom i wzmacnianie mięśni.

Zrób to z dzieckiem, rób go. Dbać o przyszłość dziecka, dodatkowo, zadania dla dzieci 5, 4 lata czasem stają się interesujące nawet dla dorosłych.