242 Shares 8260 views

Hurtownie, to znaczy, sprzedaży hurtowej i detalicznej, odbiorców hurtowych. Minimalna kwota sprzedaży hurtowej

Istnieją dwa główne rodzaje: handel detaliczny i hurtowy. Co to jest każdy z nich, jakie funkcje ma, i do jakich celów najbardziej odpowiednie?


Pierwsza różnica Klucz jest w ilości i rodzaju sprzedaży. sprzedajemy luzem, z reguły dużych partii towarów lub usług, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej nabywcy. Detaliczny, z kolei, jest już w sprzedaży do odbiorców końcowych, osób fizycznych. Ona też może być nie tylko pojedyncze, ale również duża – to wszystko zależy od ich potrzeb i pragnień.

Zasady handlu hurtowego

Opt: co to jest i jakie funkcje mają tej formy handlu? Odbywa się każdego procedury identyfikacji klienta, to znaczy, ze każdy z nich jest umowa zawarta. klientów hurtowych – jest, co do zasady, przedsiębiorców indywidualnych i podmiotów prawnych. Transakcja oni przeprowadzić do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a konkretne cele na wszystkich. Może to być zarówno produkcji i konsumpcji towarów lub ich dalszej odsprzedaży. Najczęściej towary zakupione luzem, to w celu odsprzedaży.

Oznacza to, że w hurtowym handlu dużych transakcji odbywają się pomiędzy pracodawcami i organizacjami. Towary i usługi nie są sprzedawane do potrzeb użytkownika końcowego, a służą do prowadzenia działalności gospodarczej. Główną cechą handlu hurtowym jest obowiązkową identyfikację kupującego.

Schemat i przykłady

Łatwiej zrozumieć co hurtowego, mogą być konkretne przykłady. Główne hurtownicy – to sami producenci, stoją u początków finansowej „łańcucha”. One bezpośrednio tworzyć swoje produkty i są zaangażowane w jego realizację na rynku. Produkcja ta może być bardzo różny: odzież, obuwie, sprzęt AGD, kosmetyki, upominki, produkty spożywcze itp

W większości przypadków producenci odsprzedawać produkty do innych hurtowni, czyli dealerów, a te – inni pereprodazhnikam. Zanim towary dotrzeć do klienta końcowego, to będzie dużo etapów odsprzedaży. Ile dokładnie – to zależy od tego samego produktu i sytuacji finansowej na rynku w tej chwili. Na drugim końcu łańcucha jest sprzedawca – to on, który sprzedaje produkty dla przeciętnego konsumenta.

Korzyści z handlu hurtowym

Pomimo imponujących ilościach sprzedawanych luzem z magazynu jest znacznie łatwiejsze niż w sprzedaży detalicznej. Nie potrzeba żadnego żmudnego reklamy lub inne koszty marketingowe, które mogą utrzymać się z kupującym. sprzedaży może być stabilny, czy produkt może być sprzedawany pojedynczo – to wszystko zależy od własnych celów sprzedającego. W każdym razie, o odpowiedniej jakości i dobrego popytu na wysyłce i zamówień dużych ilości towarów będą prowadzone w sposób ciągły.

W jakie są jeszcze różnice, to w osobliwości podatku. Dystrybutorzy mogą podlegać zarówno ogólne i uproszczonego systemu podatkowego (DOS lub USN, odpowiednio). Ale w ogóle, zasady opodatkowania dla hurtowni jest o wiele łatwiejsze niż w sektorze detalicznym.

„Nightmare” z każdym sklepie – nabywca niezadowolony z jakości towarów lub świadczonych usług. Sytuacja może być dość nieprzyjemne, aż napady złości i postępowania przed Trybunałem. Odbiorców hurtowych nie zachowują, ponieważ ich dłonie mają umowę, aw nim – jasno określone warunki i zasady postępowania ze stron w konflikcie.

Sklepy

Pomijając fakt, że taki handel hurtowy i detaliczny, możemy zauważyć jedną istotną różnicę: jeżeli towar hurtowo może przejść przez kilka etapów odsprzedaży, z handlu detalicznym, to sytuacja jest wykluczona. Ten produkt nie jest przeznaczony do odsprzedaży i do bezpośredniego wykorzystania przez konsumenta.

Kupujący tworzyć własne zapotrzebowanie na dany produkt i potrzeby rynku dyktować. Detaliści – kategoria, która ma najlepszą okazję do zbadania i analizy popytu i budować swoje działania zgodnie z nimi.

Gdzie iw jaki sposób towary są sprzedawane w handlu detalicznym?

Możliwości jest wiele. Sprzedaż towarów i usług może być przeprowadzona w sklepie i na ulicy, jak również w domu nabywcy. Metody są różne, za: pocztą, za pośrednictwem Internetu, w przypadku sprzedaży osobistych lub telefonicznie.

Sprzedawane w systemie sprzedaży detalicznej w bezpośrednim kontakcie z kupującym. Oznacza to, że musi on uwzględniać gusta każdego klienta, a zadowolić go i zrobić wszystko, aby ułatwić zakup. A w przypadku konfliktu – do rozpatrywania skarg.

detalista ryzyko jest również ogromny zestaw. Na przykład, trzeba być złe sprzedawane towary na ladzie – tak nabywców wrażenie na szeroki zakres i potencjalnego wyboru. Z drugiej strony, istnieje ryzyko uszkodzenia towarów, które nie były sprzedawane w czasie. Ponadto konieczne jest, aby przejść do ustępstw finansowych, na przykład, aby sprzedać towar w niskiej cenie, często na koszt nabywcy zakupionego i innych produktów.

Wszystko to jednak ma wadę – ponieważ marża na sprzedaży detalicznej towarów jest znacznie wyższa niż w sprzedaży hurtowej. A to oznacza, że zysk z tej sprzedaży będą znacznie wyższe.

Wymagania i cechy sprzedaży

Nie tylko zrozumieć, co jest i co to detal hurt – konieczne jest, aby przeanalizować wszystkie kluczowe cechy tych rodzajów sprzedaży, i zrozumieć, jakie problemy mogą wystąpić w trakcie tej czynności.

różnice

Jakie są różnice między hurtowym i detalicznym?

  1. Różny zakres. Sprzedawca pracuje z małym wyborze konkretnego dostawcy hurtowego, – szeroki, od różnych dostawców. Przeciętny hurtownik ma 5000 elementów w macierzy asortymentu. Co to jest niewielka hurtownia? To jest, gdy mieści się w zakresie od 100 do 1000 pozycjach, w zależności od natury samego urządzenia.
  2. Różnych objętościach. Hurtownicy muszą pracować tylko z dużych ilościach i cenach hurtowych. Oprócz wymiernych korzyści, to pociąga za sobą znaczne inwestycje finansowe w początkowym etapie, jak również większych problemów w przypadku awarii.
  3. Różne logistyka. Ten obszar jest najbardziej „problematyczne” dla hurtownika, bo musi się zmierzyć wiele trudności dla każdego rodzaju produktu: przechowywania, dostępu personelu odprawy celnej. Jeśli chodzi o produkty sezonowe, tym bardziej skomplikowana.
  4. Inny obrót. Jeśli mówimy o ogromnych ilościach, ale niskie obroty, hurtownik musi mieć ogromny magazyn dla swoich towarów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest proste: szybszy obrót towarów, tym większe i bardziej stabilne dochody. Wszelkie opóźnienia są obarczona opieki przeczącej – na przykład ze względu na koszty magazynowania, zapasów, wynagrodzeń pracowników magazynowych itp
  5. Różne kryteria planowania. W dziedzinie zakupów hurtowych sprzedawcy ma do czynienia nie tylko z dużych zysków i znaczących przepływów handlowych, ale również z większej dźwigni finansowej. Ważne jest, aby obliczyć maksymalną kwotę gwarancji przyszłych sprzedaży, aby mieć pewność, że produkt będzie sprzedawać w określonym czasie i mieć zagwarantowany dochód na zakup nowych towarów.

Problemy w handlu detalicznym i hurtowym

Nic nie jest doskonałe, z problemów, jakie napotykają zarówno firm detalicznych i hurtowych. Jednak hurtowników ponieść poważniejsze straty. Z tego, co może być podłączony?

  • Brak zaufania wierzyciel, a więc okazja, aby uzyskać efekt dźwigni. Nie mogą być problemy z wypłatą poprzedniej przesyłki lub kupić następny.
  • Złe planowanie, w wyniku skumulowanej nadwyżki towarów leżących w magazynie „ciężar”.
  • Niestabilna praca z detalistami. To może być nagły wzrost wolumenu ich pracy i zakończenia działań lub decyzji, aby całkowicie zmienić zakres. W każdym razie na tyle przyjemne – ponieważ hurtownik zaplanował pewne ilości i ponieść poważne straty w przypadku braku ich realizacji.
  • zakłóceń w dostawach. Zdarza się, że towary zakupione po cenie hurtowej, nie w pełni gotowy. Czy były problemy z wysyłką do urzędu celnego. Lub siły wyższej doznał podczas ich transportu. Konsekwencje tych wszystkich kłopotów wpłynąć szeroką gamę klientów. W sytuacjach detalicznych również wystąpić, ale nie są one tak ambitny.
  • Czynnik ludzki. Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy może popełnić błąd. Na przykład, zamawianie złą pozycję katalogu lub oczywistej luki pieniężnych. Gorzej, gdy nie jest to usterka z nabywcą, w związku z czym idzie do konkurenta. Za to wszystko jest konieczne, aby ściśle uniknąć poważnych problemów z budżetu.

Reasumując

Co to jest sprzedaż hurtowa i detaliczna, która jest załatwione. Jakie problemy mogą wystąpić w każdym rodzaju działalności, również jest zrozumiałe. Jak również oczywistych korzyści każdego rodzaju sprzedaży. Z drugiej strony, gdy cienka linia leży między hurtowym i detalicznym – zwłaszcza indywidualnego kryterium. Dla sypkich zakupy minimalna kwota może być ustalona w każdym przypadku przez sprzedającego – czy to tysiąc czy dziesięć pozycji.

Ogólnie można powiedzieć, że handel hurtowy proste, ponieważ warunki handlowe są regulowane przez umowy. Ale w detalicznej mark-up może zarobić więcej.