467 Shares 9267 views

Znamię – to zawsze albo można go usunąć?

Brodawkowaty znamię – defekt skóry. Różni się on od znamion, z jednej strony, kolor (kolor pokrywa się ze skórą), a z drugiej strony, struktura (jej powierzchni pokrytych małymi brodawkami).


lokalizacja

Często można znaleźć znamiona na skórze głowy (w tym przypadku, jest najeżona włosami). Edukacja na skórze mogą być zarówno pojedyncze i obejmują całe ciało – to zależy wyłącznie od fizjologii. Znamię – choroba, która może rozwijać się powoli przez całe życie. Niewielka wada skóry u dziecka do dorosłości jest często przekształcona w duże kłopoty.

Czy mogę usunąć?

Papillomatizny znamię jest zazwyczaj usuwany w przypadku gdy ma to schorzenie. Dotyczy to w szczególności jej szybkiego wzrostu. Najprawdopodobniej lekarz nie będzie miał nic przeciwko, jeśli wyrazili pragnienie, aby usunąć pieprzyk z twarzy (jak to wygląda nieestetyczne), przy szyi i brzucha (w tych miejscach łatwo jest zranić – na przykład, kołnierz koszuli lub paska od spodni). Jednakże, należy pamiętać – przed wyjęciem potrzebę konsultacji dermatologa i onkologa. To samo odnosi się do moli i brodawki. Po usunięciu znamię powinno pozostać nie powinno być.

leczenie

Dla większości ludzi znamię – to poważny problem, ponieważ może oszpecić nawet najbardziej atrakcyjną twarz. Oczywiście, wiele z nich jest zakłopotany do tej wady i stara się to ukryć. Oprócz czysto kosmetycznych, znamię i zdolny do dostarczania pewnych niedogodności fizjologiczne. Skóra obok niego mogą być porysowane, łuszczenie, swędzenie. Nie trzeba nowotwór może rosnąć w rozmiarze i zmienić kolor. W takich przypadkach eksperci zalecamy pacjenta do decydowania o usunięciu.

Opcje

Istnieje kilka odmian tej procedury. Jak również znamion, znamię można usunąć za pomocą lasera, metodą fal radiowych pod znieczuleniem miejscowym. Jeśli skóra charakteryzuje się tworzeniem dużych rozmiarów, wymagają wycięcie chirurgiczne. Po zabiegu pacjent pokrywają szwy.

elektrokauteryzacja

Metoda ta jest uważana za jedną z najbardziej popularnych. skóra kauteryzacji prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Brodawczaka z suszonego i oddzielona od korpusu, lecz nie całkowicie spalone. To pozwala na zbadanie materiałów i identyfikacji przyczyn nowotworów.

laserowe usuwanie

Znamię – rodzaj wirusa brodawczaka, który jest całkowicie podatny na laser. Metoda ta ma wiele zalet: po pierwsze, nie będzie odczuwać ból, a po drugie, będzie gwarantowane pełną sterylność (mimo wszystko, Twoja skóra nie będzie dotykać rękami lub instrumentów lekarskich), a po trzecie, promień lasera stymuluje podział komórek, dlatego Twoja skóra pozostanie blizny.

cryolysis

Usuwanie za pomocą ciekłego azotu jest również uważane za bardzo skuteczne procedury, mimo że trwa znacznie dłużej niż w poprzednich dwóch opcji. Po zamrożenia skóry, tkanki pęcznieje po pewnym czasie, to są pęcherzyki. Zaledwie kilka tygodni zostanie odrzucony znamię. Jeśli weźmiemy pod uwagę okres, w którym leczy blizny, cały proces trwa około sześciu miesięcy.