350 Shares 2523 views

Zgaga z tabletek: jak pomóc?

Dzięki tej nieprzyjemnej choroby, zgaga, występują tak wielu ludzi. Niektóre dręczył ją stale, dla innych jest to chwilowy dyskomfort. Przyczyny jej wiele, ale najczęściej chodzi z niedożywienia i szkodliwe nawyki, które powodują zakłócenia w żołądku. Można to łatwo uniknąć poprzez utworzenie posiłków. Ale to się dzieje od tabletek zgaga, w tym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem na temat zmiany leków. Po tym wszystkim, leki, które powodują tę dolegliwość są często potrzebne do leczenia poważnych chorób.

objawy zgagi

Choroba ta nazywana jest również chorobą refluksu. Charakteryzuje się tym, że zwieracz żołądka nie zamyka się do końca, a jej zawartość jest uwalniana do przełyku. Kwas drażni jej ściany, która powoduje ból i spalanie. Są one często gorzej w pozycji leżącej. Istnieje również odbijanie i kwaśny smak w ustach. Często napotykają osoby z podwyższonym kwasowości. Zgaga te osoby są zainteresowane w regularnych odstępach czasu, a jest to związane z chorobą przewodu pokarmowego. Aby tego uniknąć kłopotów, należy obserwować pewną dietę i biorąc leki zobojętniające sok żołądkowy.

Dlaczego zgaga z tabletek

Niektóre leki drażniące dla żołądka i przełyku ściany. W większości przypadków, tabletki zawierające kwasy, na przykład kwas acetylosalicylowy. Powodować zgagę jak niektóre leki nasenne i przeciwskurczowe. Często występuje dyskomfort po zażyciu leków przeciwdepresyjnych lub uspokajające fundusze. Efekt podrażnienia przełyku nawet leki Motherwort lub mięty. Dla wielu ludzi, zgaga spust w leczeniu astmy. Substancje zawarte w tych leków powoduje rozluźnienie zwieracza, a treść żołądka dostaje się do przełyku. Jeśli dręczą tabletek zgaga, nie starają się go pozbyć siebie, być może należy zmienić agentów. Po tym wszystkim, bez niego wszystkie środki tylko wyeliminować te objawy, ale nie wyeliminować przyczynę, więc choroba pojawi się ponownie i ponownie.

Jak leczyć zgagę?

Większość osób z pojawieniem się pieczenie i ból w przełyku, a także odbijanie i wzdęcia wziąć roztworu sody. Lekarze nie polecam to zrobić, ponieważ soda podrażnia przełyku i żołądka i łagodzi objawy tylko tymczasowo. A potem co do picia z zgaga?

Obecnie istnieje wiele nowoczesnych leków. Udało im się złagodzić ból i pieczenie i zmniejszyć kwasowość żołądka, bez podrażniania błony śluzowe. Na ogół, te preparaty zawierające wapń, magnez lub aluminium, na przykład, „Gastal” lub „Rennie”. Czasami używany również leki, które zwiększają napięcie mięśni przewodu pokarmowego i nie dają otwartą zwieracza. To, na przykład leki „Reglan” lub „Motilium”.

Ale, jak w przypadku wszystkich leków, leki zgaga mają skutki uboczne i przeciwwskazania. Tak często ludzie używają środków ludowej aby się go pozbyć. Najskuteczniejszym – jest surowy ziemniak lub sok z niego. pomaga również słabo zasadowe wody mineralne lub bulion rumianku. Ale trzeba ich używać tylko wtedy, gdy masz zgaga jest rzadkością i występuje z powodu niedożywienia. Że kłopoty się nie powtórzy, po prostu trzeba unikać takiej żywności, która powoduje niestrawność, nie nosić ciasne ubranie i nie przejadać. Ale jeśli zgaga z tabletek, a następnie pozbyć się go można tylko w jeden sposób – do zaprzestania przyjmowania tych leków.