640 Shares 5638 views

Co to jest syndrom Pickwicka?

zespół Pickwicka – stosunkowo rzadka choroba, która jest najczęściej diagnozowane u osób z nadwagą, chociaż mogą być chorzy i ludzie normalnego wzrostu. zespół Pickwicka ma bardzo ciekawą nazwę, która pochodzi z produktu bohatera Dickensa. Fakt, że wszyscy członkowie klubu dedykowany do słynnego pisarza, miał bardzo nieporęczne brzuchy.


zespół Pickwicka: przyczyny choroby

Jest udowodnione, że choroba ta dotyka, z reguły, ludzi, których otyłość brzuszną występuje typ – co oznacza, że nadmiar masy zgromadzi się w jamie brzusznej, co komplikuje pracę narządów jamy brzusznej.

Ale z drugiej strony, nie wszyscy ludzie mają do czynienia z podobną chorobę. Ponadto, zespół Pickwicka diagnozuje się u osób o prawidłowej budowie. Dlatego rola dziedziczności. Zagrożone są ludzie, którzy doświadczyli poważnego urazu, napięcie nerwowe lub emocjonalne uderzenie. Przyczyną choroby mogą być zaburzenia hormonalne, ciąża, inne przewlekłe choroby.

zespół Pickwicka: objawy

Dla większości pacjentów, otyłość charakteryzuje ludzi ze znacznym wzrostem w jamie brzusznej. W rezultacie, liczba ta jest znacznie podwyższone ciśnienie nie tylko narządów jamy brzusznej, ale także na membranę, która nie może funkcjonować normalnie. W wyniku powikłań – ruchów oddechowych i brakiem tlenu we krwi.

Ciało ludzkie jest przystosowane do kompensowania ilości tlenu, więc podczas niedotlenienia zwiększa liczbę czerwonych krwinek, które są nośnikiem gazów. W wyniku tych zmian w krwi pacjenta pacjent staje się zbyt lepka i gęsta – serce zaczyna pracować w trybie awaryjnym. Z dalszego rozwoju choroby u człowieka jest wzrost ciśnienia w krążeniu płucnym, niewydolność serca rozwija.

Ale najsilniej wpływa na niedobór tlenu przez komórki układu nerwowego. Jednak z czasem tkanka przystosować do pracy w trybie niedotlenienia. Podczas snu, tacy ludzie często zatrzymać oddech ruchów. Osoba często budzi się z uduszenia, która zakłóca normalnego snu i wpływa na stan psychiki. W ciągu dnia pacjent skarży się na stałym senność.

zespół Pickwicka: Leczenie

zespół Pickwicka – jest to bardzo niebezpieczna choroba, więc trzeba natychmiast rozpocząć leczenie. Skomplikować proces diagnostyczny, co do decyzji prawidłowa diagnoza jest niezbędna do zaokrąglenia nadzór zegara pacjenta. Co więcej, analizy krwi prowadzi się, co wskazuje na zwiększoną ilość dwutlenku węgla we krwi.

Jeśli chodzi o proces zdrowienia – to jest bardzo długa. Nie ma żadnych schematów, jako sposoby radzenia sobie z tym problemem są ustalane indywidualnie dla każdej osoby. Po pierwsze, pacjentowi podaje się miękkie i delikatne diety, który zapewnia redukcję ilości białek pożywienia i ograniczenie ilości spożywanych płynów.

Chory potrzebuje też dodatkowego tlenu, więc lekarz może zalecić stosowanie maski tlenowej, gimnastyka, częste spacery, regularne wietrzenie pomieszczeń, zwłaszcza podczas snu.

Obowiązkowe i przeciwzakrzepowe, z prawidłowym odebraniu którego można pojedynkować krwi, a tym samym ułatwić pracę serca.

Jeśli zespół Pickwicka towarzyszy chorób układu sercowo-naczyniowego, konieczne jest, a leczenie lub podcięcia. Z biegiem czasu, objawy ustępują, ludzie schudnąć, oddychanie znormalizowane.

Niestety, leczenie może być skuteczne, nie zawsze tak jest. W około połowie przypadków choroba kończy się śmiertelnie ze względu na bezdech senny.