644 Shares 1415 views

Jak wyczyścić rejestr w systemie Windows 7 ręcznie: krótki przewodnik

Więc dzisiaj będziemy rozmawiać z tobą o tym, jak do czyszczenia rejestru w Windows 7 ręcznie. To dość interesujące zrobić, co pomoże nam ustabilizować system operacyjny. Ponadto, proces ten – doskonałe asystent w wyzwoleniu wolnego miejsca na dysku twardym. Niech szybko zobaczyć, jak do czyszczenia rejestru systemu Windows 7 ręcznie.

W początkowej fazie

Cóż, należy zauważyć, że wszelkie manipulacje bezpośrednio związane z systemem operacyjnym i jego konfiguracji, może przejść bokiem do wszystkich użytkowników. Więc nasza obecna idea wymaga pewnego treningu. Co to jest? Teraz będziemy go zrozumieć.

Aby rozpocząć, należy zapisać swoje dane osobowe. Gdy coś idzie nie tak, integralność plików na ryzyko. Po upewnieniu się dokumentów nie może się bać, można pomyśleć o tym, jak do czyszczenia rejestru w Windows 7 ręcznie.

Pierwszą rzeczą, jaką musimy dostać się do niego. Pomoże nam to funkcja „wykonać”. Można go znaleźć w przycisk „Start” lub po prostu nacisnąć Win + R. W ukazał linii jest wymagane, aby napisać polecenie, które otwiera nas na rejestrze. Ten "regedit". Naciśnij „Enter” i trochę poczekać. Zanim otworzysz okno, które będzie nazwany rejestr systemu. Teraz jest to możliwe, aby myśleć, co robić dalej. Czyszczenia rejestru systemu Windows 7 nie zajmie dużo czasu, zwłaszcza jeśli wiesz gdzie kliknąć.

kopia

Tak, tutaj byliśmy u was, co potrzebne usługi. Przed przystąpieniem do pracy i myśleć o tym, jak do czyszczenia rejestru w systemie Windows 7, najlepiej grać bezpiecznie i stworzyć tzw kopię zapasową danych. Teraz dowiemy się, jak to zrobić.

W celu oczyszczenia systemu Windows 7 rejestru ręcznie jest skuteczne i nie powodują żadnych troskę o integralność danych, musimy kliknąć na „Plik”, a następnie wybierz „Eksportuj”. W zakresie, wybierz „Register Wszystko” i kliknij, aby zapisać dokument. Najlepiej jest, aby umieścić go na pulpicie, a następnie ponownie nagrać na nośniku wymiennym. Po wykonaniu tego kroku, bada okna serwisowego ostrożnie. W okienku po prawej stronie przedstawia poszczególne elementy w folderach, a lewy – same foldery. Wystarczy je poznać – są długie i niezrozumiałe tytuł.

Teraz, że wstępna obróbka jest zakończona, można dostać się do pracy. Teraz przyjrzymy się, jak czysty rejestr w systemie Windows 7 ręcznie. Zaczniemy od ciebie z najbardziej interesujące i zabawne.

programy

Jeśli myślisz, jak usunąć rejestr systemu Windows 7 (lub raczej, wszystkie „śmieci” tam), trzeba zacząć od czyszczenia systemu z programami zdalnych. Lekcja jest, szczerze mówiąc, dość „zabawy”. Zwłaszcza, jeśli pamiętać, że kiedyś to było ustalone. Napnij pamięć i zapamiętać wszystkie aplikacje, które mogą osiedlić się w rejestrze.

Aby rozpocząć, kliknij dwukrotnie folder HKEY_CURRENT_USER, a następnie przejdź do Oprogramowania. Nie będzie się lista programów, które byliśmy tylko w rejestrze. Więc nie przejmuj się, jeśli nagle zapomnieć nazwę lub deweloper dowolnej aplikacji. Tutaj znajdziesz wszystko, co mogłoby być w systemie.

Podświetlić odpowiedni folder, a następnie kliknij klawisz Del. Usuń wszystkie pliki kiedykolwiek usuniętych programów. To pomoże Ci pozbyć się niepotrzebnych kłopotów. Po to jest możliwe, że potrzebna jest większa, jeśli Windows 7 czyszczenia rejestru ręcznie.

wg nazwy

Dobrze, kontynuujemy naszą pracę z wami. Teraz, aby pozbyć się niepotrzebnych plików w systemie operacyjnym, powinniśmy spojrzeć na resztę dokumentów aplikacyjnych o nazwie „prog”. Wystarczy kliknąć zarejestrować Ctrl + F, a następnie wpisać w pasek wyszukiwania do żądanej nazwy.

W rzeczywistości proces ten nie zajmuje dużo czasu. Po żyć, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania, po prostu usunąć wszystkie pliki, które są wyświetlane w prawym okienku. Dalej musimy zrobić kilka dość prostych kroków, które pomogą realizować pomysły.

Uruchomienie

Teraz musimy oczyścić swoje opcje startowe, a następnie zobaczyć wynik końcowy. Teraz przyjrzymy się, jak to zrobić.

Aby rozpocząć, przejdź do folderu znajduje się pod adresem: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows Current Version. Po że chcesz iść polecenie Uruchom, a następnie usunąć wszystkie pliki dostępne. Gotowy? Następnie postępuj zgodnie z następującą lokalizację: HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Microsoft Windows Current Version, a następnie zrobić to samo, co ostatnim razem.

Teraz możemy powiedzieć, że sprawa jest zakończona. Jeśli po ponownym uruchomieniu komputera, można zauważyć, że ilość wolnego miejsca na dysku twardym. Więc czyszczenia rejestru ręcznie Windows 7 nie okazała się daremna.

W rzeczywistości, „ręczny” sposób jest bardzo dobry, jeśli system operacyjny jest zainfekowany przez jakiś infekcji komputera. Jednak w innych przypadkach, co do zasady, ludzie wolą bardziej zaawansowane środki zwalczania „zaśmiecania” system. Teraz, gdy już wiemy, jak ręcznie wyczyścić rejestr w systemie Windows 7, pozwala nam wprowadzić się do was z zabawy i łatwy sposób.

programy

Jak już zostało powiedziane, „ręczne” Praca z rejestru – jest to przypadek „zakurzony” i dość długo. No to pomaga z wirusami. Zwłaszcza, gdy te powinny zarejestrować się w starcie. Ale jeśli myślisz, w jaki sposób można uprościć pracę, możesz skorzystać z wyspecjalizowanych programów.

Najbardziej popularna aplikacja – CCleaner. Jest darmowy i łatwo pobrać z Internetu. Wystarczy zainstalować go i uruchomić. Kilka kliknięć myszką – i wszystkich przypadków.

Po pierwsze, skonfigurować aplikację. Aby to zrobić, należy skonfigurować ustawienia skanowania w okienku po lewej stronie. Najlepiej jest umieścić zaznaczenie w przeglądarce, a wszystkie części dysku twardego. Po uzyskaniu zadanie, spojrzeć na prawej stronie okna. Tu, zobaczysz przycisk „Analizuj”. Kliknij go, a następnie czekać na wyniki. Pozostaje tylko kliknąć na „czysty”, a następnie spojrzeć na wynik. To wszystko. Teraz, gdy wiesz, jak do czyszczenia rejestru systemowego.