701 Shares 2962 views

Woda deszczowa odwadniające: opis, funkcje urządzeń i zalecenia

Kanalizacji deszczowej jest zbiorem urządzeń, które wytwarzają, filtr wychwytywania i dalszego wycofania wilgoci atmosferycznej. Ona wchodzi w pole filtracji, specjalnych zbiorników i rezerwuarów. Jak celów systemu jest usunięcie nadmiaru wilgoci, co stwarza dyskomfort i zniszczyć strukturę, zmniejszając ich życie. Odnosi się to również do roślin, które zapobiega nadmiar wilgoci w tym obszarze.

opis

Drenaż wód opadowych – sieć liniowa, która przewiduje standardowy element typu wpustów ulicznych, rynien i studzienek. Jeśli chodzi o deszcz odbiorniki mają formę palet, lejów, a także podajniki liniowe, które zbierają nadmiar wody. Tace, pojemniki i rynna jest transportowany płyn skrzynki na śmieci, który przedstawia urządzenie do filtracji podając wodę w zbiorniku lub kolektora. Studzienki są potrzebne, aby kontrolować cały system. Do sieci nie jest zanieczyszczony włókien roślinnych zanieczyszczeń glebowych, to jest konieczne komory ziarna i filtry. Wszystkie te elementy muszą być ze sobą połączone w jeden system, który działa na punkt lub technologii linii. Jeżeli kanały umieszczone są w ziemi do ich konstrukcji, wykorzystania rury. Powierzchnia montowane kanały i rynny korytka betonowe, azbest lub tworzywa sztucznego.

Zbieranie informacji przed rozpoczęciem instalacji

Zanim zostanie wyposażony odpływ wody deszczowej, konieczne jest, aby gromadzić pewne informacje, które wyeliminuje błędy. powinno to obejmować dane dotyczące średniej ilości opadów, który jest zamocowany w określonym miejscu. Kapitan musi wiedzieć, jak często pada, a także zapytać, czy potężne pokrywy śnieżnej. Odmiany kanalizacyjnych spot trzeba znać odpływ miejsc, który jest powierzchnia dachu. To nie powinno mieć pełną wartość, wymagana jest tylko wartość płaszczyzny projekcyjnej. Jeżeli jest to system liniowy, obszar przepływu – to suma kwadratów przetwarzanych obiektów. Ważne jest, aby dokonać analizy gleby, jak stosowane w projektowaniu fizycznych i mechanicznych właściwości gruntu na miejscu. Ważne jest, aby rozważyć, czy nie jest utwardzona powierzchnia pod system komunikacji ziemia.

Zalecenia do układania kanału w zależności od głębokości

Jeśli będzie rozstrzygać odpływ wody deszczowej, ważne jest, aby zapoznać się z informacjami o głębokości zakładce kanałów. Lay kanałów i rur tac należy, wchłania się do zaleceń, które są podane dla danego regionu. W środku pasa systemu odsunięcie deszczowej położył do głębokości 0,3 metra. Liczba ta jest prawdziwe, gdy średnica otwartego tac i przewodów aż do 50 cm. Jeżeli mówimy o rur i blachy o większych wymiarach, konieczne jest, aby zagłębić głębiej o 0,7 metra.

do rekordu

Deszcz burza kanalizacji musi być umieszczona nad drenażu, jeśli taki system jest dostępny na terenie pracy. Funkcja ta powinna być uwzględniona w projekcie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o głębokości aranżacji układu pierwiastków

Z tego powodu, że prace wykopaliskowe są dość drogie, ludzie, którzy korzystają z profesjonalnych usług instalacji, nie chcesz iść zbyt daleko w głąb ziemi. Nawet jeśli odpływ wody burza będzie na własną rękę, nie zaleca się montowanie go zbyt głęboko. Studzienek i ścieki nie powinny znajdować się poniżej poziomu zamarzania gruntu sezonowej. Mogą one być usytuowane powyżej, ale konieczność stosowania materiał termoizolacyjny, warstwę żwiru i geowłókniny. Jeśli penetracja nie jest zbyt widoczny, objętość pracy spadnie. Nie wolno nam zapomnieć o tym, że kanały, które prowadzą do gromadzenia i uzdatniania wody, powinny być umieszczone pod kątem. Wskazuje to na potrzebę, aby wejść do układowego zbieranie oraz rury poniżej poziomu zasobnika i z których jedno porusza się z dala od otworów.

livnevki Mount Technology

Oczyszczalnia wody deszczowej kierowany jest na tej samej zasadzie jak w konwencjonalnym systemie zewnętrznego ścieków. Ale jeśli dom nie jest wyposażony w system drenażu, konieczne jest, aby rozpocząć swoją opieką. Sufity domu należy wykonać otwory dla wpustów. Po instalacji urządzeń i ich utrwalenia bitumu lanego miejsce skrzyżowania muszą być uszczelnione. W następnych etap kanalizacji, wszystkie elementy są przymocowane do konstrukcji domu z zaciskami. Następnie można kontynuować pracę z tacami, jeśli użytkownik zdecyduje się użyć liniowy system typu. Montując system punktowy powinien przygotować Gałęzi rur.

Montaż części podziemnej

Budowa sieci drenażu wód opadowych stanowi kolejny etap przygotowań do rowu, który powstaje zgodnie z planem opartym na stoku. Jeżeli rurociąg być ogrzewana, a następnie wokół powłoki być utworzona z materiału geotekstylnego i żwiru. Alternatywą jest użycie piasku poduszce. W następnym kroku dno wykopu RAM i skały są usuwane. Utworzony po przestrzeni muszą wypełnić ziemią. Dolna poduszka jest napełniony piaskiem o grubości 20 cm. Do montażu zbiornika kolektora powinna stworzyć pit. Rola zbiornika można użyć plastikowego pojemnika. Ale jeśli chcesz, możesz wykonać drenaż kolektor dobrze deszczowej. Prace te polegają na wylewanie betonu deskowania niezbędną infrastrukturę.

Metodologia pracy

Rowy, które ubitej i wyposażone w worek piasku, umieścić rury. Aby połączyć je w jeden system powinien być stosowany osprzęt. Jeśli rury drenażowe woda deszczowa będzie miał całkowitą długość ponad 10 metrów, co jest konieczne w celu zapewnienia obecności studzienek. W miejscach odbioru zbiorników wodnych dokowania i rurociąg musi być zainstalowany piaskowników. Po połączeniu wszystkich elementów w jeden obwód do uszczelnienia szwów. Przed zasypaniem wykopu testowane przez wlewanie wody do wód przyjmujących.

Jeśli wykryto niedociągnięcia, system może być wypełniona gleby. Rynny i tace wyposażone są w barach.

porady ekspertów

Kolektor miasto dobrze jest zabronione, aby wejść do wspólnego systemu kanalizacyjnego, ponieważ pochodzi od spływania z ropy naftowej i chemii. Jeśli jesteś właścicielem domu na wsi, można podłączyć do własnego livnevki ściekowych jako wypływająca woda nie jest niebezpieczne elementy, które wymagają drobnych czyszczenie. Rury odwadniające najczęściej wykonana z PVC, a ich średnica powinna być równa 110 mm. Połączenie pomiędzy elementami jest podwójne sprzęgło. Nachylenie ścieków w kierunku przelewu powinna wynosić około 2 centymetrów na metr.

wniosek

Livnevki nie powinny być połączone z systemem drenażu. Jeśli zignorujemy ten wymóg, woda stopniowo nasycać podziemne glebach gliniastych, które będzie pęcznieć i zniszczyć obszar niewidomych, a także budowę i podstawy. To nie powinno być powodem do zrzutu ścieków w kanałach livnevki basenów i wanien.