126 Shares 5187 views

Sinai (Góra). Wycieczki na Górę Mojżesza

W północnej części Egiptu jest jednym ze świętych miejsc dla żydów i chrześcijan – Sinai (Góra Mojżesza, proroka). Ten szczyt jest czczony najwierniejszy z religii światowych. Jest on wymieniony w historii biblijnej, zgodnie z którą jest to, gdzie Bóg dał Mojżeszowi 10 przykazań, mówienie do niego z płonącego krzewu (płonącego krzewu).


Historia powstania świętości

kultura żydowska nie ma wiedzy o dokładnym położeniu góry. Biblijna Synaj była związana z Mount Har-Karkh, położony w pustyni Negew. Są to pozostałości starożytnych świątyń zostały znalezione. Lokalizacja relikwie utracone w okresie panowania królów. Ten fakt jest powodem, że kult świętego miejsca dla muzułmanów i chrześcijan, nie ma nic wspólnego z tradycją Żydów.

Chrześcijańscy pustelnicy jechali w południowej części półwyspu od początku drugiego wieku. Próbowali znaleźć miejsca wymienione w Biblii, wydarzenia z Exodus. W tym punkcie, w którym świętej górze Synaj. Według historii, pierwszy z tych miejsc odwiedzanych przez cesarzową Helenę Bizancjum. Chciała odnaleźć gałąź, która, według legendy, wybuchł pod Mojżesza. W jej porządku został wzniesiony tu małą kaplicę, która znajduje się pod cesarz Justynian został przekształcony w klasztor, nazwany chrześcijańskiego męczennika św Katarzyny. Ten klasztor jest jednym z najstarszych na świecie.

Na szczycie górskim odcinku 3750 poziomów, co starożytni mnisi wycięto w skale. Dokonywanie wspiąć się na szczyt, człowiek niesie ze sobą wiara w cuda i nadzieję na odpuszczenie grzechów. „Camel Trail” – sposób na osłabiony i starszych, którzy mogą wspiąć się na szczyt na koniu. Od dawna wierni z całego świata udał się na pielgrzymkę do Synaju. Moses Mountain i nie jest nadal jednym z najważniejszych udogodnień dla pielgrzymów i turystów.

Opis obiektu Tour

Z klasztoru na górze można dojechać dwoma ścieżkami różnią się długością. Ścieżki te łączą się w jeden prawie na górze. Krótka ścieżka jest stroma i dlatego trudniej się wspinać. Powszechnie wybrany pielgrzymów i mnichów. Długość ścieżki około 3100 ° C. Aby przezwyciężyć ten sposób jest możliwe jedynie w ciągu dnia i tylko na piechotę. Długa trasa płaska, możliwe jest, aby poprowadzić go na wielbłądzie. Grupy turystyczne często podnosi go do niej. Wszystko po drodze są namioty, w których znajdują się miejsca do rekreacji. Mogą też kupić gorące napoje i tradycyjne słodycze. Kaplice i świątynie, dostępne są na górze, niedostępne dla publiczności. To wymaga specjalnego zezwolenia i osób towarzyszących z klasztoru. Najwyższy punkt znajduje się 2.285 m.

Najkorzystniejszą porą dla wspinaczki jest uważany zima. Ale rozsądniej planują wspinaczkę na wiosnę lub jesienią. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę zimne noce i zabrać ze sobą ciepłe ubrania. W górach nie może być śnieg. Ciężkie ubrania i zimno dokonać wspiąć się trudniejsze. Mount Sinai na mapie najbliżej kurortami Taba, Dahab i Sharm el-Sheikh.

Wycieczka z Sharm el-Sheikh

Czas rozpoczęcia trasy – 21:30 zaraz po kolacji. Do podstawy góry turysta napędzanych autobusów. Na miejscu przeprowadzono szczegółową odprawę. Opisuje wycieczki planem, możliwych miejscach zatrzymywania się. Każdy turysta otrzymuje latarkę. Doświadczeni pielgrzymów wziąć zapasowe w przypadku awarii pierwszego. Latarka – bardzo niezbędne rzeczy do podnoszenia, szlak ma oświetlenie, ruch będzie trudniejsze w ciemności.

Około północy zaczyna się wznosić na Synaju. Góry – ciężką próbą, za każdy kilometr wykonane krótkie przystanki na odpoczynek. Grupy turystyczne poruszają się względem siebie. Jeśli jesteś za ich grupy, dołącz do drugiego. Aż do świtu artysta wznosi się do góry. Na górze, aby obejrzeć zachód słońca, który symbolizuje wygląd Boga. Turyści rozpowszechniać kamienne tablice z przykazaniami wpisanych istnieje rozgrzeszenie. Po krótkim odpoczynku grupa odsunęła. Nie myśl, że zejście z góry łatwiejsze. Idź długa i trudna. Na dole znajduje się okazja, aby usiąść w kawiarni na śniadanie. Ale lepiej przynieść suchy prowiant z hotelu.

Wizyta w klasztorze św Katarzyny

Po zejściu z góry, jak również dla tych, którzy nie są w stanie się wspinać, zorganizowane wycieczki do klasztoru św Katarzyny. Przed nim grupa napędzana przez autobus. W klasztorze można zobaczyć starożytne ikony, relikwie św Katarzyny. Atmosfera pozwala poczuć ciszę i spokój. Klasztor znajduje się na wysokości 1570 metrów. Jest otoczony przez górskiego Safsafa, Mount Sinai (Mojżesza), Mount Catherine. Następnie zostanie wyświetlony Burning Bush. Jej płomień Bóg pierwszy ukazał się Mojżeszowi. Kolejnym punktem kontroli klasztoru – studnia Mojżesza. Biblia wspomniane zdarzenie, zgodnie z którym prorok Mojżesz spotkał 7 dziewczynek córki Madianity Priest ragout poivshih woda owiec. Dobrze nadal dostarczać wodę i klasztor dzisiaj.

Ostatnim punktem programu będzie odwiedzić miasto Dahab. Ten wolny czas. Można odwiedzić świątynię, kupić pamiątki, wybrać się na spacer po mieście. Około południa, końce tras autobusów przewozu turystów na temat hoteli.

Średni koszt wycieczki z Sharm el-Sheikh jest $ 35 dla dorosłych i 20 $ dla dzieci.

Właściwe przygotowanie do wspinaczki na górze Synaj (Góra Mojżesza)

Jakie są rzeczy, które trzeba mieć:

– Ubrania i buty powinny być wygodne i ciepłe. Szczególnie ostrożnie należy podchodzić wybór obuwia, ponieważ droga jest kamienista i dość śliskie.

– Aby wejść do świątyni, trzeba mieć dopasowane stroje. Mężczyźni i kobiety powinni mieć odzież zakrywającą ramiona i nogi.

– Jeśli zdecydujesz się wspinaczki zimowej, kapelusz, rękawiczki i szalik będzie przydatna.

– śniadanie i zaopatrzenie w wodę pitną, podejmują hotelu.

– Pamiętaj, aby wziąć aparat. Twoim głównym pamiątka dać Synaj – fotografię.

– Należy zachować niewielką ilość pieniędzy można wydać na herbatę, kawę, zakup pamiątek. Ponadto, pieniądze będą potrzebne na bilety do muzeów i wskazówek dla przewodnika.

– Jeśli planujesz zrobić powstanie wielbłąda, lepiej jest przeprowadzić kilkadziesiąt dolarów.

Tour z Taba

Konkretne różnice w programie jest zwiedzanie. Będziesz także być dostarczone do podnóża gór autobusem. Jedyną różnicą jest czas podróży. Transfer z Taba do Mount Sinai będzie trwał dłużej w ciągu trzech godzin. Cena wycieczki nie różni się od Sharm el-Sheikh.

Wyjazd z Hurghady

Ze względu na wysokie koszty transportu do miejsca wypadu nie jest oferowany. Można zrobić spersonalizowany podróży, zgadzając się z przedstawicielem firmy wycieczkowej.

Niektóre subtelności, które warto pamiętać

Ważne jest, aby zrozumieć, że wycieczka nie jest zabawne. Jest to jeden z najbardziej złożonych programów. Jednak specyfika trasy jest to, że sanktuarium postarać się o tych, którzy muszą zostać uzdrowiony. Zazwyczaj to właśnie osoby starsze, niepełnosprawne, chorzy ludzie, małe dzieci. Aby ułatwić drogę lokalną wynajem wielbłąd Beduinów zaoferowania im (koszt około $ 15).

W klasztorze znajduje się okazja, aby zapalić świeczkę za darmo. Można również dokonać darowizny. W sklepie można kupić pierścienie kościół i medaliony z symbolem klasztoru, pamiątki. Nie jest zalecane, aby kupić biżuterię wykonaną z metali szlachetnych. Istnieje duże ryzyko, że zostaniesz oszukany i sprzedał podrobione.

Ci, którzy poszli wzdłuż takiej drogi jak Górze Synaj (Egipt), w razie potrzeby, można kupić poradnik pamięci wideo. Nagranie dysk zaprowadzi Cię do hotelu.

Spędzić wakacje w Egipcie, planujesz odwiedzić ten atrakcją turystyczną jest Mount Sinai. Zdjęcia wykonane podczas wschodu słońca na szczycie przez dłuższy czas daje przyjemność.