344 Shares 6459 views

Modzele na nogach. Co robić?

Modzele na stopach są solidne, hartowane i martwicze skóry. Wrażliwość takich obszarów skóry obniżona w stosunku do głównej powierzchni skóry, to ma nierówną strukturę z żółtym odcieniem szarości.

Modzele na nogach – to reakcja ochronna organizmu na działanie różnych niekorzystnych czynników. Najczęstszymi miejscami lokalizacji modzele jest skóra na dłoniach i stopach. Typowo, modzele na rękach powstają u podstawy palców, są bezbolesne. Odciski na stopach powstają na skutek pocierania palce bliski Shine et al.

Ich struktura może być miękkie lub twarde. Odciski na stopach wystąpić ze względu na uderzenia mechaniczne. Przedłużone tarcie pewnej części martwej skóry (umierającej) i przekształca się w stały szorstkiej powierzchni.

Leczenie odcisków na stopach przy pomocy leków odbywa się tylko w przypadku, gdy pęcherze powodować poważne dolegliwości lub zaczynają rosnąć.

Bezbolesny kukurydzy można wyleczyć przy zastosowaniu specjalnych uszczelek, co zmniejsza obciążenie podczas chodzenia na omozolevshie skóry. Czasami usunięcie rogowacenia prostu zmienić buty.

W celu zmiękczenia modzele mogą używać kremów nawilżających i maści. Usuwanie odcisków na stopach mogą być prowadzone w ośrodkach kosmetycznych i klinikach.

Proces usuwania kalus przyrząd składa się z dwóch etapów. Po pierwsze, przygotować powierzchnię skóry. W tym celu, gorącej kąpieli z mydłem, z dodatkiem amoniaku. Można skorzystać z kąpieli sody, po której obszar dotknięty jest stosowana salicylowy maści.

Zadowalające wyniki uzyskuje się stosując oderwania Adamkevichu (kwas salicylowy, mleczan kwasu, wazelina – w stosunku 12: 6: 82) lub salicylowy mleczny koloid (10,0 kwas mleczan, kwas salicylowy – 10,0, kolodium – 80,0) , kwas salicylowy powoduje pęcznienie i zmiękczanie skóry rogate, który następnie zgarniany również za pomocą pumeksu lub specjalnego noża. Po warstw popękana skrobanie powierzchni powinna być traktowana 5-10% alkoholowego roztworu jodu.

Apteki sprzedają tynki kukurydziane, które mogą być również wykorzystywane w celu zmiękczenia modzele. W domu, usuwa martwy naskórek nie warto, ponieważ można umieścić w zakażeniu rany. Jeśli ona wciąż mam do rany, przepisują antybiotyki.

Niektóre rodzaje odcisków (bolesne, zbyt twarde) wymagają interwencji chirurgicznej, ponieważ ich powstawanie jest związane z rozwojem zapalenia kaletki i deformacji palca.

Wiele osób ma pragnienie, aby przebić pęcherze na nogach, ale nie można tego zrobić, ponieważ istnieje ryzyko, aby umieścić na otwartej rany i zakażenia się stan zapalny. Gdy kukurydza jest już uszkodzony, powierzchnię do obróbki antyseptyczne (nadtlenku wodoru lub innych leków), a następnie przeprowadzić kauteryzację alkoholowym roztworem jodu lub zieleń brylantowa. W przypadkach, gdy rana była opuchnięta i ropiejące tam, należy skonsultować się z lekarzem. Najbardziej popularne leki stosowane w leczeniu mokrych odcisków w medycynie ludowej są liście babki lancetowatej i aloesu.

Współczesna medycyna oferuje bardziej humanitarnego traktowania odciski. Laser może usunąć guzy bez operacji. Taki sposób leczenia zapobiega rozwojowi niepożądanych efektów. Pod względem estetyki jest nienaganna technika, która nie pozostają blizny.

Zapobieganie odcisków jest właściwy dobór butów. Buty powinny być wygodne i dopasowane do rozmiaru stopy.

Nie należy zapominać o higienę stóp. Po prysznicu lepiej jest stosować specjalne kremy nawilżające dla stóp.