80 Shares 9543 views

Plazmowe telewizory Samsung: wybrane funkcje

Nowoczesne życie jest trudne do wyobrażenia bez telewizorów plazmowych. Znaczenie urządzenia jest porównywalne z samochodami, meblami i innymi produktami. Istnieje wiele marek, które produkują te urządzenia.


Telewizory plazmowe Samsung stosuje unikalną technologię, która zasadniczo różni się od analogowego LCD i CRT. Od kilku lat na rynku są panoramiczne płaskie modele produkowane z użyciem technologii plazmowych.

Cienkie telewizory plazmowe Samsung wyglądają świetnie i zdobią nowoczesne wnętrza. Urządzenie jest odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających klientów. Docenią to miłośnicy filmu, chętnie oglądają wiadomości i chętni gracze, łącząc matrycę z komputerem. Dziś wiele modeli jest niedrogie i można wybrać właściwą opcję dla każdej rodziny. Wybierając telewizor, należy określić cel użycia. To określi cechy charakterystyczne urządzenia.

Po pierwsze, przy wyborze telewizora plazmowego Samsung, należy wziąć pod uwagę rozmiar ekranu. Jest to najważniejszy parametr. Dzisiaj trudno jest znaleźć modele o małym rozmiarze, ponieważ produkcja takiego sprzętu jest nieopłacalna. Niemal niemożliwe jest zakupienie modelu o przekątnej mniejszej niż 32 cale. W takim przypadku lepiej zwrócić uwagę na model LCD. W przypadku kina domowego należy wybrać rozmiar matrycy 50 cali.

Kolejną cechą, która w dużym stopniu zależy od przekątnej, jest format ekranu Samsunga. Telewizory plazmowe o formacie od 4 do 3 niemal zanikły w zapomnienie i są rzadkie. Dziś format to 16 do 9. Takie panele pozwalają na oglądanie audycji w starym formacie. Urządzenie dostosowuje obraz, dostosowując go do żądanego rozmiaru.

Wybierając telewizor plazmowy Samsung, musisz określić rozdzielczość ekranu. Najnowsze modele obsługują opcję HD. Chociaż norma jest również rozdzielczość od 720i do 1080r. Wartość cyfrowa tej charakterystyki wskazuje liczbę linii ekranu, a parametr alfabetyczny wskazuje typ skanowania (przeplot lub postęp). Przy równych innych parametrach należy przyznać progresywny wskaźnik.

Główną zaletą plazmy przed telewizorami LCD jest zwiększona jasność i kontrastowość. Jeśli chodzi o technologię produkcji, piksele wyświetlane są niezależnymi źródłami światła, aw modelach LCD zastosowano specjalną lampę do podświetlania. Jednak w różnych modelach charakterystyki jasności mogą się różnić w czasie. To samo odnosi się do częstotliwości odświeżania ramek. Dla wersji plazmowej ten parametr jest rzędu 400-600 hertz.

Urządzenia są wystarczająco wysokiej jakości i niezawodne, dlatego naprawa telewizora plazmowego Samsung może nie być wymagana przez długi czas. Wybierając urządzenie, należy sprawdzić liczbę portów i wejść. Nowoczesny telewizor musi mieć złącza HDMI (DVI) i starsze: porty S-Video, RCA, VGA, kompozytowe i inne. Nie będzie zbędne posiadanie wejść USB.