125 Shares 3200 views

Jak oddychać podczas porodu


Z jakiegoś powodu, kobiety zaczynają myśleć o tym, jak oddychać podczas porodu dopiero w późniejszych etapach ciąży. Ale to nie jest dobrym rozwiązaniem. Rozpocznij szkolenie trzeba przejść, natomiast odpowiednie techniki oddychania będzie opóźniony w podświadomości i upewnij się, że pojawiają się w odpowiednim momencie, właśnie wtedy, gdy najbardziej trzeba.

Dlaczego muszę oddychać prawidłowo?

Prawidłowe oddychanie podczas porodu jest bardzo ważne, ponieważ:

– gdy kobieta koncentruje się na oddechu, to płaci mniej uwagi na ból;

– kiedy mięśnie normalnej zawartości tlenu, walki są bardziej efektywne. Oznacza to, że proces narodzin będzie szybszy;

– gdy kobieta oddycha prawidłowo, a jej ciało, a dziecko organizm otrzymuje odpowiednią ilość tlenu do nich;

– kobiety z właściwego oddychania nie doprowadziłaby w niewłaściwym czasie. Wszakże sama pcha dziecko wymaga głębokiej inspiracji, aby rozpocząć. Nie oddycha głęboko, będzie bardzo mało miejsca do macicy bez zmniejszonym ciśnieniem na nim.

Jak oddychać podczas porodu

Faza pierwsza dostawa jeszcze bardzo bolesne skurcze i dlatego nie potrzebują specjalnej techniki prawidłowego oddychania. W tym okresie, szyjka jest dopiero zaczynają przygotowania do procesu porodu i trochę się objawi. Pod koniec tej fazy skurcze stają się coraz częstsze, a w niektórych przypadkach stają się bardzo bolesne. Dlatego jest konieczne, aby następnie rozpocząć stosowanie „znieczulenia” oddychanie. I to musi wiedzieć, jak oddychać podczas porodu. Oddychanie powinno być zrobione tak: wdech przez nos na cztery jeden-dwa-trzy, a następnie wydech usta 1-2-3-4-5-6. Najważniejsze, że był dłuższy niż czas wydechu.

Taki układ oddechowy nazywany jest „głęboko powolny oddech.” Zgodnie z nim dziecko otrzymuje normalną ilość tlenu wymagana i matki poprzez skupienie się na koncie odrywać od bólu i relaksuje.

Tak szybko, jak skurcze nasiliły, głęboki oddech i powoli przestaje przynieść pożądaną ulgę. Dlatego też, na wysokości walce trzeba użyć szybki. Tak, jak oddychać podczas porodu, kiedy to dopiero się zaczyna, oddychać powoli i głęboko, a kiedy ból staje się silniejszy, zacznij to robić otwarte usta górną częścią płuc. Wygląda to tak: hee ha ha (a więc dla każdego z sylab i oddechów i wydechy). Wydech jest prawie niesłyszalny. I na koniec walki trzeba wrócić do głębokiego powolny oddech.

W tej fazie nie jest przejściowy. W niektórych przypadkach, nie jest w ogóle. Jest to czas, kiedy próby rozruchu i główka dziecka spadł. Dziecko oczekuje się urodzić, ale szyjka jest trochę późno i nie mają czasu, aby otworzyć się całkowicie. Taka sytuacja zdarza się częściej przy pierwszym porodzie. Okres ten można nazwać jednym z najtrudniejszych. Po tym wszystkim, gdy jest bardzo bolesne i silne skurcze i wcisnąć kobieta nie może nawet ze względu na fakt, że istnieje prawdopodobieństwo złamań. W tej chwili oddychać powierzchownie, bez podejmowania zbyt głębokich oddechów. W przeciwnym razie, można z wyprzedzeniem, aby sprowokować prób.

Kiedy bitwa zaczyna się w przedostatniej fazie porodu, trzeba wziąć głęboki oddech i naciskać tylko w kroczu i upewnij się, wydech do końca. To powinno być powtórzone trzy razy w walce. Istotne jest to, że nie robią tego w głowie. Ponieważ w tym przypadku wysiłki są zmarnowane, a objawia się w postaci nieprzyjemnych naczyń krwionośnych wybuch na twarzy i w oczach. Wysiłki próby powinny być trzymane pod kontrolą. I zachować głośni powietrza z otwartymi ustami.

Gdy głowica jest już na zewnątrz, należy dołożyć starań, aby szybko zatrzymać i oddychać tym samym oddechu. W tym momencie, położnik włączy dziecku, aby łatwiej przejść wokół ramion i ciała. Na kolejnych próbach będzie w pełni maluch. Ważne jest, aby słuchać lekarza i stosować się do wszystkich zaleceń. A w przerwach oddychać głęboko i relaks.

Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo oddychać podczas porodu i być w stanie kontrolować cały proces.