118 Shares 8193 views

Ukorzenienia fiołki arkusz: funkcje, metody i zalecenia

Fioletowy jest znany wielu hodowców kwiatów za jeden z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych roślin doniczkowych. Jego delikatne kwiaty mogą mieć różne kolory, aksamitne liście tworzą zwarty krzew. Chcąc uprawiać roślinę na własną rękę, należy zapoznać się z procesem rozmnażania.

чаще всего применяется цветоводами. Ukorzenienia plantatorów liście fiołka często stosowane. Ten prosty proces, który pod wpływem siły każda. Jakie metody i szczególnie hodowli arkusz fiołki istnieją dzisiaj, zostanie szczegółowo omówione poniżej.

Opis procesu

полумини или других разновидностей происходит по одной схеме. Ukorzenienia arkusz mini-fioletowy, polumini lub inne gatunki występują na tym samym schemacie. Jest to najprostszy sposób na hodowlę gatunków reprezentowanych przez kolory w domu.

Najlepiej jest wykonać te czynności w latem lub wiosną. W tym czasie zakład dostaje wystarczającą ilość światła i ciepła. Roślin w tym okresie nie powinno kwitnąć. Niektóre gatunki wytwarzają pąki prawie przez cały rok. Najczęściej proces kwitnienia kończy w marcu. To właśnie w tym czasie, aż roślina jest w stanie spoczynku, konieczne jest, aby mieć czas, aby zrobić materiał na sadzonki.

Jesienią i zimą jest to również możliwe, aby zasadzić fiołki, ale w tym przypadku jest to konieczne, aby rozwiązać problem z utrzymaniem odpowiednich warunków do pełnego rozwoju sadzonek. Doświadczeni ogrodnicy nie boją. Nawet w zimie można rosną bardzo rzadkie gatunki fiołków w domu.

arkusz wybór

начинают с выбора правильного материала для рассады. Ukorzenienia liście fiołka rozpocząć, aby wybrać odpowiedni materiał na sadzonki. Nie powinny one być słabe lub chore. W przeciwnym razie, potomstwo takich ulotek jest taki sam powolny.

Nie zaleca się do uprawy fiołków ciąć liście z dolnej kondygnacji krzewu. Tu często są osłabione i starych. To właśnie te liście są najbardziej podatne na ataki szkodników, grzybów i szkodliwych mikroorganizmów. Materiał na sadzonki Zaleca się odciąć linię dolnych liści. On jest dobrze wykształcona, ma wyraźną sprężystość.

Jeśli arkusz jest transportowany do lądowania na ulicy (z magazynu lub z przyjaciółmi), może stać się ospały. W celu przywrócenia jego żywotność, należy przygotować słaby roztwór nadmanganianu potasu w wodzie. Ciecz powinna być nieco wyższa niż temperatura otoczenia. Po upływie dwóch godzin w roztworze jest dezynfekowana i arkusz przywraca wytrzymałość.

Arkusz cięty

Ukorzenienia fioletowe liście wymagają odpowiedniego przygotowania materiału. Nie wystarczy po prostu zakłócić liść. Może to prowadzić do negatywnych konsekwencji. Udostępnianie musi być odpowiednio wyciąć.

Do tego pasuje ostry nóż lub dobrze zaostrzony nóż. Powierzchnie tnące mogą być traktowane roztworem alkoholu. Wybrany arkusz należy umieścić na twardej powierzchni. Następny stały ruch trzonu jest oddzielone od rośliny. Cięcie musi być skośny. Wykonywana jest pod kątem 45º. Stopka powinna wynosić od 3 do 5 mm (zależnie od zdolności do sadzenia).

Liść, pozostawić do wyschnięcia. Kawałek zaleca posypać węglem aktywnym. Doświadczeni hodowcy twierdzą, że w przypadku braku środków antyseptycznych ręcznie obsługiwać nóż lepiej po prostu zerwać arkusz. Jeśli dostaje infekcji, skutki będą nieodwracalne.

Transplantacja do wody

Istnieją dwa sposoby, które może wykonywać fiołki hodowlane. Arkusz można umieścić w wodzie lub w ziemi. Aby sprawdzić, która metoda jest korzystna rozważyć je w szczegółach.

выполняется просто. Zakorzenienie fioletowy arkusz w wodzie jest prosta. Aby przygotować gotowane lub obrony wody. Im wcześniej umieścić drzewko w wodzie, tym szybciej lista zacznie produkować korzenie. Najlepiej jest stosować jako pojemniki do sadzenia przezroczyste plastikowe kubki. były dokładnie płukano i sterylizacji.

Łodyga zanurzone w wodzie na głębokość 1,5-2 cm. Końcówka nie powinny spoczywać na dnie naczynia. Utrwalanie odbywa się za osłoną. Papier robi dziurę, gwintowania nich sadzonki. Woda powinna być wprowadzane z węglem aktywnym (jedna tabletka). Ponieważ odparowanie cieczy powinno być odprowadzane do szkła.

Pojawienie korzeni

представленным способом может занять достаточно много времени. Ukorzenienia arkusz fioletowy niniejszy sposób może trwać długo. To zależy od odmiany. Zazwyczaj, pierwsze korzenie pojawiają się na uchwycie w ciągu 2-4 tygodni. Wcześniej, konieczne jest, aby kontrolować poziom wody w szklance.

Jeżeli uchwyt będzie widocznych śladów zgnilizny, liść powinny wydostać się z wody. Jest starannie osuszono i przycięte ostre ostrze. Nowe cięcia powinno być dobrze traktuje węglem aktywnym. Pomoże to zapobiec ponownie gnicie. Następnie blacha jest umieszczona z powrotem do wody.

Jak się wkrótce zauważalne silne korzenie, rośliny mogą być przeszczepione do ziemi. W puli powinny mieć otwory w dnie. Na trzeciej nim powinna wypełnić niewielki drenaż. Wylana z wierzchniej warstwie gleby.

Przesadzanie do gleby

происходит на небольшой глубине. Ukorzenienia fioletowe liści na ziemi występuje na płytkiej głębokości. Jeśli umieścisz cięcie zbyt głęboko, ucieczka będzie trudno przebić się przez warstwę gleby. W tym przypadku zakład jest osłabiony. W niektórych przypadkach, wylot może nie pojawić się w ogóle. Tak więc nowe korzenie, które pozwalają na fiolet powinna być zbliżona do powierzchni.

Gleba wokół arkusza do uszczelnienia. Wtedy roślina obficie podlać. Naczynie z fioletem pokryta polietylenem. Pomoże to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz. Zakład jest umieścić w ciepłym, jasnym miejscu (ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym).

Pakiet powinien pozostać bardziej gorzkie, dopóki nie pojawi się arkusz nowe pędy jest. Sugeruje to, że proces był udany. Pędy mogą być przeszczepione do doniczek przeznaczonych dla nich.

przygotowanie gleby

Doświadczeni hodowcy twierdzą, że podczas lądowania roślinę bezpośrednio do gruntu podczas kibicowania fioletowe liści jest znacznie zmniejszona. Jednocześnie istnieje więcej nowych procesów, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozpadu uchwytu.

Aby wykonać przeszczep w ziemię, należy zakupić specjalną mieszankę. W tej części pianki ziemi, mchu Sphagnum, wermikulitu i perlitu. Można też przygotować grunt do przesadzania siebie. Wermikulitu i perlitu zmieszane w równych proporcjach. Pierwszym składnikiem jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu fioletowy korzenie. Wermikulit rozluźnienie gruntu i pochłania nadmiar wilgoci.

Ponadto, starter i otrzymaną mieszaninę Sphagnum. Składnik ten ma działanie przeciwbakteryjne. Możesz dodać torfu. Elementy te pozwalają na dostarczenie do korzeni roślin odpowiednich warunków dla dobrego wzrostu.

pościel

Zakorzenienie fioletowy arkusz w glebie jest szybciej. Jednakże, należy dokonać prawidłowego przycinania i przesadzania materiał. Wybrany arkusz zerwać z rośliny. Jego ostre ostrze cięte na ukos. Jeśli przeszczepione odmian miniaturowych, skrócić łodygi silniejsza. Można zostawić go na długości 1-1,5 cm.

Plaster traktuje się słabym roztworem nadmanganianu potasu. Pół godziny łodyga wysycha. W tym czasie, w plastikowym kubku trzeba wykonać otwory odpływowe. Jest wypełniona ciepłym, wilgotnym gleby. To posadzone drzewko. Mini-fioletowe pogłębiają tylko o 5 mm. W konwencjonalnych odmiany mogą prikopat cięcia w grunt na głębokość 1-1,5 cm. Gleby wokół dobrze sprasowanego arkusza. roślina nie jest zalecany do wody.

Szkło musi być zamknięta z polietylenu. Okresowo sadzonka antenie. Pozwala to uniknąć pojawienia się pleśni na ziemi. Po przeszczepie arkusza lekko więdnąć. Uważa się normą. Kiedy pojawiają się korzenie roślin, to znowu będzie pełen energii. Podlewanie odbywa się raz w tygodniu. Wlać pasze lub nawozy roślin jest to niemożliwe. W tym przypadku system korzeniowy fiolet będzie rozwijać się szybciej. Rosną rośliny w ciepłym, dobrze oświetlonym miejscu. Jest on chroniony przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami.

Powielanie fragmentu blachy

применяется редко. Ukorzenienia fioletowy arkusz fragment jest rzadko stosowane. Takie podejście może być wyprowadzany materiał sadzenia zaczęły gnić. Łodyga zrywa blisko rdzenia. Arkusz tnie się za pomocą ostrego noża na kilka fragmentów. Ostrze musi być bardzo ostre. Każdy element powinien być przynajmniej jedna żyła.

Sposób ten jest odpowiedni dla rzadkich odmian fioletowe. W niektórych przypadkach, takich celach wziąć tylko górną trzecią arkusza. Nacięcie wykonuje się w poziomie. Fragment urlopu przez kilka minut. W ciągu tego czasu, jest zakryty folią. Następnie umieścić kawałek potraktowano węglem aktywowanym.

Panel jest umieszczony w glebie. Cięcie musi dobrze przylegać do podłoża. Garnek i pokryta polietylenem. Gdy roślina zakorzenia, okazuje się wiele procesów. Wyłaniają się z każdego nerwy liścia.

а также основные методики проведения этого процесса, каждый цветовод сможет самостоятельно вырастить это чудесное растение у себя дома. Po rozpatrzeniu jak ukorzenianie liści fiołka, jak również podstawowe techniki tego procesu, każdy hodowca może samodzielnie rozwijać tę wspaniałą roślinę w domu.