604 Shares 7275 views

Pracować jako kelner – tymczasowy dochodów lub zawodu?

Na rynku dostępne są oferty pracy dla personelu, na które popyt jest zawsze obecny. Jest to przede wszystkim nisko opłacanych specjalność robotnicy i kelnerzy. Pracować jako kelner – proste sprawy, w większości przypadków nie wymaga specjalnego wykształcenia, a nawet doświadczenia zawodowego. Ale co do zasady, w tej pozycji do pracy. Kelner był zatrudniony przez okres dłuższy niż pięć lat – rzadkość. Tak jest w przypadku, gdy jest to konieczne, aby nie rozmawiać o pracy kelnera i zawodu kelnera. Różnica między tymi pojęciami?


Po pierwsze, zawód kelner zakłada, że osoba jej opanowanie, gotowy skojarzyć z jej pracy przez dłuższy czas, gotowy do rosnąć i osiągnąć nowy poziom. Tak, o dziwo, w tym zawodzie ma miejsca na rozbudowę. Eleganckie restauracje i hotele, w których praca kelnera „light” tylko do elit, daj zarobić bardzo przyzwoite pieniądze na końcówki, które pozostawiają zepsute, ale bardzo bogate odwiedzających.

Po drugie, nauczyć się zawodu, a nie tylko pracować jako kelnerzy, którzy zamierzają budować karierę w branży restauracyjnej, gdzie kelner, po sprzątaczki – najniższy poziom. praca kelner pozwala szybko poznają tajniki biznesu restauracja wewnątrz i zdobyć doświadczenie, które będzie obowiązkowa na urząd administratora lub nawet kierownik restauracji.

Ale praca ta często idzie do ludzi, którzy z powodu braku wykształcenia lub doświadczenia, aby liczyć na coś bardziej przyzwoitego może jeszcze nie. Zazwyczaj uznają taką pracę jako tymczasową, dzięki czemu materiał, aby utrzymać swoją pozycję, aż urządzenie na stałe. Tak wielu z nich studentów, że taka praca nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć wykształcenie i zapewnić ciągłą dostępność pieniędzy.

Ale nawet jeśli ktoś nie bierze pod uwagę jego praca to zawód, będzie musiał poważnie nauczyć się pracować jako kelner. Aby to zrobić, można ukończyć specjalne kursy lub kelnerów szkole, ale można nauczyć się na własnym doświadczeniu, pod przewodnictwem bardziej doświadczonych kolegów – specjalistów w tej dziedzinie.

Głównym zadaniem kelnera – szybko i grzecznie do użytkowników usług: aby wprowadzić je do menu, podjąć i doprowadzić celu obliczenia klienta i oczyszczenie stołu. Wydawałoby się, nic skomplikowanego o nim. Trudno jest przestrzegać wszystkich zasad etykiety. Kelner musi wiedzieć, komu służyć pierwszy – kobieta, mężczyzna lub dziecko. Tabela obsługa od doświadczonego kelnera trwa kilku minut, on zawsze wie, gdzie umieścić nóż do ryb, a tam, gdzie powinien być talerz ciastek.

Najważniejsza jakość kelner po szybkością – uprzejmość. Musi pamiętać, że był w restauracji w celu utrzymania, a nawet służyć. I zrobić to z oczywistej przyjemności, to znaczy ciągle uśmiechnięty. Człowiek, który nie może szczerze uśmiechnąć się do ludzi, służąc im, muszą zrozumieć, że nie jest kategorycznie odpowiednia praca jako kelner. Recenzje w wskazówki, które stanowią lwią część zarobków takich pracowników nie są zadowoleni.