599 Shares 3473 views

Raspberry jam: Korzyści, przepisy kulinarne

Wiele miłości dzieciństwo dżem malinowy. Zastosowanie jej niezwykle wysoka. Prawdopodobnie nie jest to człowiek, który nie byłby traktowany z delikatności pyszne babki. Co czyni go tak wyjątkowym, i jak zrobić dżem malinowy, dowiedzieć się z artykułu.


właściwości

Tea Party zimowy wieczór może być wypełniona niezwykłym smaku, słodzenia jeśli jej pysznego dżemu. Delikatność zdolna do łagodzenia stanu osoby z przeziębieniem, a czasem nawet je leczyć.

Malina jest silnym przeciwutleniaczem. Dżem z jagód, które mogą zmniejszyć gorączkę, zmniejszyć stan zapalny i wzmacniają układ odpornościowy organizmu. Efekt ten uzyskuje się dzięki bogatej kompozycji. Maliny są potas, fosfor, magnez, żelazo, jod i inne minerały, jak witaminy A, C, E, PP, B2. Wszystkie te składniki pomagają utrzymać młodą i elastyczną skórę. A obecność miedzi w nim przywraca normalny stan człowieka, pomaga radzić sobie ze stresem, poprawia strukturę włosa.

Korzyści z dżemem malinowym i ujawnione dla zdrowia ponieważ zawiera kwas salicylowy. Że jest to podstawą do obniżenia gorączki i łagodzenia procesów zapalnych. Kwas elagowy może zapobiegać wzrostowi nowotworów złośliwych i zatrzymać negatywnych skutków spowodowanych przez smażone jedzenia i palenia.

Ale najważniejsze jest to, że jako całkowicie naturalnym produktem, dżemem, w odróżnieniu od pigułek apteka nie zaszkodzi żołądek. Tak więc, z pozytywnymi cechami rozumiemy. Ale istnieje wiele ludzi, którzy wątpią, że od tego będzie słodycz Proc. Spróbujmy zrozumieć.

Mit o korzyściach płynących z dżemem malinowym

Jeśli traktujesz długo gotować, to na pewno witamin w nim prawie nie pozostaje. Ta słodycz będzie na pyszne herbaty w zimnych porach roku except. Jednak sposoby gotowania to nie jest tak mało. Jest w dawnych czasach dżemem malinowym gotowane przez długi czas. Teraz jednak preferują bardzo różnych receptur. Na przykład, jeśli gotować dżem malinowy bez gotowania, wtedy, oczywiście, wszystkie korzyści, które mają jagody, mogą go zachować i wykorzystanie, na przykład, w jesieni, kiedy naturalne witaminy nie są tak bardzo.

Najważniejsze jest to, aby nie przejadać. Czasami nie można nie zauważyć, jak szybko „stracone” słodycz banków. Jednak nadmierne korzystanie z niej czasem nie staje się tak nieszkodliwe. To może powodować niestrawność, ułatwiają rekrutację dodatkowych kilogramów, a nawet powodować problemy z zębami.

leczenie

dżem malinowy, korzyści omówione powyżej są wykorzystywane zgodnie z jego właściwości. Musimy jednak wziąć pod uwagę pewne szczególne cechy. Porcja traktować w podwyższonej temperaturze nie jest zalecane, ze względu na jego właściwości chorobotwórczych zamiast pożądanego obniżenia temperatury spowoduje jeszcze większe. Tak więc, biorąc uczta na 37,8 lub poniżej.

Jam pomogą nie tylko w użytku domowego, ale także dla zewnętrznych, na przykład w walce z opryszczką. Rozmaz obolałe miejsce powinno być przez 10 minut 2-3 razy dziennie.

Dla celów profilaktyki raka jest przydatna jeść 2-3 łyżki słodycze codziennie.

To nie jest przeciwwskazane w okresie ciąży, więc jest to zbawienie dla kobiet. W rzeczywistości, wiele leków medycyna podjąć w tym czasie jest niemożliwe. Ale przyszłe mamusie mogą jeść łyżką słodycze przy każdym posiłku. To nie tylko będzie wspaniałym profilaktyczne przed przeziębieniem, ale również zwiększa szybkość hemoglobiny, jak w maliny zawiera i żelaza.

Przysmaki Przepis babci

Przystępujemy do części praktycznej i nauczyć się gotować zacięcie. Ten przepis jest odpowiedni dla tych, którzy lubią gęstą konsystencję. Opis konstrukcji można uzyskać po dodaniu żelatyny (dwie łyżki stołowe). Maliny wziąć jeden kilogram i 800 gramów cukru.

Berry i sortowane umieszcza się na patelni, każdą warstwę posypane granulowanego cukru. Potem w lewo przez kilka godzin, umieszczonym na ogniu, doprowadzić do wrzenia, ale nie gotować, i chłodzi. Tak więc, należy powtórzyć dwukrotnie, a w końcu wlewa się cienkim strumieniem do 100 gramów stopiono w wodzie żelatyny. W tym przypadku, zawartość pudła patelni. Po schłodzeniu, jest to prosty malina jam jest rozłożone na brzegach i zdjąć spiżarni. Można go otworzyć i smakować w każdej chwili, kiedy tylko chcesz.

Malina „jam” bez gotowania

Ci, którzy chcą zachować jagodowych w swojej naturalnej postaci, dodaje się przepis jest odpowiedni. Trzeba jeden kilogram malin i od 800 do 1000 gramów cukru, w zależności od preferencji gospodarstw domowych.

Jagodowe sortowane i rozłożone w misce mieszalniku lub i dodano zawartość cukru ustawia się na jednolitą masę. Po tym, wlać pulpę przygotowane wcześniej w bankach (które muszą parzonych wrzącej wody) i zamknąć pokrywę.

Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu jest „żywym malinowy dżem.” Korzyści będą jednak każdy z nich aż do zimy. W zimnych porach roku jest lepiej Puree jagodowe z pobyla cukru ognia trochę. Więc nie martw się o zachowanie swoich właściwości przez cały rok.

wniosek

W tym wieku, kiedy apteka można kupić wszystko, nie zaniedbywać tych naturalnych leków. Po tym wszystkim, że są najlepsze dla zdrowia i nie zaszkodzić, w przeciwieństwie do wielu leków. Jeśli gotować prawidłowo, prawdziwe źródło witamin dżemem malinowym będzie zima. Wykorzystania jej w pełni ujawnił, jak gdyby ich nie nadużywać i nie biorą w wysokiej temperaturze.