792 Shares 9219 views

Cynkowanie metali z ich rąk: główne drogi

Produkty metalu podczas operacji koroduje. Jako ochrona metalowego drutu cynku. Ta technologia leczenie w domu jest dość łatwo dostępne. Ważne jest, aby wybrać opcję natychmiastowego leczenia.

Co jest cynkowanie

Wszystkie metalowe części są wystawione na działanie różnych stopni procesów korozyjnych. Nie zrobić bez niego. A proces ten może zostać przesunięty tylko. Z tego celu, za pomocą leczenia z cynkiem. Ten wybór materiału nie jest przypadkowy. Wyboru dokonuje się na podstawie charakterystyki dwóch składników: stal i cynk. Cynk ma bardziej elektroujemny ładunek, zamiast stali. Gdy stosowane do powlekania wyrobów metalowych cynku tworzą galwanicznego połączenia pomiędzy metalem i cynku. W ten sposób, pod wpływem czynników zewnętrznych otoczenia reakcję cynku. Reakcje chemiczne z udziałem stali zwolnił. I tak będzie to trwać tak długo, jak powłoka cynkowa nie jest całkowicie zniszczony.

W przypadkach, w których powłoka cynkowa zepsuje, obrona nadal działa. Wynika to z faktu, że cynk reaguje z tlenem w powietrzu. W wyniku procesów chemicznych powstaje wodorotlenek cynku. Dana substancja wykazuje również działanie ochronne. W ten sposób, metalowa ocynkowana nadal działa.

metody cynkowania

Cynkowanie wyrobów metalowych jest najbardziej popularnym sposobem radzenia sobie z korozją. Wynika to z wysokiego wskaźnika w wyniku testów i przystępnej cenie. Poniższe sposoby są używane metalu ocynkowane

  • zimno;
  • gorąco;
  • galwaniczne;
  • thermodiffusion;
  • natrysku termicznego.

Aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję, trzeba najpierw przeanalizować warunki, w których produkt będzie wykorzystywany w przyszłości. Cynkowanie jakość zależy od grubości powłoki, czasu i kontrolowania temperatury. Cynkowanie metali z ich rąk jest możliwe tylko na dwa sposoby: na zimno i galwanicznie. Warto zauważyć, że trwałość tych leczonych części będzie zależeć od warunków pracy. Warstwa cynku jest łatwo narażony na uszkodzenia mechaniczne.

hot moda

Cynkowanie ogniowe z metalu jest opcja najbardziej praktyczne. Odczynniki chemiczne stosowane do wyrobów do obróbki powierzchni. Wytwarza się je za pomocą rdzenia metalowego procesu. To z tego powodu nie jest problem dla środowiska. Spieniony cynku stosowany w procesie. Otrzymany produkt po prostu zanurza się w kąpieli z roztopionego cynku.

Specjalny sprzęt jest wymagany dla tego procesu. W związku z tym, metoda ta nie nadaje się do blachy ocynkowanej w domu.

Metoda dyfuzji termicznej

blacha ocynkowana przez proces obejmuje wnikanie atomów cynku w strukturze wyrobu metalowego, z wytworzeniem stopu żelazo-cynk złożoną strukturę. Cały proces zachodzi w bardzo wysokich temperaturach. W temperaturze ponad 2600 ° cynku przechodzi w stan gazowy. Zamkniętej przestrzeni, przy czym wyroby metalowe, wypełnione proszkiem zawierającym cynk. Odpowiednią metodą nanoszenia warstwy, której grubość przekracza 15 mikrometrów. Uzyskana powłoka ochronna odporność może być porównywana z naniesioną na gorąco. Ze względu na konieczność stworzenia pewnych warunków nie nadaje się do samorealizacji.

Sposób gazowy termiczny

W tej metodzie, cynku, które jest w postaci proszku, przepływ powietrza jest rozpylany na powierzchni metali. Przed stopiony materiał o wysokiej temperaturze, w tym stanie, opryskiwanie jest obniżony w szczegółach. Ogniowe metalowej charakteryzuje się podobnie do tych przypadkach, w których wyroby metalowe mają duże rozmiary.

Cechą tego sposobu jest to, że warstwa ochronna zawiera wiele porów. Aby wypełnić ich produkt jest pokryte farbami. Ta warstwa z dwóch materiałów, zdolne do bycia utrzymywanym przez 30 lat. Metoda ta nie może być realizowana w domu.

Cynkowanie na zimno w domu

Istnieje również cynkowanie na zimno. Ocynkowanej blachy z takich sposobów obejmuje dodawanie do wyrobu metalicznego cynku w postaci farby. Producenci oferują szeroki wybór tych funduszy. I kompozycje rdzeń (na przykład, frakcja masowa cynku do materiału) mogą się znacznie różnić od siebie. Staje się jasne, że efekt leczenia będzie się różnić.

Środki do cynkowania posiada szereg funkcji. Niektóre wymagają wysokiej jakości produktów szkoleniowych. Te ostatnie mają niską zdolność adhezji, dzięki czemu po uruchomieniu suszenia łuszczyć. Jeszcze inni są objęte po aplikacji „pajęczynę” z pęknięć. Czwarty może współpracować tylko ze szczególnymi rozpuszczalniki. Piąte wymaga stosowania specjalnego sprzętu.

To narzędzie jest binarnym. W związku z tym, przed zastosowaniem dwóch materiałów (w proszku i spoiwa) można mieszać ze sobą. W tym celu w stosunku 3: 1 lub 1 do 1. Cały proces powinien być prowadzony tylko w pewnych warunkach. Temperatura powietrza musi być pozytywne, w zakresie od 5 do 40 stopni. W tym przypadku wilgotność wynosi od 30 do 98%. Pomieszczenie, w którym proces ten powinien mieć dobrą wentylację. Po pracy należy dokładnie antenie. Środek jest stosowany w dwóch warstwach w odstępie około 30 minut. Po jednym dniu, w którym wyrób może być powleczony kompozycji farby. Podczas ogniowego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Wszystkie prace są wykonywane z wykorzystaniem osobistego wyposażenia ochronnego.

Sposób elektrolityczne

Ocynkowanej blachy w domu może być przeprowadzona przez galwanizacji. Na tym pierwszym produktem do czyszczenia. Następnie, element spada na kilka sekund (2 do 10) w kwasie siarkowym. Następnie, produkt przemywa się wodą. W tym przygotowania do anodowania jest zakończona. Do montażu w ramach dania do cynkowania muszą być wybrany z materiałów obojętnych, na przykład, szkło. Tara jest dobrana w taki sposób, aby pomieścić do szczegółów z elektrodą z nim związane.

Ładowarka źródło prądu 6-12 i 2-6 A. W dalszej przygotowanym elektrolitem – Roztwór dowolnej soli rozpuszczonej w wodzie. W praktyce, lepiej wziąć soli cynku. Można się rozcieńczony kwas siarkowy (jak w zestawie) i dodać cynk. W wyniku reakcji chemicznych przekształcono kwasu nierozpuszczalnych soli i osadów. Cynku pozostaje w roztworze. Osad powinien być usunięta po prostu odsączyć roztwór.

Elektroda cynkowy składa się z kawałka cynkiem wspartego na drutu miedzianego. Z „minus” ładowarce jest dostarczana do obrabianego przedmiotu, a „plus” – do cynku. Tak więc elektroda cynku rozpuszcza się i wszystkie atomy cynku, osadzają się na przedmiocie obrabianym.

wniosek

Metal cynkowania w domu – to prawdziwy proces. Na jego realizację trzeba będzie zakupić pewne materiały. Na przykład, farby na bazie cynku lub na zimno proces galwanizacji kawałek cynku. Nawiasem mówiąc, cynk można kupić w dowolnym punkcie złomu.