522 Shares 4507 views

Jak Excel do kalendarza przy użyciu szablonu

Każdy wie, jak program arkusza kalkulacyjnego Excel, ale niewiele osób zdaje sobie sprawy, że może on być stosowany do tworzenia kalendarza. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak zrobić kalendarz w programie Excel. Proces ten jest dość czasochłonne, ale aby nie przeciążyć początkującego użytkownika, wszystko zostanie wyjaśnione w bardzo prosty sposób, bez zbędnych szczegółów.


Tworzenie szablonu

Tak więc, zanim zrobić kalendarz w programie Excel, należy utworzyć odpowiedni szablon. Aby to zrobić, wybierz w lewym górnym rogu elementu „Plik”. Jednak jest prawdopodobne, że trzeba będzie się nazywać biurze. Następnie wybierz opcję „Utwórz”. Gdy to zrobisz, będzie można zobaczyć szeroką gamę wzorów. Jak wiele może się domyślić z całej listy, aby wybrać szablon o nazwie „Kalendarz”.

W celu ułatwienia i przyspieszenia w ten sposób wyszukiwania, można użyć wybór tematów, jeśli opcja ta jest obecna jest twoja wersja Excel. Jeśli tak, to z rozwijanej listy wybierz odpowiednią pozycję. Jeśli ta opcja nie jest obecny, wtedy można skorzystać z wyszukiwania. Aby to zrobić, należy wpisać słowo „Kalendarz”. W każdym razie, nie będzie różne wersje szablonów przed wami. Wybrać jeden chcesz więcej. Na pierwszym etapie mamy rozumieć, możemy teraz zacząć mówić o tym, jak zrobić kalendarz w programie Excel.

zmienić datę

Po wybraniu jednego z szablonów, zobaczysz siatkę kalendarza. Najprawdopodobniej, data nie będzie taki sam dzień tygodnia, i to jest w porządku. Musimy tylko zrobić w programie Excel daty kalendarzowej ręcznie. Każdy wzór zmienia się na wiele sposobów, ale teraz będziemy rozważać mniej lub bardziej uniwersalny sposób zmiany. Trzeba zaznaczyć roku. Gdy to zrobisz, znajduje się przycisk oznaczony strzałką w dół (▼). Kliknij go. Teraz będzie to możliwe. Ustaw wszystkie wymagane parametry.

Aby zmienić pierwszy dzień tygodnia, kliknij na niego a następnie z menu, określić żądany dzień. Nawiasem mówiąc, niektóre modele mają pojęcia. Ogólnie rzecz biorąc, nie są one potrzebne i tylko psują widok kalendarza, więc jeśli przeszkadzają, można po prostu usunąć je. Mamy prawie zorientowali się, jak zrobić kalendarz w programie Excel, ale to nie wszystko. Oczywiście, liczba dni tygodnia, roku stawiamy do góry, a kalendarz może zacząć używać, ale trzeba też rozmawiać o tym, jak zmienić wygląd kalendarza.

Zmiana projektowania i wprowadzania zdarzeń

Możliwe jest, że pojawienie się sprawiło, że kalendarz, nie można zorganizować. Wtedy nie jest dobra wiadomość – można go zmienić. Tylko ten temat teraz i porozmawiamy. Może współpracować z dowolnego elementu: numer, dzień tygodnia, miesiąca, roku, itp Na przykład, aby zmienić czcionkę, wybierz żądaną pozycję w zakładce „Home”, wybrać odpowiednią czcionkę … nadal może zmienić wysokość wypełnienia charakter sprawiają, że kursywa lub podkreślenie, to znaczy nic.

Możliwe jest również dodawanie zdarzeń. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Przesunąć kursor do wybranej daty i naciśnij lewego przycisku myszy. Rozpocząć wprowadzanie danych. Po wskazując na numer wpisany imprezy będą przed tobą. Przy okazji, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić kalendarz rozwijanego programu Excel, a następnie jej rozwój jest dość skomplikowane i opisać wszystko potrzebny osobny artykuł. Ale istnieją specjalne makra i dodatki dla programu. Wystarczy je pobrać i można pobrać dowolny cię jak kalendarzu. Zalecenia instalacyjne zostaną uwzględnione.