328 Shares 1350 views

Płyta wiosna: Cechy techniczne i oznaczenie

Produkcja sprężyn talerzowych zapewnić ich moc w szerokim zakresie różnych celów. Na przykład, do stosowania w środowiskach agresywnych, stosuje się materiały, które nie powodują korozji. Dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego są wykonane ze stali o cel wiosna sprężynowym. Różni się wytrzymałość i jego produkty są wykonywane w szerokim zakresie temperatur od -60 ° C do około 120 ° C

powołanie

Głównym zadaniem jest przeprowadzenie membrana wiosna – to wytrzymać bardzo duże obciążenia, zapewniając jednocześnie minimalną deformację. Jest to ułatwione przez, po pierwsze, o kształcie dysku. Po drugie, zasada odkształcenie sprężyste. Podkładka sprężysta składa się z oddzielnych segmentów o dużej powierzchni, a więc są podatne na ładunek i mają tendencję do akumulacji energii. Na trzpieniu znajduje się stożkowy pierścień, który jest wytrzymały na siły odkształcające. Są narażone na duże obciążenie, system jest zrównoważony i dąży do równowagi.

Dla różnych potrzeb funkcjonalnych projektantów opracowaliśmy zestaw parametrów, które mogą odpowiadać wiosną membrany. Dlatego stosuje się go inżynierów mechaników. Aktywnie angażować takie szczegóły w przemyśle naftowym i gazowym. Energia i przyrząd trzeba także talerze sprężyny. Zastosuj je i przedsiębiorstw przemysłu górniczego.

Sposoby montażu

W zależności od postaci płyty, przy użyciu różnego rodzaju produktów montażu. To znacznie poszerza klasyfikacji źródeł. Na przykład, jeżeli talerz sprężyny jest uzyskiwane w kolejnych etapach montażu, zostanie on utworzony, w którym zwiększa się amplituda odkształcenia. Dlatego im więcej dysków zostaną uwzględnione w bloku, tym bardziej energiczne będzie jego amortyzacji. Ale jeśli zmienić sposób układania płytek na układzie równoległym, one uginać się pod wpływem sił będzie minimalny, a siła sprężyny będzie zależeć od liczby dysków w nim. Istnieje inna opcja – połączony zespół. W tym przypadku, i spójne, oraz równoległy układ tarcz w jednym urządzeniu pozwala uzyskać podwójny efekt: silne odchylenie jednego elementu i inne drugorzędne. Liczba możliwych kombinacji nie ma granic, a to zwiększa funkcjonalność wiosnę.

wymagania jakościowe

Przyczyną awarii sprężyny może być uszkodzenie spowodowane nadmiernym obciążeniem. W pojazdach jest silnie uzależniona od strasznych warunkach drogowych. W każdym razie, sprężyna wymiana dysku ( „Priora” jest samochód lub inny), najczęściej z tego powodu.

Nie mogą działać, jeśli mają pęknięć, ślady korozji powierzchniowej, oparzenia elektrycznych lub rozdrobnione. Nie należy instalować dyski z silnym chropowatości spowodowane obróbką metalu. Aby zmniejszyć efekt tarcia, wszystkie elementy wchodzące w skład płytowego sprężyny musi być smarowane. Na produktach muszą być oznakowane. Wskazuje ona wszystkie niezbędne parametry.