698 Shares 7931 views

„Kia Rio” (wagon): najciekawsze rzeczy o południowokoreańskich 2000s samochodowych

Najpopularniejsze samochody południowokoreańskie budżetowe w Rosji jest „Kia Rio”. Uniwersalny popularność zajmuje trzecie miejsce po modyfikacjach sedan i hatchback. Nie używał takiego popytu, te dwie wersje. Innymi słowy, nie było to bardzo opłacalne z handlowego punktu widzenia. Bo w połowie 2000 roku produkować wagony zatrzymany. Jeszcze nie było wielu ludzi, którzy lubią tę wersję, więc powinny być one powiedziano.

parametry techniczne

„Kia Rio” – kombi, który był oferowany z dwoma różnymi układami napędowymi. Jednym z nich jest zainstalowany pod maską wersji podstawowej. To był 1,3-litrowy silnik 75 KM. Mocniejszy, produkuje 82 litrów. a., otrzymał drogich wersje. Ale oba te silniki wysokiego momentu obrotowego nie było wystarczająco dużo dla takiego ciężkiego i dość długiej ciała. Warto przypomnieć, że dopuszczalna masa tego modelu to 1435 kg. Długość była 4,24 m.

Ale twórcy uwzględnione braki techniczne i zaczął ustanawiać pod maską Kia Rio jednostka napędowa o pojemności 1,5 litra produkuje 97 litrów. a. Ten silnik jest znacznie lepsza w stanie poradzić sobie z pracą. I po zainstalowaniu nowego samochodu „KIA Rio” chwalił się dość dobrą dynamikę. „Setki” wagon przyspiesza w 11 sekund. I było to maksymalnie 175 km / h. Nawiasem mówiąc, silnik charakteryzuje się umiarkowanym „apetytu”. 100 „miejski” wziął 11,5 kilometrów na litrze paliwa.

funkcjonalność

Jest to duża zaleta, która posiada „Kia Rio” (wagon) w dosłownym tego słowa znaczeniu. To może z łatwością być pojazd dla dużej rodziny jak Kia Sportage, na przykład. Lub samochód na długich trasach razem. Kia Rio jest również wykorzystywany przez wielu jako samochód miejski. Jest doskonale sobie z tego celu, a wszystko dzięki swojej wydajności i zwartości. Na tej maszynie można nawet w przyjemności doświadczyć prędkości nocy na opustoszałych dróg.

Ważne jest również, aby pamiętać, że „Kia Rio” – wagon, który harmonijnie łączy różne opcje. Początkowo potencjalni nabywcy są oferowane kilka opcji do silników, „mechanika” i „automatyczny”, koła o różnych rozmiarach, 9 kolorach. Ludzie mogą sami decydować, co będzie ich „Kia Rio”. Kompletny zestaw zadowolony również bogate wyposażenie. Już w bazie miał postać, wspomaganie kierownicy, CH z pilotem, akcesoria zasilające (okna, szyberdach, lusterka), ABS, system audio, system kontroli klimatu, a także aktywnego i pasywnego systemu bezpieczeństwa.

Zachowanie na drodze

Jest to kolejna ważna rzecz, którą należy zauważyć uwagę, mówiąc o „Kia Rio”. Skład, jak już wspomniano, zawarte sedan i hatchback, kombi siebie. Ważne jest, aby pamiętać, że ich popularność była wyższa i bardziej ze względu na dostępność wysokiej jakości zawieszenia i wysokim prześwitem. Mamy wagonów nie były one bardzo dobre.

Zawieszenie wydawało się zbyt sztywna. Ludzie, którzy posiadali lekarza ogólnego, zapewnił: jadąc wrażenie, że jeśli ona jest przylutowane do ramy. Naturalnie, jest to odzwierciedlone w komfortowych warunkach. Wszelkie nierówności i nierówności doskonale czuł kierowcy i pasażerów. Bardziej stabilne pojazdu zachowuje się, gdy jest on załadowany lub przesuwa się zgodnie z normalnym torze.

praca PPC

Innym aspektem, który jest bardzo ważne, aby pamiętać, mówiąc o „Kia Rio”. Uniwersalny była oferowana jako 5-Step „mechanika” oraz 4-biegowa „automatyczne”.

Najbardziej popularne były w wersji z manualną skrzynią biegów. „Mechanika” był stabilny, choć niektóre specyfiki, co miała. A główną cechą dotyczy przełączania pierwszej transmisji. Przełącznik z których druga była konieczna, gdy samochód przyspiesza do 10 km / h. Mimo, że w rzeczywistości, zaczyna się 20 km / h. Ale jest to mały niuans, których właściciele dostosowali szybko.

Ale z „Automatic” rzeczy były trochę bardziej skomplikowane. Ponieważ w roku 2000 z automatyczną skrzynią biegów Kia Motors Corporation, deweloperzy dopiero zaczynają eksperymentować. Ogólnie rzecz biorąc, „maszyna” była dobra, tylko czwarty prędkość nie jest wyciągnięta. A w rzeczywistości jest to 3-stopniowy.

Koszty i korzyści z samochodu

Kilka słów na zakończenie chciałbym powiedzieć o cenie, po której dziś można kupić uniwersalną „Kia Rio”. Kompletny zestaw, wariant silnika i stan organizmu – są to trzy główne kryteria, które określają wartość tego modelu. Normalna cena może być uważana za 250-300 tys. RUB. Dla pieniędzy osoba dostanie wóz w dobrym stanie, z ciałem ocynkowanej i pełnym kompletem, który, oprócz podstawowego wyposażenia należą reflektory Electrocorrector, cztery automatyczne szyby, nagrzewnica Webasto, system audio z czterema głośnikami (CD, radio), tylne czujniki parkowania, przeciwmgielnymi reflektory i aluminiowe felgi R14.

Czy mogę kupić samochód? Sądząc obiektywnie, to ma zarówno zalety, jak i wady. To jednak można powiedzieć o każdym pojeździe, bez wyjątku. Wady zostały oznaczone uwagę powyższe oraz właściciele zalet należą wydajności, mocne informacyjny, dobrą obsługę, wysoką jakość wykończenia przestronne wnętrze, wygodne fotele, doskonała widoczność i dobrej jakości elektronikę. Tak, że korzyści z wszechstronnego Kia Rio jest również wystarczająca.