189 Shares 3232 views

Konstrukcja basenu. Rodzaje basenów wzorów

Budowa basenu jest jednym z najtrudniejszych imprez w aranżacji prywatnych domów i kompleksów sportowych. Jak dobrze będzie w stanie zrealizować tę strukturę, a nie tylko to zależy od umiejętności zespołu, ale również nad projektem, który będzie prowadzony przez budowniczych. Złożoność warunków odniesienia dla takich obiektów ze względu na konieczność rozważenia wielu czynników i niuanse funkcjonowania stosowania różnych materiałów. Zazwyczaj, projektowanie i budowa basenów wykonuje tę samą organizację, ale są wyjątki. Ponadto, jeśli mówimy o obiekcie małą skalę ze standardowym wzorem, możliwe jest, aby realizować zadania na własną rękę. Główną rzeczą, która była w rękach prawidłowego i profesjonalnie opracowany projekt.

Ogólne informacje o basenach

Typowa i najprostszym model zbiornika zapewnia jedynie obecność moczenia. Ich rozmieszczenie może wiązać się z użyciem materiałów wodoodpornych lub stosowanie bardziej złożonych rozwiązań z odpowiedniego końca ramki. Następny poziom rozwiązaniu technologicznym przewiduje poważniejszych systemów systemów inżynierskich zgodnie z wymogami SNIP. Projektowanie basenów jest regulowany przez akt normatywny pod symbolem 2.08.02-89, który zauważył, że, na przykład, zamknięte zakłady powinny być zapewnione całoroczne systemów wentylacyjnych i grzewczych. Dla wszystkich bez wyjątku, zostanie zainstalowany w budowie wodno-kanalizacyjnej. Inną rzeczą jest to, że projekt może być obliczone są różne konfiguracje kanałów, w zależności od wymagań podstawowych basenu.

Różnorodność struktur

Budowa praktykowane w trzech podstawowych postaciach strukturalnych. Najbardziej trwałe i niezawodne – stacjonarny basen, który jest zbudowany na fundamencie. Oznacza to, że w swoich urządzeń stosowanych materiałów takich jak beton, cegły, metalu lub włókna szklanego pręta zbrojeniowego, płytki podłogowe itp Kapitał ten obiekty, przeznaczone do pracy ciągłej w budowie. Ale im bardziej popularny projekt basenu, mającego podstawę prefabrykowany tuszy. Konstrukcja ta, które są zbudowane z materiałów fabrycznie ustawiony na przygotowanym miejscu. Co odróżnia tę metodę budowy? Pierwszym z nich jest łatwość i szybkość montażu. Ramy szkielet utworzony z metalowego szkieletu, które jest następnie wykończone płyt o wysokiej wytrzymałości. To jest po izolacyjnym akcesoria design, łączności i komunikacji. To nadaje się do demontażu basen i może zmienić miejsce pracy. Jest to bardzo popularny i budowa SPA-baseny. Takie modele mogą być prefabrykowane tuszy i stacjonarnych, ale w obu przypadkach stanowią one do specjalnej zawartości inżynierskiej. Na przykład, wcześniej wyliczyć możliwość montażu urządzeń z hydromasażem.

wymagania dotyczące miejsca

Ponieważ operacja basenu będzie mieć wysokie wymagania w zakresie zapewnienia infrastruktury i standardów higienicznych, konieczne jest, aby obliczyć z wyprzedzeniem odpowiednią sekcję możliwości. Projektanci z tego punktu widzenia istnieją dwa główne cele – poprawa dróg dojazdowych oraz utworzenie drzew i krzewów barier. Konieczne jest, aby wspomnieć, że projekt basenu na terenie prywatnym domu może zrobić bez oddzielnymi wejściami dla transportu i bez gęstej roślinności. W innych przypadkach należy przed rozpoczęciem prac budowlanych na miejscu, aby przygotować linię taryfa z wymogów kapitałowych. Utwory mogą być dowolne, w zależności od preferencji użytkownika. Jak dla roślin, są one ogrodzone po obwodzie basenu, chroniąc go przed zanieczyszczeniami powietrza. Typowo, do tego rodzaju celów iglastych wybrane.

Obliczenia przestrzenno-architektoniczne

Na tym etapie, parametry ustalane są kąpiele. W szczególności, inżynierowie i architekci spodziewać, jaka będzie głębokość basenu, dno zaokrąglonym narożniku, plac o powierzchni od krawędzi wanny i ogólnych cech obiektu. Ważne jest, aby pamiętać, że podstawowe parametry są dokładnie długość i szerokość strefy do pływania. W zależności od obwodu tworzącego wzdłużny profili basenu dodatkowo narysowana i resztę układu infrastruktury. Ponadto, zasady baseny w projektowaniu przestrzeni pracy planowania i obliczeń obejmuje przedmiot pasma w zależności od objętości kąpieli. Jednocześnie modele uniwersalne opierając się na tych danych, żadnego planu, bo dla każdego typu basenu zakłada ich żądań. Na przykład, nawet obiekty sportowe różnią się znacznie parametrami przestronności, które również wpływają na wydajność i skuteczność wsparcia infrastruktury.

Zalecenia dla treści

Wybór materiałów zależy od rodzaju konstrukcji. Jest oczywiste, że dla ustalonej puli powinny być wybrane bardziej trwałe i niezawodne niż dla materiałów prefabrykowanych obiektów. Jednak istnieją pewne ogólne wytyczne dla decydując się wyboru sposobu wykończenia. Zatem, ławki materiału powłoki, tor boczny, ściany i dno wkładki pożądane jest podatny na wybrane modele czyszczenia i dezynfekcji. Nie zawsze projekt basen kieruje się interesem właściwości ergonomiczne, ale jeśli nie są one sprzeczne z podstawowymi standardy techniczne, wolno z tendencją w kierunku łatwej obsługi. materiały łatwe do oczyszczenia, które zachowują strukturę izolacyjną sztywne, są najlepszym rozwiązaniem dla dekoracji kąpieli przy basenie. Ale również nie zapomnij o zużyciu elementów pomocniczych w postaci startera, spoinowania i tonizująco. Masy te muszą również spełniać wymagania szczelności, wytrzymałość i odporność na wilgoć.

projekt techniczny

Obsługa i konserwacja basenu jest niemożliwe bez właściwego funkcjonowania sieci wodociągowej. Projektanci pierwotnie obliczony r infrastruktury rury z naciskiem na optymalizację funkcji pompowania sprzętu. W tej części przemyślane kanalizacji. W obu przypadkach, możliwość musi być oceniana w celu zapewnienia dostaw wody i kanalizacji. Przeprowadzono również projekt wentylacji basenu, jeśli projektowania ogrodzonego obiektu, który znajduje się w pomieszczeniu. Jednak bezpośrednio do łaźni infrastrukturalnych obsługa są wykluczone. System wentylacji z kanałów rozgałęziających zorganizowane już w budynku, zgodnie z ogólnymi specyfikacjami.

projekt oświetlenia

Jeśli wentylacja jest przeznaczony tylko dla Ogrodzony kompleks basenów, oświetlenie jest wymagane we wszystkich przypadkach. Wyjątek może być prefabrykowany obiekt siatki, instalowane tylko w lecie i używane w ciągu dnia. W innych projektach organizowanych i głównego światła i oświetlenie dekoracyjne – przez użytkownika. A jeśli najbardziej podstawowe oświetlenie zainstalowano sufitów podwieszanych w niszy na ścianach czy latarniach, światła może być zintegrowany bezpośrednio do kąpieli konstrukcji ramy. Jeśli chodzi o wybór urządzeń współczesnego designu basen sami głównie skupia się na źródła światła LED. Po pierwsze, są one bardziej trwałe i bardziej niezawodne pod względem siły fizycznej. Po drugie, modele LED zapewniają jasne, bogate i piękne oświetlenie, co jest bardzo ważne z punktu widzenia estetycznego wzornictwa basenu.

układ sprzęt

Jeżeli pula planowane jest zorganizowanie w ramach prywatnej własności domu, trzeba polegać na minimalnym wyposażeniem. Na przykład, wiązanie składnika funkcjonalnego w tym przypadku może być tylko odpowiedni typ urządzenia filtracyjnego. W przeciwieństwie do tego, projektowanie basenów w kompleksie sportowym obejmuje również instalację urządzeń wodno-kanalizacyjnych do urządzeń sanitarnych i szatnie. Jest również skomplikowane i filtracji system, który będzie regulować jakość dopływających.

Dodatki

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę charakter pracy kąpieli basenów. Ponownie, w przypadku małych przedmiotów z cząstkowych ten może być w istocie, pojemnik wody do kąpieli rekreacyjnych. Ale kompleksy sportowe zawodowe mogą obejmować integrację skoków, dzieląc paski z pływaków, boje, itp zaporowy W ostatnich latach, projekt i baseny prywatne są coraz przewiduje wprowadzenie opcji i akcesoriów, ale istnieją pewne niuanse. Fakt, że amatorskie skoki, schody do wejścia tych samych roślin wodnych mają w dużej mierze uniwersalną konstrukcję, która jest bardzo odpowiednia do typowych wanien basenów.

wniosek

Oczywiście, prace projektowe – tylko część działań urządzenia basenie. Poniżej znajduje się odpowiedzialny etap wdrożenia technicznego opracowanego planu, który odgrywa istotną rolę odgrywa jakość pracy. Ale wtedy właściciel obiektu będą musiały stawić czoła innym wyzwaniom. Fakt, że projekt, montaż basenów i wsparcia technologicznego nie może przejść do zwalnia użytkownika z konieczności utrzymania zorganizowana infrastruktura. Producenci same pompy filtracyjne, przepływomierze i zewnętrzne systemy oczyszczania, a nawet orientować swoje produkty do automatycznych trybach pracy, w pełni wykluczyć osoby z urządzenia sterującego nie jest jeszcze możliwe. Kredytodawca wymaga starannego monitorowania i stanu środowiska wodnego, a bezpośrednio za wsparcie techniczne basenu.