568 Shares 1947 views

Historia Saudyjskiej i Iraku

Francja stara się podkreślać swój wpływ w Omanie, aby uzyskać bazę morskiego komercyjnych i wojskowych przy wejściu do Zatoki Perskiej, protestowali sekcję Omanu. konflikt brytyjsko-francuski zakończył kompromisowego porozumienia w 1862 roku w Anglii i Francji uznały „niezależności” Muscat i Zanzibaru. Tak więc, Francja pogodzić z sekcji Omanu; Anglia została uznana na słowach jego „niezależności”, aby właściwie natychmiast przeszkadza jej. Przez prawie dziesięć lat (1862/71 gg.) Oman został objęty pospolitego ruszenia przeciwko brytyjskiej lalek Sultan Suveyni (1856/66 gg.). Te bunty były wspierane wahabitów Najd, stara się przywrócić dawną władzę w Omanie. W przeciwieństwie do umowy w 1862 roku w Anglii otwarcie interweniował w przypadku Omanu. To pod warunkiem, pistolety Suveyni i statki do walki z ludźmi, zbombardowany rebelianckich miast i wsi, nakazał uzależniony jest szejków utrzymać ich protegowanego. Brytyjscy władcy Muscat pomógł stłumić pospolite ruszenie.


W 1861 roku Wielka Brytania nałożyła protektoratem traktat szejka Bahrajnu Island. Traktat został skierowany przeciwko Turcji i Persji, z których każdy jest uważany Bahrajn jego posiadaniu. W 1865 roku, podczas buntu w Omanie, rezydent angielski w Zatoce wszedł wahabitów stolicę Al-Rijad i uzyskano zgodę, że wahabitów władca zobowiązały się nie udzielać pomocy omańskich rebeliantów. W zamian, Wielkiej Brytanii pod warunkiem Najd płacić regularny haracz od Omanu. W latach 50. brytyjski złapany na południowym wybrzeżu Arabii i wyspy Perim wyspa-Muriyya kurii. Historia Saudyjskiej i Iraku.

Wzmocnił pozycję Brytanii i Iraku, gdzie 60-ych brytyjskiej spółki z siedzibą Lynch rzeka nawigacji na Tygrysem – między Bagdadzie i Basrze. Z kolei Basra została powiązana z regularnym „English podróż drogą morską do portów Zatoki Perskiej i Indiach, a po otwarciu Kanału Sueskiego i portach Europy. W tym samym okresie, brytyjski prowadzone przez linię Irak East Indian Telegraph. Wszystkie te działania przyczyniły się do rozwoju brytyjskiego handlu z Irakiem i Persji (w tranzycie przez Irak). Angielski kupcy pompowane z Iraku ziarna, wełna, terminach. Napływ towarów brytyjskich doprowadziły do ruiny lokalnego rzemiosła.

W 1869 roku został mianowany gubernator Bagdadu Midhat Pasza, przyszły autor tureckiej konstytucji. Pod panowaniem tureckim Midhat Pasza ucisku podjęła szczególnie ciężką postać. Midhat pobierane koczownicze i pół-koczownicze plemiona arabskie i wysokie podatki zażądał unswerving ich płatności on rozbrojony plemiona zmusił chłopów i Beduinów służyć służbę wojskową w armii tureckiej. Te „innowacje” i nazywa 1869 duża powstanie plemion arabskich, które zostały brutalnie stłumione przez Midhat. Historia Saudyjskiej i Iraku.