194 Shares 4504 views

Pojemność buforowa w nowoczesnego systemu grzewczego

Integralną częścią nowoczesnych systemów grzewczych każdego budynku jest akumulator ciepła. Urządzenie (zbiornik lub pojemność buforowa) służy do gromadzenia i magazynowania energii cieplnej z różnych źródeł, a następnie wykorzystanie go w zależności od potrzeb systemy teplovodosnabzheniya. W ten sposób akumulator ciepła jest prawie całkowicie zapobiega utracie ciepła i znacznie zmniejsza zużycie zasobów.


krótki opis

W istocie, pojemność buforowa ogrzewania – są ogromne termosu w pionowym zbiorniku stalowym – cylinder o ściankach izolowanych cieplnie. Ich wysokość jest zwykle znacznie większa niż średnica (3-5 razy). Izolacja cieplna pianki odporne zmniejsza utratę ciepła przez ściany zbiornika.

Akumulator ciepła instalacji grzewczej następuje pomiędzy obwodem cieplnej i grzejnika, tak że podgrzana woda płynie najpierw do pojemnika, a następnie do grzejników i innych urządzeniach grzewczych.

Korzyści bufor zbiorniki

Zbiornik (zbiornik buforowy) umożliwia efektywne wykorzystanie energii źródeł ciepła, które mogą być chwilowo niedostępny. Na przykład, kotły opałem tylko przenoszenia ciepła podczas spalania drewna lub węgla, możliwe jest wykorzystanie ciepła z elektrowni słonecznych tylko w słoneczne dni, energia z kotła elektrycznego lub pompy ciepła, aby zaoszczędzić lepiej wykorzystać obniżoną stawkę w nocy. Podczas pracy tych źródeł ciepła jest w porządku, ale co zrobić, gdy spalane drewno lub słońce schowało się za chmurami? Tutaj w tym przypadku główną zaletą przejawia buforowy: nadmierne gromadzenie energii cieplnej w trakcie prac intensywnych źródeł ciepła zbiorników buforowych sklepach nim od dłuższego czasu (do 6 dni) oraz w razie potrzeby zużywa potrzeb konsumenta.

Akumulator ciepła pozwala prawidłowo i precyzyjnie współrzędnych wytwarzania i zysk ciepła mocy, czasu i temperatury. Ponadto, pojemność buforowa systemu ogrzewania chroni kotła przed przegrzaniem.

Zasada działania

Zasada jest bardzo prosta. Generator ciepła stanowi dowolnego rodzaju w trakcie pracy daje ciepło do zbiornika buforowego (w połączeniu z akumulatorem, ładowanie odbywa). Następnie mieszaninę ogrzewa się spędzony systemu ogrzewania w celu utrzymania temperatury komfortu w procesie (wyładowczego) lokalizacji.

Pojemność buforowa – istotnym elementem połączonego systemu ogrzewania, jest możliwe jednoczesne podłączenie wysokiej temperatury (kotły, na paliwo stałe, elektryczne) i niskiej temperatury (elektrownie na bazie pomp ciepła, kolektorów słonecznych) źródła ciepła.

Obliczanie pojemności buforowej

Oblicz objętość zbiornika tak, że lokal był wygodny temperatura przy minimalnej możliwej wielkości zbiornika, to trudno, może to zrobić tylko przez przeszkolony urządzeń grzewczych. Praktyka pokazuje, że najmniejsze możliwe objętość zbiornika wziąć z szybkością 25 litrów na 1 kW mocy kotła (nie mniej niż optymalne objętościowo) – dwa razy.

Możliwości wykorzystania magazynowania ciepła (zbiorniki buforowe) okazały Europejską doświadczenie zarówno w sensie ekonomicznym jak i pod względem bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka przegrzania płynu chłodzącego. Jedyną wadą – duża ilość zdolność i potrzeba dodatkowego miejsca na jego instalację. Niemniej jednak, obecnie gromadzenie zdolności jest nie tylko opłacalne, ale istotnym elementem w połączonych systemach grzewczych.