681 Shares 2465 views

korzeń imbiru jako sposób na utratę wagi

Ginger – nazwa rodzaju wieloletnich roślin zielnych należących do rodziny imbiru. Został sprowadzony z Azji Południowej do Europy w średniowieczu. korzeń imbiru jest stosowany nie tylko jako przyprawa. Zakład zyskał renomę jako skuteczny środek pomaga uporać się z różnymi chorobami.


Opis i właściwości

korzeń imbiru ma postać okrągłych misternie połączonych kawałków i przypomina rogi z kopytnych zwierząt, co znajduje odzwierciedlenie w łacińskiej nazwy rośliny. Zingiber słowo utworzone przez połączenie słów sanskryckich oznaczających „w postaci rogów”. Specyficzne ostre zapach rośliny zobowiązany jej związków organicznych członków – seskwiterpeny. Kłącza zawierać olejki eteryczne, witaminy z grupy B, witaminy C, niezbędne aminokwasy, pierwiastki śladowe i substancje żywiczne powodując palący smak przyprawy śladowych.

Korzeń imbiru zawiera wiele użytecznych właściwości dla organizmu. Wyjątkowa roślina od dawna stosowane w medycynie i gotowania oraz w kosmetyce. Jedną z właściwości korzenia jest szczególnie cenne dla osób, które mają nadwagę, przed którym jest kwestia, jak schudnąć. Z imbiru pozbyć się nadmiaru kilogramów możliwe, ponieważ ma zdolność do normalizacji i przyspieszają proces trawienia ( „rozpędzić”) metabolizm. Jednak proces pozyskiwania szczupłą sylwetkę będzie wymagać czasu i podlega dwóm istotnych warunków. Zamierza nabyć dawną harmonię powinien:

  • pamiętać o znaczeniu ćwiczeń fizycznych i ich nie zaniedbywać;
  • jeść prawo.

Jeśli dieta jest wprowadzany korzenia imbiru, dieta nie powinna ulegać istotnym zmianom. Droga do szczupłej sylwetki będzie nadal leżą poprzez spożywanie żywności bogatej w błonnik roślin. W tym przypadku, codzienne menu powinno zawierać wysokokalorycznych pokarmów w ściśle ograniczonej liczby całkowicie wykluczyć ciast i słodyczy.

Stosowane imbiru do utraty wagi

Skład chemiczny suchej masy produktu i świeżego korzenia posiada kilka różnic. Dla celów odchudzania najlepiej jest użyć świeżego korzenia, a jego właściwości są bardziej skoncentrowane na rozwiązywaniu problemów układu pokarmowego.

Warto regularnie przez cały dzień pić herbatę imbir, wykonane z kawałków kłączy długich 4-5 centymetrów. Korzeń pociera się tarki, wlać litr wody i gotuje w ciągu 10 minut w niskiej temperaturze. szczep bulion, ostudzić i dodać sok z cytryny w nim. zaleca się, aby dodać trochę miodu, aby poprawić smak napoju. Nie można gotować imbiru i wlać litra wrzącej wody i sugerowane przez około godzinę. Utrata masy ciała obserwuje się również w regularne spożywanie zielonej herbaty z dodatkiem szczypty sproszkowanego imbiru.

W dni postne, dietetycy polecam sałatkę z imbiru. Gotować trzeba:

  • 1 część korzenia imbiru i seler, skórka pomarańczowa;
  • 2 części buraków lub ispechonnoy gotowane w piekarniku i cytryna;
  • 3 części świeżej marchwi;
  • olej roślinny.

Przed użyciem wyszczuplający zawierający imbir, konieczne jest w celu zapewnienia braku chorób, w tym przyprawy jest przeciwwskazane.