591 Shares 7102 views

Bellissimo – co to za słowo?

Dziś niemal każdy z nas słyszało lub użył słowa „Bellissimo” w swoim przemówieniu. To już coś wspólnego dla rodzimych rosyjskim. Ale czy wiesz, co to znaczy? Skąd to słowo w naszym rodzimym języku? Gdzie można go spotkać? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w tym małym artykule.


Gdzie mogę znaleźć słowa

Leksykalna jednostka, która Cię interesuje, znajduje się w muzyce, teatrze, sztuce reklamowej.

„Bellissimo” – to nazwa restauracji, gdzie goście są traktowani na dania kuchni włoskiej. Po skosztował pachnące i soczyste mięso w Italian Restaurant gości krzyczą: „Madonna Mia! Bellissimo! Perfetto! „Łatwo się domyślić, że pochwalił ich umiejętności szefa kuchni!

A teraz pytanie: „Gdzie jest muzyka to słowo?”. Melodie z 70-80-tych XX wieku włoskich artystów w swoich piosenkach śpiewają o szczęściu. Adriano Celentano, Toto Cutugno i inne gwiazdy włoskiej muzyki pop ze sceny powiedział nam, że „Bellissimo” – słowem włoskim.

Miłośnicy teatru dziedzinie będzie argumentować i udowodnić, że „Bellissimo” krzyczeć artystów pod koniec spektaklu. Te krzyki – najlepszy uznanie publiczności. Więc artystów, śpiewaków operowych i tancerzy zrozumieć, że ich wydajność jest „na wierzchu”. I rzeczywiście, w teatrze opery i baletu może być postrzegane jako publiczność oklaskiwała i krzyknął: „Brawo! Bravissimo! Bellissimo!”.

Na całym świecie istnieją oznaki restauracji, klubów, sklepów odzieżowych i obuwniczych, salony piękności z tego słowa. Załóżmy, uporządkować włoskie korzenie jednostek słownych.

Słowo słowem

Zwracamy się do komponentu językowego naszych artykułów. Jak już wspomniano powyżej, naprawdę, „Bellissimo” – to słowo, które przyszło na rosyjskim językiem włoskim. Na ojczystej ziemi, pochodzi z belle słowo, które oznacza „piękny”. Ale ponieważ jesteśmy zainteresowani tego słowa, nie jest też przyrostek, w „Bellissimo” tłumaczone z pomocą włoskich:

  • piękny;
  • luksusowe;
  • Piękne i tak dalej.

Synonimy

Mamy poznać, że „Bellissimo” – przymiotnik, który oznacza stopień urody. Dlatego nie będzie trudno podnieść synonimy dla niego. Bardzo często w tłumaczeniu to zastępuje się określeniami „wspaniały”, „piękne”, „doskonały”, „wspaniały”, „niesamowite”, „uroczy”, „absolutna” i tak dalej.

Posłowie

Nasz język ojczysty jest niepowtarzalny i bogaty w zapożyczonych słów. Pomimo faktu, że w naszym języku są słowa z języka łacińskiego, greckiego, Turk, francuskim i niemieckim, jesteśmy przekonani, że język włoski pozostanie również swoje piętno.