882 Shares 8768 views

Innsbruck (Austria): kawałek Pradze w Alpach

To małe górskie miasteczko Austria lizał i zadbana, jak zresztą wszystko w tyrolskim krawędź. On jest stary, średniowieczny. Prawo Magdeburg, który pozwala na miano miasta, był w XIII wieku. A potem nawet stał się rezydencji cesarskiej – tutaj uwielbiają żyć Habsburgów. Jak jajka Faberge, otoczone świeci szczyty Innsbruck. Austria – kraj górzysty, ale tutaj jest to szczególnie zauważalne. Mówią, że w tym mieście trudno jest się zgubić. Po tym wszystkim, główne punkty orientacyjne są góry, które są oświetlone w nocy.


Architektura Innsbruck, jakby za sprawą magii do otaczającego dech krajobrazu. Ostatni opisać bardzo trudne, więc to jest piękne i wyjątkowe. Jeśli chodzi o atrakcje, to jest bardzo często porównywany do Pragi. Jednak jest to bardzo mała, to Innsbruck. Austria, podobnie jak większość krajów europejskich – głównie małych, przytulnych i pięknych miast. Jego centrum jest strefą dla pieszych, które mogą być pomijane przez kilka godzin. Jeśli chcesz, aby zbadać wszystko, a jednocześnie, zaoszczędzić pieniądze, należy użyć „Innsbruck Card” – system ten umożliwia swobodny dostęp do wielu muzeów w mieście (nawet słynną kolekcję Swarovski), a także tańsze jeść w restauracjach i kawiarniach.

Jeśli mówimy o stosunku Pradze, jest przypadek, nawet w tytułach. Ale jeśli w stolicy Czech, tłumy gromadzą się zobaczyć pasy Zlata, to nie jest Złoty Dach. To późno-bay stał się symbolem miasta Innsbruck. Austria w 15 wieku był rządzony przez cesarza Maksymiliana. Kazał wyłożone balkonem (które z jakiegoś powodu zwany dach) dwa-plus tysiące złotych liści. W tej samej epoki został zbudowany i ratusza z kopułą i galerii pod dachem – Inną atrakcją miasta. Starożytnych budowli można wymienić Helbling domu – pokój dzienny, stosowany jako taki, prawie 800 lat. Tylko jego fasada została przebudowana w 18. wieku. Miasto jest bardzo piękne kościoły barokowe – Hofkirche, Viltener i katedry św Jakuba.

Bardziej znany Innsbruck? Austria jest słynne muzea i stolica Tyrolu również otwiera drzwi dla turystów bardzo ciekawe zbiory. To przede wszystkim Ambras Palace, gdzie można podziwiać portrety i broni w rezydencji Ferdynanda II. Wtedy już wspomniano kolekcja Swarovski. A następnie istnieje wiele oryginalnych muzeów: polowanie, Olimpiada, dzwonki, wspinaczka … Dzieci pokochają alpejskiego zoo, która jest znana w całej Europie do Innsbrucka.

Austria (wycieczki w tym kraju są popularne nie tylko latem, ale również zimą) ze względu na fakt, że duża część jego terytorium znajduje się w Alpach, ma wiele ośrodków narciarskich. Innsbruck nie jest daleko od lodowca Stubai, gdzie można uprawiać o każdej porze roku. Ponadto, jest otoczony przez dziewięć tras o różnym stopniu trudności. W zimie można kupić karnety narciarskie, a następnie spokojnie jeździć na żadnym z nich. Cena biletu obejmuje również przejazdy specjalnym autobusem do dowolnego utworu. Wszystkie te obszary narciarskie (Nordpark, Patcherkofel, Gluntsetser i inne) są najlepsze narciarskich ośrodków w Austrii. Innsbruck jest dobry, ponieważ ma do zaoferowania w tym mieście, miłośnicy narciarstwa zjazdowego na stokach można spędzić na nartach dzień i wieczorem – zabawa, spacery i bogaty program kulturalny.