167 Shares 2994 views

Savior obchody prawosławnego w sierpniu. Spa w sierpniu

Sierpień – miesiąc, bogate w dożynkach. Istnieje kilka, które są dedykowane do najważniejszych darów naszej natury: miód, jabłka i orzechy. Spa Wakacje w sierpniu wieków uważane za bardzo ważne wydarzenie. Zobaczmy, jak nazywane są święta, spojrzeć na ich funkcje i specjalności, które są przygotowywane w tych dniach.


nazwy

Wszystko prawosławna ratowali w sierpniu, oprócz ludzi, mają coraz nazwę kościoła. Miód – to festiwal miłosierny Zbawiciel, Apple – Święto Przemienienia Pańskiego, Hazel – Festiwal przenieść obraz Pana Jezusa Chrystusa.

Wszystkie trzy Zbawiciela w sierpniu, mają swoje unikalne tradycje. Ponadto, istnieją potrawy, które są wykonane gotować na świątecznym stole.

słodki

Pierwszy Zbawiciela w sierpniu – miód. Jest obchodzony w dniu 14 sierpnia. W wierze naszych przodków do dziś pszczoły zbierają miód źle. Dlatego produkt ten może być używany tylko po Zbawiciela. Miód, zapalił się w kościele podczas festiwalu uznano za szczególnie użyteczne. W tym dniu nie było nawet ładne tradycja. Przykładowo postanowiono pieca różnych cukierków miodu, jak również dają sobie słoik miodu. W dniu Zbawiciela trzeba przynieść miodu do kościoła, aby dać swoje żebranie, dzieci i osób starszych. Niewiele osób wie, że to święto obchodzone jest nadal maku i woda. A dlaczego tak? Chodzi o to, że mak jest wreszcie dojrzał do tego święta. Dlatego ten produkt jest również konsekrowany podczas miesiąca miodowego Zbawiciela. I na świątecznym stole tego dnia były przeróżne smakołyki z makiem. Który służy tylko do wypoczynku nie jest przygotowany z maku – rolkach maku, bułki, sałatki, sochivo. Za nic nie zrobił jeszcze jedną nazwę urlop – Makoveynik. Nawiasem mówiąc, według powszechnej opinii, ten dzień mógłby zrobić amulet zwany „Makoveychik”.

Kolejne czternasty kapłani sierpnia zorganizować małe błogosławieństwo wód. Jest to tradycja poświęcić ten dzień i wodne stawy dał trzeci tytuł uroczystość – Wet Zbawiciela. Wierzono, że nawet rosa 14 sierpnia jest w stanie dać siłę duchową i fizyczną, i zmyć grzechy, jak również zmęczenia. W tym dniu było pływać w różnych wodach. Po tym, nie można było pływać jak woda zaczyna stygnąć i kwitną.

A co może być gotowane w pyszne miodu Spa w sierpniu? Weźmy na przykład pod uwagę dobry przepis.

Miód piernik „Kalyapush”

składniki:

 • margaryny – 50 g;
 • Cukier – 150 g;
 • cynamon – 2 g;
 • Miód – 250 g;
 • woda – 100-150 gramów.

Przygotowanie:

 1. Miód, cukier i wodę i wymieszać zagotować.
 2. Otrzymaną masę umieszcza do ostygnięcia.
 3. Z przesianej mąki i aby lejek w środku wlać ochłodzony syrop, masło, cynamon, sodę i wyrobić ciasto.
 4. Rozwałkować ciasto okrągłe ciasto, możemy przebić je nożem i umieścić go w niezbyt gorącym piekarniku przez 30-40 minut.

Sierpnia: Święto

Drugie Spa – Apple. Jest obchodzony w dniu 19 sierpnia. Wcześniej tego święta jeść jabłka lub potrawy z nich było niemożliwe. Istnieje nawet przekonanie, że rodzice, którzy zjedzone jabłko do Zbawiciela, dzieci w ogrodzie będzie pozbawiony wszelkiego rodzaju przysmaków. Prawda czy nie, ale ludzie przyklejone do tej tradycji. Dlatego dla każdego rodzica zjeść jabłko przed chodzi święto, uznano za straszny grzech. Bo myśleli o swoich dzieci, chcemy, żeby mieć wszystko dobrze, nawet w raju.

Co jeszcze wydarzyło się w Chrystusie w sierpniu? Przyjaciele i krewni na ten dzień dał pamiątkę z drewna lub metalu jabłek, a także różne obrazy z tych owoców. W celu zebrania owoców w wakacje, musiałem wstać o świcie. Następnie jabłka powinny być przypisane do kościoła do poświęcenia. Warto również zauważyć, że przed siebie, aby spróbować przynajmniej jeden owoc, to najpierw trzeba traktować kogoś – w pierwszej kolejności, oczywiście, dzieci i ubogich.

Na stole w dzień było mnóstwo potraw z jabłek. Były ciasta i kompoty i dżemy. Nawiasem mówiąc, ten dzień jest na stole może być również postrzegane i gruszki, i oni byli uświęceni w Chrystusie.

Innym niezmienna tradycja stała się wieczorne spacery, które są pożądane, aby przy zachodzie słońca. Ich znaczenie jest pożegnanie lata i jesiennym spotkaniu. Uważa się, że oglądanie zachodu słońca, dziękujesz naturę dla swoich darów. Z takim marszu docenione śpiewu. W innych sprawach, jeżeli ta tradycja nie jest dla Ciebie, a potem po prostu porozmawiać na słońce też będzie istotne.

Weźmy na przykład pod uwagę przepis pieczenia, który jest zwykle przygotowane w Spas Apple.

Pie "Boyar cap"

składniki:

 • kwaśne jabłka – 4-5 kawałki;
 • jajka – 3 sztuki;
 • Cukier – 1 filiżanka;
 • Margaryna (tłuszcz) – 200 g;
 • Mąka – 2.5 filiżanek.

Przygotowanie:

 1. Margarynę posiekać z mąką.
 2. 1/3 szklanki cukru z grind żółtka.
 3. Zagnieść ciasto.
 4. Ciasta do piłki i oddzielny kawałek wielkości orzecha włoskiego od niego.
 5. Na formularzu, smarowane, wlać herbatniki.
 6. Przełóż ciasto w nim tak, że on będzie się „korek”.
 7. Jabłka są czyste, należy usunąć rdzeń i trzy na tarce.
 8. Białka ubij z pozostałym cukrem.
 9. Oddzielony kawałek ciasta trzech na tarce.
 10. Jabłka leżał na dnie „cap”.
 11. Następnie wlać śmietanę.
 12. Dodaj tarty na wierzchu ciasta.
 13. Krawędzie ciasta zagięć i piec w gorącym piecu.

nut Spa

Jak być może pamiętacie, trzy Zbawiciela w sierpniu. Dwa już opisane szczegółowo, uznaje się, że przygotowuje się do tych obchodów. A jaka jest trzecia Zbawiciel sierpniu? Orzechowy. Jest obchodzony w dniu 29 sierpnia. Pierwszy upraw orzechów podjęte w celu poświęcenia kościoła. Choć Zbawiciela i został uznany za najważniejszy z trzech, aby świętować to zostało zrobione. Wynika to głównie z faktu, że w tym okresie chleb oczyszczone i przygotowane do siać zboża ozime. W ogóle, to było obchodzone tylko raz. Nawiasem mówiąc, drugie imię Zbawiciela orzech – Chleb. Że dzień może być pierwszym upiec bochenek nowej mąki. Chleb był również brane poświęcić. W tym dniu, nasi przodkowie pieczonych produktów mącznych dla ubogich i traktował wszystkich orzechów.

Jeśli chcesz, aby dzień zadowolić prezentu rodzimej ludzi, możliwe jest przedstawienie orzechy, ciastka, wykonane własnymi rękami lub ręcznikiem płóciennym. Nie wspominając o tym, że trzeci tytuł Zbawiciela – Canvas. Jest to związane z legendą o to, co było kiedyś bardzo dawno Chrystusowi książę Edessy przyszedł do artysty i poprosił o zgodę na przechwytywanie Jezusa, tak że jego wizerunek pomógł wyleczyć książę. Artystka nie udało się przekazać oblicze Jezusa. Wtedy Chrystus umyte i otarł płótno, i cudownie pojawił się jego możliwości. Tkaniny pomógł wyleczyć książę. Płótno stało się przeżytkiem i utrzymane w Edessy, a następnie w Konstantynopolu. Zdarzenie to miało miejsce w dniu 29 sierpnia w kalendarzu gregoriańskim, więc Zbawicielem świata i jest obchodzony w tym dniu prawosławni.

Spójrzmy na dobre danie, które jest idealne dla Walnut Zbawiciela.

Kawior z chleba i czosnku

składniki:

 • oliwek – 10 sztuk;
 • orzechy – 20 sztuk;
 • Czosnek – 3 głowice;
 • Olej roślinny – 3 łyżki;
 • biały chleb – 200 gramów;
 • sól.

Przygotowanie:

 1. Ucierać sól i czosnek.
 2. Masę otrzymaną zgnieciony dodać orzechy.
 3. Ponownie, wcierać całość.
 4. Kromki chleba namoczone w wodzie, a następnie wykręcić.
 5. Mix chleb z orzecha-czosnek masy.
 6. Otrzymany trzepaczki masa dodanie oleju roślinnego.
 7. W wyniku „bałagan” dodajemy sok z cytryny.
 8. Udekorować danie oliwki potrzeby, po upływie którego może doprowadzić do stołu.

wniosek

Teraz, że wiesz co Zbawiciela w sierpniu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci przygotować się do nich. A także będzie w stanie należycie pamiętać święta Zbawiciela w sierpniu.