161 Shares 1141 views

Bezbarwna henna dla włosów

Piękne, lśniące i zdrowe włosy – zrozumiałe marzenie każdej kobiety. Jednym z najbardziej popularnych środków ludowej, które pomogą doprowadzić włosy do ideału, jest bezbarwna henna.


Co przedstawia? Bezbarwny Henna otrzymano z Dacron – tę samą instalację, z którego jest znane wszystkim henna farbowania włosów. Jednak do produkcji bezbarwnych użytku henna łodygi rośliny, a nie liści, które mają właściwości barwiące.

Istnieje wiele metod nanoszenia bezbarwnej henny. Jest on używany nie tylko do zapobiegania i leczenia włosów, ale także jako składnik maski na twarz.

Jak przydatne bezbarwna henna dla włosów? Recenzje regularnie go używać do pielęgnacji włosów kobiety mówią, co następuje:

– bezbarwna henna pomaga poprawić krążenie krwi w obrębie głowy i tym samym wzmacnia cebulki włosów i zapobiega utracie;

– aktywuje wzrost nowych włosów;

– pomaga zwalczać łupież (i tłuste i suche);

– zmniejszenie wydzielania łoju (bardzo ważne dla włosów tłustych) ;

– przywraca uszczelki i wzmacnia strukturę włosa, który jest bardzo przydatny dla cienkich i zniszczonych włosów;

– nadaje włosom dodatkową objętość i połysk;

– uspokaja głowy w przypadku reakcji alergicznych, łagodzi swędzenie.

Henna do włosów bezbarwny, nie plami włosy, dzięki czemu może być stosowany absolutnie wszystko, nawet platynowe blondynki. Jedynym problemem jest tylko świeżo malowane lub niedawno wystawiony na perms chemicznych włosy. W tym przypadku, stosowanie henny może dać nieoczekiwane rezultaty.

Bezbarwna henna. aplikacja

Jeżeli nie jesteś zaniepokojony szczególnych problemów z włosami, to będzie wystarczająca do profilaktycznego stosowania henna w postaci okresowych maski i szampony – są one stosowane do głowy i może wytrzymać do około pół godziny dwa razy w tygodniu.

Jeśli trzeba rozwiązywać poważne problemy z włosów lub skóry głowy, aby osiągnąć pozytywny rezultat trzeba przejść kurs 12-15 masek lub okłady z bezbarwnej henny. Aby przygotować maski wyjątkiem henna jest często używany przez wiele innych przydatnych narzędzi do włosów, takich jak oleje, aromatycznych ziół (pokrzywy, rzędu, rumianek), olej łopianu, różnych witamin.

Najprostszym z henny bezbarwnego recepturze wzmacniania włosów jest następująca: 100 g proszku henny rozcieńczonego do uzyskania jednolitej konsystencji przy ciepłej wody (ilość do 250 ml) i nakłada się na czyste włosy lekko wilgotne. Głowica izolowany za pomocą folii polietylenowej i chusteczkę lub ręcznik. Maska musi być utrzymywana przez 50 minut, następnie przemyć wodą, chłodzenia lub ciepła.

Maska do hairloss

Próg 2 łyżki oleje kosmetyczne (oliwek, olej kokosowy), 1 łyżka oleju rycynowym, 2 łyżek henny bezbarwne, zielone gliny – 2 łyżki, 5 kropli do odpowiedniego olejku eterycznego. Wszystkie te składniki są mieszane do bulionu ziół i wrzącej wodzie, aż będzie gładkie, umieścić na głowie i odstawić na 1 godzinę. Maska zmyć szamponu.

Maska do zasilania, jasności i wzmocnić włosy z jogurtem

Bezbarwny henny 2 łyżek, wlać ciepłą jogurt i odstawić na 20 minut. Następnie nałożyć maskę do korzeni, a pozostała masa jest rozprowadzana na całej długości włosów, przytrzymaj przez 40 minut. Zmyć szamponem.

środki ostrożności

W ogóle, bezbarwna henna do stosowania w kosmetykach nie ma przeciwwskazań. Jednakże, możliwe indywidualne nietolerancji lub alergiczne produkt reakcji w jego pierwszym użyciem. Aby uniknąć niepożądanych efektów, stosuje się rozcieńczony henna na nadgarstku lub łokcia zakrętu. Jeśli nie powodować zaczerwienienie lub swędzenie wrażeń, można bezpiecznie korzystać z różnych masek na bazie bezbarwnej henny.