137 Shares 3871 views

Bezengi ściana – piękno i przepych Kaukazu

W Rosji jest wspinacz, który nie chciał słyszeć o Bezengi ściany. Ten grzebień w kształcie obszar od kaukaskiej gór nie można patrzeć bez zachwytu. Bezengi Wall – jeden z najwyższych partiach masywu górskiego, z wyjątkiem Elbrus i Kazbek. W jego upadku wszyscy zdobywcy gór.


Opis Bezengi ścienna

Najszerszej części gór Kaukazu znajduje się w obszarze Bezengi miejscowości w Kabardyno-Bałkarii, na granicy z Gruzją. Tu zaczyna się łańcuch najwyższych gór Kaukazu – ściany Bezengi. Rozciąga się na długości ponad 12 km. Spośród ośmiu pięciu-sześciu tysięcy Kaukaz Bezengi jest na ścianie. Na dwóch z nich, Szchara i Dzhingitau szczyty osiągają wysokość ponad 5000 metrów. Nawet na cztery wierzchołki, Shota Rustaveli, Katyń-Tau szczyt Lyalver i najpiękniejszy szczyt Gestola wysokości nieco poniżej 5000 metrów.

Zbocza gór są pokryte śniegiem i zejście na lodowiec Bezengi. Na skalistych brzegach dróg, które mijają się wspinać do góry od jesieni do wiosny. W lecie, ich zdobycie jest uważane za niebezpieczne ze względu na topniejący śnieg.

Bardzo ładny widok Bezengi ściany z Gruzji. Turystyka w górach Swanetia można zrobić bez specjalnego sprzętu. Trasa ta jest dostępna dla każdej osoby zdrowej. Szlaku biegnie wzdłuż obszaru bardzo malownicze, które Gruzini nazywają perła kraju.

Bezengi i inne lodowce

Jeden z największych lodowców na Kaukazie jest Bezengi. Zajmuje powierzchnię około 36 metrów kwadratowych. km. Grubość lodu w niektórych miejscach sięga 180 metrów. W związku z globalnym ociepleniem powoduje jego topnienie, a powierzchnia powłoki lodowej jest stopniowo zmniejszana. Od zboczach gór schodzą Szchara lodowiec, Adish, Nagebsky. Są mniejsze, ich topnienie następuje aktywnie powodu wpływu słońcem i deszczem. Wśród zdobywców gór Bezengi Mur został nazwany „Kaukaska Himalaje”.

Lokalne ludzie nazywają ogromny lodowiec na ścianie Ulla-Cheran. Od groty, która została utworzona w nim, wynika szorstką rzekę Cherek Bezengi które odżywiają topniejący śnieg.

Obóz alpinistyczny w Bezengi

Na zboczach określone trasy o różnym stopniu złożoności. Rocznie Bezengi Ściana przyciąga setki wspinaczy. Dla nich w górach Obóz „Bezengi” zbudowany. Znajduje się na zboczach gór Kaukazu, na wysokości około 2200 metrów i działa tylko w lecie. Ponieważ obóz jest wyraźnie widoczny Gestola szczyt.

Alpine obóz „Bezengi” przeznaczony jest dla 220 osób. Hotel oferuje pokoje z różnym poziomem komfortu. Obóz posiada również domki, przeznaczone dla 2-4 osób. Dla przyjemności prowadzenia korty tenisowe, place zabaw, bar, sauna z basenem.

W obozie można wypożyczyć sprzęt, wziąć pomocy instruktora w rozwoju i przejścia trasy wynurzania. Baza zapewnia komunikację radiową z grup w górach. Koszt obozu obejmuje opiekę medyczną, organizację 3 posiłki w jadalni i na trasie, luk luz w strefie przygranicznej.

Jak to się zaczęło podbój szczytów

Bezengi ściany, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, zawsze przyciąga nie tylko krajowych, ale także zagranicznych wspinaczy. Pierwsze wejście na szczyt Gestola wykonane w 1886 brytyjskich wspinaczy na stoku południowo-zachodnim. W 1888th British wykonane trzy wyprawy i pierwszy zdobył główną Szchara i janga tau Wschód, po północno-wschodniej grani.

W 1903 roku udał się na podbój międzynarodowej ekspedycji ściana Bezengi, który zawierał wspinaczy z Niemiec, Anglii, Szwajcarii i Austrii. Były to pierwsze przechodzenie trzech pików Jangi tau oraz się z szczytu do Lyalver Gestola. Radzieckie górale zaczęli podbój szczytu ściany Bezengi od połowy lat 30-tych ubiegłego wieku pod sowiecko-niemieckiej współpracy. W 1928 roku nastąpił wzrost Szchara w północno-wschodniej grani. Gruzińskich górali pierwszy wspiął się na szczyt Gestola od Swanetia w 1931 roku.

Od tego czasu, rosyjskie i radzieckie wspinaczy rocznie przetarł nowe szlaki o różnym stopniu trudności. „Path of Masters” Do tej pory trawers ściana w Bezengi rozpatrywane.

Sztuczny kamień „Bezengi ścienny”

kraj każdy region ma charakterystyczną architekturę, która uwydatnia cechy narodowe i tradycje kulturowe. Na Kaukazie, jako materiał budowlany zawsze używane kamienia naturalnego. Typowe dla tego regionu wieży i domy są wieki i przyciągnąć uwagę turystów.

Wraz z rozwojem technologii budowlanych, nowych materiałów dla budynków okładzinowych, nadaje budynkowi kolorowy wygląd. Jednym z nich jest „Bezengi ściana” kamień dekoracyjny, który symuluje różne struktury skał. Murarski tego materiału wygląda stylowo i nowocześnie.

Sztuczny kamień ma gładką konsystencję, dzięki czemu jest łatwy do zainstalowania. Jest on używany do fasad budynków, projektowanie kuchni lub przedpokoju, a także barów i kawiarni w stylu narodowego. Szczególnie piękne widoki są ściany wyłożone kamieniem kilku kolorach i fakturach.

Jak dostać się do Bezengi Mur

Wielu turystów i sportowców z różnych poziomach kształcenia przyciąga Bezengi ściany. Jak dostać się do obozu? To pytanie jest szczególnie zaniepokojony tym, którzy zebrali się po raz pierwszy spędzić wakacje w górach. Aby dostać się do obozu alpejskiego, trzeba wydać przepustkę do strefy granicznej. Aby to zrobić, należy wysłać prośbę do administratora. W obozie wspinaczkowym „Bezengi” jest przeniesienie do przodu i do tyłu kierunku stacjach kolejowych i lotniskach w Nalczyk, Piatigorsk, Mineralne Wody. Do miejsca przeznaczenia turystycznego Realizacja komfortowych autobusów, przewodników i tragarzy trasa usług.

Poza tym, kto chce dostać się do obozu we własnym samochodem, trzeba wiedzieć, że jedynym SUV może podróżować drogą lądową. Przed wieś Bezengi można dojechać taksówką z Nalczyk, dodatkowo, raz dziennie w autobusie wieś wahadłowym.