831 Shares 5685 views

„Bakteriofag Klebsiella polyvalent”: opis i opinie

Procesy zapalne charakter zakaźne są przyczyną wielu poważnych i zagrażających życiu chorób człowieka. Aby poradzić sobie z takimi problemami nie jest łatwe, ponieważ niektóre rodzaje bakterii wymagają wysoce specjalistycznego leczenia z lekami, które są skuteczne dla danej grupy organizmów. Niektóre przyciąga możliwość korzystania z narkotyków do tego celu „Bakteriofag polyvalent klebsiellezny”. Co to jest ten lek? Jak z niego korzystać? W niektórych przypadkach lek jest skuteczny? Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule.

struktura

„Bacteriophage Klebsiella wielowartościowy” jest zasadniczo wysoce wyspecjalizowane leki immunobiologiczne, aktywne w stosunku do bakterii Klebsiella może być przyczyną wielu chorób zagrażających życiu. Główny składnik aktywny leku został fagolizatov przesącz oczyścić.

Formularz uwolnienie

„Multiwalentne bakteriofaga klebsiellezny” oczyszczony płyn może być stosowany zarówno miejscowo i na różne sposoby w środku (w szczególności stosowanie leku i dawkowania opisano poniżej). Lek jest dostępny w fiolkach z następnego tomu: pięć i dziesięć mililitrów. Takie ampułki w opakowaniu może być pięć lub dziesięć. Ponadto, lek jest dostępny w butelkach o dwadzieścia mililitrów każdy. Jedno opakowanie zawiera cztery fiolki.

wskazania

„Bacteriophage wielowartościowy Klebsiella” może być skutecznie stosowany do zwalczania różnych chorób, które są spowodowane przez Klebsiella (tylko jeden rodzaj bakterii jest wrażliwy na lek pod uwagę). Na przykład, lek bezpiecznie postępować w ropnych choroby zapalne nosa, gardła i uszu (na przykład zapalenie ucha środkowego), oraz chorób zapalnych, w których pyo-zlokalizowane są całkiem inaczej (zapalenie pęcherza moczowego, zakażone rany oraz inne podobne problemy etiologii). Pomaga „Bakteriofag Klebsiella wielowartościowych” w walce z Ozen, chorób jelitowych i rinoskleromoy. Czasami za rozsądne zastosowanie leku oraz jako środek profilaktyczny dla potencjalnie możliwych bakterii Klebsiella spread w szpitalu lub innym pomieszczeniu.

Mechanizm działania

Głównym aktywnym składnikiem leku są wirusy bakteryjne. Działają one następująco: wirus dostaje się do komórek bakterii, które są wrażliwe na działanie wirusa, staje się częścią genomu i aktywnie wpływa na wszystkie procesy metaboliczne zachodzące wewnątrz niebezpiecznych komórek, powodując jej głodu energetycznego. W wyniku tych procesów szkodliwe bakterie zabija się i cząstek wirusowych użyteczną aktywność zwiększa się w ilości mocno coraz więcej bakterii obcych.

Wpływ leków, w związku z tym tylko kilka konkretnych rodzajów bakterii (Klebsiella), wywołując niebezpiecznym zakaźnych, stanów zapalnych, niezależnie od ich lokalizacji i stopnia rozwoju. Sensu stosować leku do zwalczania bakterii inne etiologii. Użycie „bakteriofaga” może spowodować rozwój dysbioza, to znaczy nie ma żadnego negatywnego wpływu na florę ciała.

Przy użyciu jednej z metod opisanych powyżej, do przygotowywania faga (cząstki wirusa) aktywnego gromadzą się w komórkach bakteryjnych, zlokalizowanych w obszarze zakażenia. W początkowym okresie leczenia liczba aktywnych cząstek wirusowych gwałtownie wzrasta, ale zaczyna zmniejszać się w zakresie, w którym bakterie zabija się. Gdy patogeny całkowicie zniszczone, stężenie faga jest zmniejszona do minimum. Po tym, własny układ odpornościowy niszczy to, co pozostało z cząstek wirusowych.

dozowanie

Zwykle, lek jest brana pod uwagę przy podawaniu doustnym. Inne sposoby podawania są doodbytniczo i miejscowo. Lek należy przyjmować w ciągu czterdziestu do sześćdziesięciu minut przed posiłkami trzy razy dziennie. Jednakże, dawkowanie waha się w zależności od wieku pacjenta.

Na przykład, dla dzieci w wieku sześciu miesięcy może być stosowany nie więcej niż pięć mililitrów leku doustnie lub doodbytniczo w ciągu dziesięciu mililitrów. Dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do roku, wymagana dawka wynosi od dziesięciu do piętnastu mililitrów funduszy (w zależności od masy ciała dziecka) doustnie lub dwudziestu mililitrach, jeśli lek jest zaplanowane do podawania doodbytniczego. Usługi od jednego do trzech lat, jest podawana od piętnastu do dwudziestu ml roztworu roboczego doustnie i, odpowiednio, od dwudziestu do trzydziestu ml doodbytniczo. Dzieci w wieku poniżej ośmiu lat powinni przyjmować dwadzieścia do trzydziestu mililitrów środka i nie więcej niż cztery mililitry doodbytniczo. Dorośli i dzieci powyżej ośmiu lat, aby być podawane doustnie i czterdzieści mililitrów funduszy i nie więcej niż pięćdziesiąt mililitrów doodbytniczo.

Walczyć płuc za rozsądne, aby stosować leku w postaci aerozolu.

Czas trwania leczenia z bakteriofaga powinna wynosić od siedmiu do czternastu dni. Bieżący czas leczenia zależy od miejsca w procesie zapalnym w organizmie człowieka, niuanse i nasilenie wycieku i cech indywidualnych pacjenta.

Jeżeli lek jest stosowany jako środek zapobiegawczy, należy brać raz dziennie (dawki w tym przypadku musi być przestrzegane w zależności od wieku pacjenta).

Przeciwwskazania

Brak badań laboratoryjnych lub praktyka nie wykazuje absolutnie żadnych przeciwwskazań do stosowania leku „bakteriofaga wielowartościowe”. Instrukcja zaleca jednak ściśle przestrzegać zalecanej dawki, aby w pełni chronić się w leczeniu lekiem badanym.

skutki uboczne

„Bakteriofag polyvalent Klebsiella” jest uważany za całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Brak działania niepożądane w badaniach laboratoryjnych stwierdzono.

Funkcje aplikacji

Podczas używania tego narkotyku „Bakteriofag polyvalent” Podręcznik zaleca zwrócić uwagę na unikalne niuanse leczenia badanym lekiem. Dla tego rodzaju specjalne instrukcje są następujące.

Przed rozpoczęciem leczenia, który jest oparty na leku „Bakteriofag klebsiellezny wielowartościowych”, należy poddać gruntownej badanie bakteriologiczne, które będą dokładnie zidentyfikować czynnika sprawczego, identyfikować je i do zbadania, czy jest wrażliwy na badanym lekiem.

Co ciekawe, nie ma potrzeby, aby przerwać lub odwołać leczenie kuracji antybiotykowej podczas stosowania tego leku. Antybiotyki nie nie wpływają na aktywność i skuteczność leku „Bacteriophage ciecz wielowartościowy klebsiellezny oczyszczać.” Podręcznik zaleca również zwrócić uwagę na kondycję fizyczną roztworu roboczego w fiolce. Przed użyciem należy wstrząsnąć fiolkę w celu sprawdzenia wszelkich pozostałości. Jeżeli okaże się, należy stosować leku w każdym razie niemożliwe. Znak ostrzegawczy jest również każdy, nawet najbardziej nieistotne, zmętnienie roztworu w fiolce.

Gdy lek stosuje się do odtworzenia przez skórę i błony śluzowe, po konserwantów chemicznych, a przed złożeniem porcji danych musi być dokładnie przepłukano wodą. Wymóg ten wynika z faktu, że wszelkie środki antyseptyczne chemiczne niszczą nie tylko bakterie, ale również wirusy, które pozbawia skuteczności leku.

Bakteriofagi nie ma wpływu na szybkość myślenia, jasności umysłu i koncentracji.

Stosowanie leku u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią jest możliwe tylko pod nadzorem wykwalifikowanej osoby.

Ważne jest, aby pamiętać, że lek „bakteriofaga klebsiellezny polyvalent” (patrz zdjęcia. Na początku artykułu) powinny być stosowane do czynienia z żadną chorobą zakaźną tylko wtedy, gdy są one spowodowane przez Klebsiella, który dokładnie są podatne na bakteriofaga.

Interakcje z innymi lekami

„Bakteriofag polyvalent Klebsiella” może być bezpiecznie stosowany jako jednoczesnej terapii z innymi lekami przeciw-bakteryjne i przeciwzapalnych.

warunki przechowywania

Lek należy przechowywać w zgodzie z szeregiem niezbędnych warunków. Na przykład, temperatura powierzchni składowania obserwuje się w zakresie od dwóch do ośmiu stopni Celsjusza. Lek można przechowywać do jednego roku od daty produkcji. Ważne jest, aby monitorować trwałość leku „Bakteriofag Klebsiella wielowartościowych”, ponieważ od tego zależy w dużej mierze od skuteczności leku i jego wpływ na organizm pacjenta.

Procedura sprzedaży

Zazwyczaj lek na receptę. Dlatego, jeśli lek został przepisany przez lekarza prowadzącego, problemy z jego zakupem nie powstać.

opinie

Dbanie o swoje zdrowie, okazując szacunek dla życia, jest ważnym zadaniem każdego człowieka. Istotną zaletą w walce z chorobami zakaźnymi opisana geneza przynosi „bakteriofaga wielowartościowy klebsiellezny”. Recenzje tego preparatu, nie pozostawiają wątpliwości co do jego skuteczności. Pacjenci chwalą leki dla szybkich wyników i brak działań niepożądanych. Według opinii lokalnej aplikacji w dziedzinie narkotyków zapalnej jest również niezwykle skuteczny.

Jakość opieki – klucz do produktywności w młodości i długowieczności. Wybór najskuteczniejszych leków dla własnego leczenia, a leczenie ich bliskich – poważna odpowiedzialność. „Bakteriofag Klebsiella polyvalent” byłoby najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji.