670 Shares 1039 views

Dieta Atkinsa (zalety i wady)

Wśród diecie jest szczególnie popularna dieta Atkinsa, która należy do kategorii białka. Co jest istotą tej diety, i czy to może naprawdę pomóc w utracie wagi?


U podstaw diety Atkinsa jest zasada diety białkowej. Składa się ona głównie z mięsa i ryb. Dieta zawierała niewielką ilość owoców i warzyw, których absolutnie nie może zrównoważyć zwiększone spożycie białka i niewystarczające – węglowodany i witaminy.

Białko dieta Atkinsa obiecuje odchudzania swoich zwolenników do 8 kg w 14 dni, a tak wielu ludzi, pomimo faktu, że to widać nie wszyscy przejść na dietę, która jest czasami obarczona poważnymi konsekwencjami. To jest bardziej odpowiedni dla fanów jedzenia mięsa, ponieważ zwolennicy zbóż, owoców i słodyczy nadal mają potrzebę ulubionych produktów.

Dla prawdziwych zalet tej diety jest fakt, że utrata masy ciała podczas przejścia do protein nadal dzieje. Co ciekawe, człowiek prawie nie czuje bolesne uczucie głodu. Pozytywnym aspektem może być uznany i że powrót utraconej wagi nie nastąpi tak szybko, jak po innych, bardziej restrykcyjnych diet.

Atkins Diet ma również znaczną liczbę wad. Podobnie jak to, czy nie, ale diety z przewagą żywności białka wcale nie jest zrównoważony. Przez ograniczenie zużycia węglowodanów i tłuszczów organizmu pozbawionego witamin, makro- i mikroelementy niezbędne kwasy tłuszczowe. Konsekwencją tych substancji deficytu coraz matowa i łamliwe włosy, łamliwe paznokcie, przesuszoną skórę, złą cerę, zaburzenia snu i nadmiernego zmęczenia. Nie jest to rozwiązanie w tym przypadku wykorzystania wielu witamin w tabletkach, ponieważ duża liczba dotyczy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i braku tłuszczu, nie będzie absorbowany przez organizm.

Kolejną niedogodnością może być uważany za wzrost obciążenia na nerki. Podczas spożywania dużych ilości pokarmów białkowych, organizm traci płyn szybko, wspomagany przez intensywną pracę nerek. Wyjściem z tej sytuacji, staje się znaczny wzrost spożycia w ciągu dnia z różnymi cieczami. Atkins dieta prowadzi do zwiększonego spożycia wapnia. Nadmiar białka w organizmie zwiększa poziom krzepnięcia krwi, dlatego dieta nie powinny być używane w podeszłym wieku.

W porównaniu z wieloma innymi rodzajami podaży diety Atkinsa jest dość łatwy do przenoszenia, dzięki czemu może spełniać jeden raz w roku przez 2 tygodnie.

Codzienne 15 minut przed śniadaniem trzeba pić 200 ml wody. Śniadanie jest w menu tej diety jest zawsze taki sam: kawa z niewielką ilością mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Jeśli nie lubisz kawę, pić herbatę. Możliwe jest użycie niewielkiej ilości fruktozy lub słodzik. Jedzenia jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub twaróg (100 g).

Po 3 Chasa zjeść któregokolwiek z owoców (gruszki, jabłka, śliwki 5, pomarańczowy). Po 2 Chasa obiad zużyte, do którego (do 10 minut z 200 ml wody do picia), który jest wybrany spośród takich przykładach:

– wołowa (100 g) grilla lub pieczone w piecu bez oleju i soli, gotowane ryż dziki (2 kilka) sałaty i sałatki ogórka. Do sosu sojowego użycia nadzienie. Sałatka przyprawiona sokiem z cytryny i 1 łyżki. łyżka oliwy.

– mała płyta zupy 2 cienkich plasterków czarnego chleba 2 pomidory, mandarynka, 3 suszone owoce i herbatę;

– grilla ryby (150 g) jednego z poprzednich ozdabia.

Po 2 Chasa zjeść warzyw i jabłko, i napój 200 ml beztłuszczowe jogurt. Powstały tłumiąc głód zieloną herbatę z miętą.

Pre-dinner drink ponownie 200 ml wody i żywności są wybrane spośród następujących opcji:

– mięso kurczaka bez skóry, pieczone w piekarniku (250 g), grejpfrutowy;

– cielęciny z czosnku, pieczone w piecu (200 g), nieco kalafior i brokuł gotowane na patelni do smażenia z sosu sojowego, oliwy z oliwek;

– ryb gotowane w piekarniku (150 g), sałaty, pomidor, ogórek 2 bity sosnowe 0,5 bułgarski, pieprz jaj (twardo).

Na obiad serwowane jest kromkę czarnego chleba.