458 Shares 8362 views

Acer Aspire 5560 Notebook: specyfikacje, opinie

Acer może być słusznie nazywany „królem linii Home”: marka wprowadza na rynek szeroki asortyment modeli dla każdego smaku i budżetu, a jeśli jeszcze do rozważenia różnych marek satelitów, takich jak eMachines i Packard Bell, wtedy zgubić się w różnorodność urządzeń nie jest trudne.


Bohaterem tego przeglądu – Notebook Acer Aspire 5560 – laptop budżet do użytku domowego. Spróbujmy określić wszystkie swoje zalety oraz wady, biorąc pod uwagę opinie ekspertów i opinii zwykłych użytkowników.

wygląd

linie budżetowe mieszkaniowe „Eyser” podobny nie tylko między sobą, ale także dla konkurencyjnych laptopów. Na przykład, firma Acer Aspire 5560 z jego wygląd jest bardzo podobny do modelu serii 700 eMachines 600, ale jeśli „Emashins” – to był tani linię, gdzie oszczędności są dosłownie na wszystkich poziomach Zgromadzenia, „Eyser” inżynierowie wybrać plastikowy kosztownie i bardziej jakościowo, chociaż ogólny styl notebooków pozostaje praktycznie taka sama.

Nawet z zaokrąglonymi krawędziami i narożnikami, Acer Aspire 5560 podwozie wygląda płasko i ciężkie. I wygląd laptopa po zamknięciu ponad użytkowego wygląd i jest bardzo tanie, jednak w porównaniu z tymi samymi „Emashins” staje się oczywiste, że materiały Aspire lepiej.

Pokrywa devaysa wykonany w stylu matowego, ma pofałdowaną powierzchnię z teksturą przypominającą metalową podłogę w Okrętownictwa – tak, że nikt nie spadł. Tutaj problem jest nieco inna, ale ich cele tekstury wykonuje „bloopers” pokrywa jest trudno zostawić odciski palców lub inne Luba Całe ciało jest trudny do brudzą i czyszczone znacznie łatwiejsze.

Przednia część korpusu pokrywy jest utworzony kąt odwrotny, ponieważ może być łatwo uzależniony palec w celu otwarcia laptopa. pętle przebieg dość łatwy i otworzyć urządzenie jedną ręką bez konieczności trzymania całą strukturę.

W stanie otwartym Acer Aspire 5560 laptop wygląda jak zwykły, niepozorny laptop z prostym, spokojnym i wybitny wygląd. ekran wyświetlacza jest kontynuacją rama i kiedy wyłączyć urządzenie nie wyróżniać, jedyną rzeczą, użytkownicy stałe wyróżnienie w swoich opiniach złe słowo, jest fakt, że szkielet jest wykonany z błyszczącego i otwierania ramy zbiera odciski palców i inne zabrudzenia. Panel Klawiatura jest również pozbawiony jakiegokolwiek projektu fanaberie i wygląda na proste, płaskie i boleśnie znajome.

Jedyną rzeczą, która jakoś odświeżający wygląd notebooka – to brązowa podkładka pod palmą. Piękny devaysu ciało cień daje stylowy akcent, podkreślając go wśród wielu korporacyjnych czarnych modeli. Tak, wygląda pod względem wzornictwa jest znacznie gorsza niż tej samej serii HP 6000, ale nasz model jest w zupełnie innym segmencie cenowym.

jakość wykonania

Cechy laptopa Acer Aspire 5560 modele nie pozwalają działać jako „podróżnika”, tak to można nazwać urządzenie domu. Pokrywa devaysa nie jest wystarczająco silny, a nawet ze stosunkowo słaby naciskając zniekształcenie występuje, tak że transport powinien być uważny i ostrożny.

Zmontowane urządzenie dość mocno na swoim segmencie: piski i każdy kryzys nie został zauważony, ale trzyma laptop w powietrzu, można poczuć się jak ciało lekko ugięte, co po raz kolejny dowodzi, nieadekwatność modelu do podróży i podróżowania.

Ogólnie rzecz biorąc, pojawienie się modelu testowane trochę nudne, a nawet najbliższego konkurenta w linii ASUS K52 wygląda o wiele bardziej interesujące pod względem wzornictwa i stylu. Jedyną rzeczą, która sprzyjać wygląd Acer Aspire 5560 opinii konsumentów – to kosztem praktyczności matowym wykończeniu. Z punktu widzenia użytkownika, model odpowiada pozycjonowanie jako „domu” ogólnego przeznaczenia laptopa.

Ergonomia i interfejsy

Zgodnie z długą tradycję laptopów z pętlami w kształcie litery L, na tylnym panelu obudowy nie występują porty lub złącza w wyniku zakłóceń od nasadki. Na przednim panelu w lewym rogu jest tylko czytnik z pokrywą ochronną.

Po lewej stronie znajduje devaysa złącze zasilania z wtyczką pod kątem, pozwalające prowadzić przewód wysokiego napięcia z matrycy, z dala od oczu. Dalej jest typ interfejsu sieciowego RJ-45, to nie jest kratka wentylacyjna grzbiet, cyfrowy HDMI, wraz z analogowym VGA, drugi położonych uniwersalne złącza audio oraz typu USB 3.0. Po prawej stronie jest zarezerwowana dla devaysa dwa porty USB 2.0, napęd DVD oraz blokada Kensington.

Bardzo wygodne, że po lewej stronie laptopa są porty, które są używane poważnie i przez długi czas: kabel sieciowy i, na przykład, zewnętrzny dysk twardy, czyli wszystkie przewody są grube na lewym boku laptopa, bez zakłócania normalnej pracy. Po prawej stronie można podłączyć mysz i pamięci flash USB, ale konieczne jest, aby pamiętać jednocześnie, że wiele wyspecjalizowane fora są pełne ludzi są zaburzone w ich przeglądu Acer Aspire 5560, który charakteryzuje pozwalają podłączyć tylko trzy USB-urządzenie, które jest bardzo małe ze wszystkich obfitości gadżetów osób trzecich (kamery, iPody , telefony, etc.). Użyj hub USB nie jest wygodny w laptopie i dlaczego firma nie myślał portów rozszerzeń, pozostaje tajemnicą.

urządzenia wejściowe

Firma Acer Aspire 5560 wyposażony jest nietypowa forma klawiszy takich jak „grzyby”, gdzie kapelusz jest nieco szerszy niż sama baza. Przy takiej klawiaturze jest bardzo wygodne, aby wypuszczać złowione kurz i okruchy w szczelinie i innych zanieczyszczeń.

Markery średni, biały z kątowym układzie jest bardzo łatwe do odczytania, a podczas korzystania z klawiatury wystąpi dyskomfort. Niektóre wyraźnych zastrzeżeń do układu nie jest jedyną rzeczą, niż nieszczęśliwych ludzi w ich opinii – lokalizacja jest zbyt blisko do jednostki głównej części klawiatury cyfrowej, ale poza tym wszystko jest w porządku.

touchpad

Touchpad Acer Aspire 5560 mają coś specjalnego z podobnym manipulatorem jest inna: średnią reakcję, gładką powierzchnię oraz pojedynczy wahacz za funkcjonalny. Ci, którzy często drukuje na klawiaturze, trzeba pamiętać, że kiedy ręce dotknąć touchpada, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby podłączyć USB-mysz – w celu uniknięcia nakładania się i dowolnych klawiszy.

Ekran Acer Aspire 5560

Charakterystyka techniczna wyświetlaczu absolutnie znormalizowane z tego samego segmentu modelu. Przekątna – 15,6 cali z rozdzielczością 1366 x 768 pikseli, przy stosunku 16: 9. Wyświetlacz ma błyszczącą stylu, więc do pracy na zewnątrz w słoneczny dzień jest mało prawdopodobne.

Jasność wyświetlacza jest średnio o niskiej granicy nasycenia, ale dla urządzenia domu jest całkiem w porządku. Kolory na ekranie wyglądać nieco bleklovato i, podobnie jak reszta wyświetlacza TN matrycy ma bardzo niewielki kąt.

Demontaż Acer Aspire 5560

W zależności od środowiska operacyjnego i otaczającej przestrzeni laptop po pewnym czasie może być bardzo gorąco, a nawet wyłączyć. Jest to oczywiste, że sygnał czasu czyścić urządzenie z pyłu i usunięcia brudu.

Przed jak rozbierać laptopa Acer Aspire 5560, należy go odłączyć i wyjąć akumulator. W następstwie tych prostych kroków w instrukcji, należy odłączyć wszystkie elementy złączne, aż aż do płyty głównej, gdzie jest fanem z pokrywą i coś powinno być dokładnie oczyszczone i oczyszczone.

Właściciele twierdzą, że system wentylacji Acer Aspire 5560 zdemontowany i oczyszczony nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, najważniejsze – nie spiesz się i dokładnie przestrzegać instrukcji. Jeśli to konieczne, po demontażu mogą być dodawane do wymiany rur grzejnych i pasty.

W celu zminimalizowania problemów z przegrzaniem i zatkania systemu z kurzu, można użyć specjalnych stojakach chłodzących, które są sprzedawane w każdym sklepie komputerowym.

Reasumując

Model 5560 jest niedrogim i przeciętny laptop do użytku domowego. Główną zaletą laptopa – jest to cena, która czasami zainteresowany potencjalny nabywca znacznie więcej niż do wydajności lub funkcjonalności urządzenia. Powinno to być model z około 14 000 rubli. Jak funkcjonalność laptopa nie pozostaje w tyle droższych odpowiedników, ponieważ użytkownicy mówią.

Pozostałe parametry devaysa są w mniej więcej w granicach dopuszczalnych dla tej klasy zarówno ceny jak i technicznych. Z pewnością większość klientów nie zauważy różnicy między tą linię laptopów i podobny do innych platform.