801 Shares 6115 views

Portret Szewczenko – słynny poeta i artysta

Ukraiński poeta Taras Szewczenko Grigorevich – wielki człowiek, lider, bohatera narodowego kraju. Lata jego życia – 1814-1861. Podstawową rolę w dziedzictwie literackim Szewczenki wykonuje poezję. Każdy słyszał o książce „Kobzar”, który jest fundamentem współczesnej literatury ukraińskiej, aw szczególności języka ukraińskiego.


Wiele z jego dzieł pisanych w języku rosyjskim, który daje prawo odnieść go do literatury rosyjskiej. Wielkie osiągnięcia zyskał w obrazie głównym hobby był portret. Szewczenko napisał głównie autoportrety, które są niezwykle popularne.

życiorys

Taras urodził się w 1814 roku, 9 marca (25 lutego) w miejscowości prowincji Morintsy Kijowa. Bardzo wcześnie stracił matkę, gdy miał 9 lat. Po jej śmierci, jego ojciec poślubił kobietę z trójką dzieci. Macocha nie lubił Taras i traktuje go okrutnie. I w ciągu 12 lat, stracił ojca Szewczenki.

Bardzo wcześnie zaczął pisać wiersze i rysować. A będąc sierotą, szukałem i znalazłem swoje nauczycieli, czasami bardzo okrutne. Kiedy miał 16 lat, zaczął służyć na osiedlu. Właściciel jest bardzo często bić Taras pasji do malowania, ale potem zlitował się nad nim i wysłał go na studia z mistrzem Shiryaev. Później spotkał się z Soshenko Shevchenko, Bryullov, Żukowski i Venetsianov. Ci ludzie byli w stanie kupić go od właściciela.

Bryullov malowane Żukowski i sprzedany na aukcji jego portret. Szewczenko został kupiony do wpływów ze sprzedaży pieniądze. Stało się zbawieniem dla osoby kreatywnej, która jest w stanie wykonywać swoje działania swobodnie.

Dawn of swojej pracy miała miejsce w latach 1840-1847. Ale z powodu oskarżeń o zdradę polityczny Szewczenko został zesłany w 1846 roku, w którym najstraszniejsze było to, że nie można było pisać i rysować na nim. Ale rząd dowiedział się, że maluje pejzaże i wysłał go do nowej linii, gdzie pozostał aż do 1857 roku.

został zwolniony z przyczyn zdrowotnych. Rok po uzyskaniu wolności żył w F. Tołstoja. Następnie udał się do domu. Aw 1861 roku 10 marca (26 lutego), zmarł.

Shevchenko w literaturze

U zarania jego twórczości Tarasa przedstawiła czytelnikom tak wielkie dzieła jak „Haydamaky”, „Topola”, „Hustochka”, „Katherine”, „Perebednya”, „Naymichka”. Wszystkie z nich zostały napisane w języku ukraińskim, z powodu których były krytykowane.

Podczas wygnania Szewczenko napisał kilka prac w języku rosyjskim, a wśród nich: „The Artist”, „Księżniczka”, „Twins”. Zawierają one dużo autobiograficznej informacji.

Malarstwo i grafika

Do tej pory, istnieją liczne rysunki i obrazy T. G. Szewczenko. Jego portret, namalowany przez siebie, można znaleźć w książkach i muzeach. Wiele wysiłku spędził na malowaniu piękne krajobrazy, starając się pokazać publiczności, jak piękny świat.

W celu sporządzenia krajobraz lub portret, Shevchenko stosuje się olej akwarela ołowiu ołówka Sepia tuszu. Jednym z jego ulubionych hobby była technika trawienia. Ten rodzaj grawerowania. I wyciągnął ilustracje do znanych dzieł, na przykład takie jak „Króla Leara” Szekspira.

Niezliczona ilość autoportretów artysty namalowany przez całe życie. Rysowanie portretu, Szewczenko nie starał się upiększać siebie.

Graficzne i obrazkowe Prace autora są datowane 1830-1861 roku i obejmować terytorium Kazachstanu, Ukrainy i Rosji.

Cena portret Tarasa Szewczenki

Kupować obrazy tego genialnego artysty jest teraz możliwe zarówno na Ukrainie iw Rosji. Zasadniczo możemy tylko znaleźć kopię, których koszt waha się od 200 hrywien.

Znajdź oryginalne antyki dzieła możliwe w sklepach, koszt jednego obrazu może wynosić od 5000 hrywien. Również kupić produkt Shevchenko oferują wiele sklepów internetowych.