660 Shares 9759 views

Co to jest „olimpijczyk spokój”? Kovpak DV "olimpijczyk spokój. Jak to osiągnąć?"

„Pokój olimpijski” – to dość powszechne wyrażenie, które jest używane w mowie, od czasów starożytnych. Synonimy phraseologism:

– beznamiętność;

– spokój;

– bezstronność;

– cool;

– samokontrola;

– flegmatizm etc.

Najbliższy w rozumieniu podobna ekspresja – jest być może „być cicho, jak słoń”. Możemy powiedzieć, że spokój olimpijski ma człowieka, który z godnością i pełne samokontroli łączy wszystkie wydarzenia w swoim życiu. W nagłych przypadkach, osoby takie nie nadają się do otępienia lub paniki, one rozwiązać problem spokojnie i bezstronnie.

Bogowie Olimpu

Według greckiej legendy, bogowie żyli na świętej górze zwanej Olympus. Gore był tak wysoki, że zniknął za chmurami i nie było absolutnie dostępne dla śmiertelników. To właśnie tam mieszkał król bogów Zeusa i innych olimpijczyków, których życie było spokojne i ciche. Ze względu na te mity i nie było czegoś takiego jak olimpijczyk spokoju. Oznacza to nie tylko spokojne zachowanie, ale także ogólną wielkość człowieka. Nawiasem mówiąc, nie ma nic wspólnego z Igrzysk Olimpijskich, to nie ma. Chociaż niektórzy eksperci są skłonni uwierzyć, że jest to cecha spokój starożytnych greckich sportowców doprowadziły do tej koncepcji. W rzeczywistości, Igrzyska Olimpijskie były, wręcz przeciwnie, bardzo emocjonalny, a uczestnicy z pewnością nie może być opisana jako zarezerwowane i zimną krwią, więc ta teoria nie ma nic wspólnego z prawdziwego znaczenia i pochodzenie tego wyrażenia.

Odyssey

Innym źródłem, która odpowiada na pytanie: „Jaka jest pogoda ducha olimpijskiego” – legenda greckiego poety Homera nazwie „Odyssey”. W szóstym książki legendarnego poety, wyrażenie to zostało wykorzystane przez po raz pierwszy. Oczywiście, ta teoria jest nadal kontrowersyjne, jednak bezsporny jest fakt, że idiom powstała w starożytnej Grecji.

Olimpijczyk spokoju: jak to osiągnąć

Osiągnięcia całkowitego spokoju jest trudne, proces ten może trwać bardzo długo. Oczywiście, przede wszystkim zależy to od osoby, jeśli w swoim sercu jesteś porywczy i impulsywny, włączyć się w „Olimpijczyk” będzie niezwykle trudne. Po wszystkie wewnętrzne doświadczenia, które czają się osoby wpływa gdzie złośliwą układ nerwowy. W celu bardziej spokojnie reagować na pewne wiadomości lub zdarzeń w życiu, niekoniecznie muszą olimpijczyk spokój, przynajmniej na tyle, aby przerywać wszystko do serca.

Joga promuje całkowitą pacyfikację i bardziej swobodny stosunek do życia. Od Yogi ideologia polega właśnie na jej ustępstw i jedności z całym wszechświatem. Kto inny jak Indianie wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jak doskonale spokojny wyraz twarzy chodzenie po rozbitym szkle, albo spać na łóżku z gwoździ.

Każda osoba ma swoje tajemnice, jak osiągnąć osobisty spokój. Dla niektórych jest to spacer w lesie, ktoś głaszcze kota lub zabawy z dziećmi. Jest możliwe, aby zmienić sytuację lub udać się na urlop, zorganizować małą przygodę w postaci podróży do ciekawych krajów. Niektórzy psychologowie doradzają awaryjnego liczenia owiec lub nosić żadnych przedmiotów, które mogłyby uspokoić i doprowadzić cię do życia.

Dmitry Kovpak napisał doskonałą książkę poświęconą tej kwestii. W książce „olimpijski spokój. Jak to osiągnąć?” łatwy i przystępny język opisuje główne metody i techniki, aby osiągnąć harmonię i spokój. Autor dzieli się również tajemnice, które nauczą się radzić sobie z trudnościami życiowymi.

Konkludując

Olimpijczyk spokój ukryty motyw był nieodłącznym starożytnych greckich bogów. Fakt, że nie były one przedmiotem ziemskich trosk i doświadczeń, ale nawet oni czasami wychodzą z siebie, według starożytnych kronikach. Dlatego możemy powiedzieć jedno: nawet najlepsze olimpijczyków, prędzej czy później ulegają emocjom, i nie ma nic złego.