347 Shares 3614 views

Medlar w domu. warunki uprawy

Wielu hodowców są zaangażowane w hodowli rzadkich i egzotycznych roślin, ale nie każdy wie, że mieszkanie jest możliwe rosną piękne drzewa jak niesplik. W domu, owoc można uzyskać nie tylko z cytryny, kiwi i granatu, ale to niewielkich krzewów w podrodziny jabłka. Jej owoce są doceniane bogate w witaminę C, a także są bardzo smaczne. Loquatobraz jest powszechne w Europie Zachodniej, Algierii i wielu innych krajach. Jak sama nazwa wskazuje, można przypuszczać, że roślina pochodzi z Japonii, ale tak nie jest. Drewno tylko tam rozprzestrzeniać, a jego prawdziwą ojczyzną są Chiny.


Loquatobraz uprawiana w domu jest bardzo prosta. Aby to zrobić, w supermarkecie, aby kupić owoce, usunąć nasiona z nich i natychmiast umieścić aż utraciły zdolność kiełkowania. Można moczyć je w roztworze nadmanganianu potasu, ale nie jest to konieczne. W puli jest lepiej posadzić jedno ziarno, jak pojawia się tylko dwie rośliny. Glebę można wytwarzać z liści i torf ziemi, piasku i torfu.

Loquatobraz rośnie bardzo szybko w domu, a miesiąc później w kiełków na dwóch lub nawet trzech par prawdziwych liści pojawia. To właśnie w tym okresie konieczne jest określenie przyszłego kształtu rośliny. Jeśli podoba Ci się kształt krzewu, należy prischipnut niesplik, ale jeśli chcesz dostać drzewo, pierwszy pochwycona zrobić w ciągu sześciu miesięcy. Wzrost i płodność nie jest naruszona, tylko formę zmian.

Medlar w domu odtwarza nie tylko nasiona, ale również sadzonki. Aby to zrobić, należy wyciąć gałęzie muszą być wprowadzone do mokrej ziemi i przykryć słoik. Po czterech tygodniach można świadkami młodego buszu. Od niesplik – egzotyczne rośliny, która nie jest przystosowana do naszych warunków klimatycznych, konieczne jest dostarczenie wszystkich warunkach zbliżonych do ich naturalnego siedliska.

Drzewa będą rozwijać się normalnie, kwiat i owoc tylko wtedy wystarczającej wilgoci. Gleba powinna nigdy sucha, woda lub roślin należy broniła stopu w wodzie o temperaturze pokojowej. Loquatobraz domu powinien otrzymać wystarczającą ilość wilgoci z powietrza. W tym jednym dniu to musi być rozpylany, a dwa razy w miesiącu, aby spędzić ciepły prysznic. W okresie zimowym, woda roślin często nie jest konieczne, i że wilgoć nie odparowują gleba należy mchem.

Jasne pokoje – to coś, co jest tak lubiący loquat. Zdjęcia drzew dotyka wielu ogrodników: tak ładny i schludny roślinę. Jego maksymalna wysokość – 2 m, a owoce to może dać dużo. Po kontakcie z wystarczającą ilością światła z pąkami są duże loquat, kwitnienia zwykle przypada w kwietniu lub na początku maja iw czerwcu, jest już możliwe, aby jeść owoce. Jeśli będą one wydają się zbyt kwaśny, należy umieścić je w zamrażarce, a następnie niesplik jest miękkie i słodkie. Wiosna dzień światło nie tak dawno, więc może być konieczne dodatkowe podświetlenie do normalnego kwitnienia. Niesplik ma dekoracyjną odwołania, ponadto daje przydatne i smaczne owoce. Warto dbać o rośliny.