162 Shares 3382 views

"Tomsk pisanitsa" Muzeum (Kemerowo)

Znajduje się niedaleko od Kemerowo „Tomsk pisanitsa” (odległość do miasta około 60 km). To kulturowe i historyczne centrum, położone na świeżym powietrzu Kuzbass, nad brzegiem rzeki Tom. Naturalny kompleks został założony w roku 1988. Przez wiele lat naukowcy poświęcili studium tego światowej sławy zabytków. W dalszej części artykułu dowiadujemy się więcej historii rezerwatu „Tomsk pisanitsa” (Kemerowo) zdjęcia, które można zobaczyć poniżej.


Historia wystąpienia

Nie wiadomo, kiedy i przez kogo ta skała została znaleziona ze zdjęciami ludzi pierwotnych. Wczesne opisy miejsc są w pismach wielu starożytnych podróżników i naukowców, od XVII wieku. W połowie XX wieku, badanie petroglify zrobić radzieckich historyków. Długoterminowe badania starożytności powstały w pracy naukowej „Skarby z napisami Tomsk” (1972). Autorzy tego monumentalnego dzieła byli naukowcy AP Okladnikov i AI Martynow. Ten temat poświęcony dziesiątki artykułów w czasopismach naukowych na całym świecie. Dzięki pracy tych naukowców do nowoczesnego społeczeństwa lepiej zrozumieć wizję świata byli starożytni ludzie, jaki był ich pogląd na świat.

Działalność radzieckich naukowców

W latach 60-80 ubiegłego wieku pod kierunkiem Anatoliya Ivanovicha Martynova stworzył grupę historyków, naukowców i studentów. Zrobili świetną robotę na renowacji i konserwacji zabytków. Pierwszy odbudowa została przeprowadzona, zbudowano schody, które nadal służy jako głównego zejścia na skale. Dzięki doniesień radiowych i telewizyjnych, eseje w czasopismach i gazetach, zwykli ludzie dowiedzieli się o tym zabytku. Zaczęliśmy organizować pierwszą wycieczkę do starożytnego miejscu. Od 1968 roku, w sąsiedztwie obszaru pisanitsa uznany za rezerwat przyrody, aw 1988 roku miejsce to stało się muzeum. minded zespół kierowany przez kandydata nauk historycznych V. Kimeevym podwaliny dla działalności centrum archeologicznego. Pierwsze wyprawy były organizowane w celu zbadania rodzimą kulturę tak zmęczony – Shor. Zaczęło się jako formacji etnograficznej składnik muzeum. Obejmuje on kompleks architektoniczny i etnograficzne „Shor ulus Kezek” i „rosyjskiej wsi syberyjski”. Jednocześnie przeprowadzono topograficznych geodezji rozpoczął edycję pamiątkami. W późnych latach osiemdziesiątych dalszy Tom rozpoznawczych ekspedycji archeologicznej ubiegłego wieku, który został zorganizowany przez pracowników muzeum, nowe rysunki człowieka prymitywnego stwierdzono.

działalność badawcza

W 1991 roku kompleks historyczne i kulturowe czele kandydata nauk historycznych Martynova Galina Semenovna. Podczas jej kierownictwem muzeum „Tomsk pisanitsa” (Kemerowo) kontynuuje swój rozwój. Były nowa wystawa, było kilka konferencji i seminariów. W 1995 roku odbyła się zorganizowana przez pracowników rezerwatu międzynarodowym spotkaniu poświęconym sztuki naskalnej. największa rosyjska muzeum, które posiada kolekcję obrazów Rock „petroglify Azji” i kompleks „Arheodrom”, także tworzonych przy pomocy zespołu Center. W połowie lat 90. „Tomsk pisanitsa” (Kemerowo) przejmuje światową sławę, jest on aktywny udział w konkursach naukowych i forach historycznych. Pod koniec XX – początku XXI wieku. Stworzyli takie systemy wystawiennicze, takie jak „mity i eposy Syberii”, „żywej archeologii”, „Czas, przestrzeń i kalendarze” i „słowiańskiej mitologicznej lasu”.

nowe kierownictwo

Od roku 2004 do dnia dzisiejszego na czele kompleksu archeologicznego Rada powinna Kaplunov Walerij Aleksandrowicz. Pod jego kierownictwem w 2005 roku przeprowadzono gruntowny remont rezerwy. W czasie swojego istnienia, „Tomsk pisanitsa” (Kemerowo) przekształciła się w centrum badawczego światowej renomie. Główny Specjalista Center, Akademia Nauk Anatolij Iwanowicz Natural Martynow jest jej stały konsultant, człowiek, który spędził większość swego długiego życia poświęconego badaniu i ochrony rezerwatu. Informacje zbierane przez pracowników muzeum w trakcie wypraw naukowych i prac badawczych stanowiły podstawę 4 prac doktorskich i licznych artykułów naukowych.

dzisiaj naturalny i Centrum Kultury

Obecnie rezerwy „Tomsk pisanitsa” (Kemerowo) kontynuuje swój rozwój. Jest to nowoczesny kompleks archeologiczny. Łączy w sobie naturalną oryginalność działań kulturalnych, badań i. "Tomsk pisanitsa" – prawdziwa duma Kuzbass. Zespół Rezerwat składa się z kilkudziesięciu osób. Działają one w różny sposób: od organizacji turystycznych wycieczki do odbudowy kompleksu archeologicznego. Teren kompleksu „Tomsk pisanitsa” – to nie tylko ośrodek badawczy, jest także ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców i odwiedzających region Kuzbass. Rezerwa jest gospodarzem wielu ludzi na imprezie. Tu przychodzą zwykłych turystów i światowych gwiazd, polityków, naukowców i biznesmenów. Wiele osobistości z całego świata odwiedziło tę starożytną miejsce. Wśród nich jest mistrz świata Anatolij Karpow, śpiewak operowy, Dmitri Hvorostovsky Valentine Tolkunova podróżnego Jurij Sienkiewicz, kosmonauta Aleksiej Leonow i innych. Odbywają się tu i wycieczki dla dzieci.

Charakter centrum historycznego i kulturowego

Flora terytorium reprezentowany jest przez dużą liczbę gatunków. Zróżnicowane pod względem składu i fauny rezerwatu. Roślinność naturalnego kompleksu i jest prawie ź flory regionu Kemerowo, zawiera około 40 gatunków drzew, krzewów i traw. Niektóre gatunki roślin są trzeciorzędowe relikwie i pióro trawa jest w Czerwonej Księdze Rosji. Fauna rezerwatu jest również znaczne i zróżnicowane. Jej mieszkańcy są stałymi łasica, lis, borsuk, łasica i wiele innych małych i dużych zwierząt. Żyją tu łosie, wilki i rysie.

"Tomsk pisanitsa" (Kemerowo). Jak dostać się do zarezerwowanego Complex

Konieczne jest, aby dostać się na torze przez powiat Yashkinsky Kirovsky. Konieczne, aby przesunąć wzdłuż głównej drogi przez most Kuznetsk. Ważne jest, aby nie pomijać żadnej lewo. Obok przejazdu kolejowego. Po raz kolejny należy skręcić w lewo. A następnie jechać dalej przez most, na pierwszym rondzie skręcić w prawo, w drugim – też. Teraz, na drugich światłach wyjdzie na lewo. Następnie musisz być cały czas w ruchu na głównej ulicy. Jeśli nie ma transport własny, można wsiąść do autobusu – Kemerowo „Tomsk pisanitsa”. Trasa biegnie z miasta do wsi i bezpośrednio Yashkino.