544 Shares 9116 views

Charakterystyka olejów hydraulicznych. Jak je wybrać?

Obecnie na rynku istnieje wiele systemów wodnych. Mogą się one różnić cech wymiarowych i hydraulicznych zadania. Ale istnieją elementy, które są wspólne dla wszystkich urządzeń. Ponadto, wszystkie one wymagają, na przykład, prawidłowe i terminowe konserwacji. Różnych marek olejów hydraulicznych po prostu pomóc w rozwiązaniu tego problemu.


Co należy zwrócić uwagę w pierwszej miejsce?

Dokumentacja producentów systemów hydraulicznych zwykle przepisywany wymagań, jakim powinny odpowiadać jednej lub drugiej strony. Nie staraj się poprawić olej, naruszając tym samym podstawowe zasady.

Wielu kupujących uważają, że najlepszym Agenci – te, które charakteryzują się dużą ilością dodatków. Ale to tylko założenie jest tylko częściowo prawdziwe. Dodatki są tworzone w celu poprawy pewnych właściwości olejów hydraulicznych. Ale poprawa jednego parametru mogą niekorzystnie wpływać na inne właściwości materiału. Ponadto musimy pamiętać, że substancje te są tylko specyficzny rodzaj sprzętu. Dlatego konieczne jest, aby spojrzeć na ile olej nadaje się do różnych warunków pracy.

Dodatkowe informacje o właściwościach

międzynarodowe klasyfikacje olejów hydraulicznych, istnieje kilka. Ale dość często zdarza się, że producenci maszyn sami wykazują wymagania dotyczące składu, które mogą być używane do pracy. Zazwyczaj jest to spowodowane projektowania dowolnego systemu. Ponadto, twórcy są świadomi, jak ważne jest, aby zapewnić zgodność wszystkich elementów w systemie do siebie, aby zorganizować wysokiej jakości bezawaryjną pracę.

Obciążenie podkładek w takich przypadkach zwiększona, ponieważ olej jest uruchomiony dużo ciśnieniem. Podczas pracy, kompozycja może stracić swoje właściwości, tak, że od czasu do czasu trzeba go zmienić. Jeśli tego nie zrobisz to w czasie, dalsze naprawy mogą być bardzo kosztowne. No marka oleju hydraulicznego nie pomoże tutaj.

Ponadto mogą wystąpić problemy, jeśli skład systemu napełniania, który nawet nie dostarczonych przez producenta. Więc to naprawdę powinien słuchać ich zaleceń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat właściwości olejów

, Trzeba zrozumieć, co temperatura będzie wybrać odpowiedni olej

obsługiwane. Na przykład, istnieją wersje letnie i zimowe. Aby wybrać olej hydrauliczny, których cechy mogą być różne, to należy wziąć pod uwagę jego lepkość.

zakres temperatury pracy systemu – która umożliwia określenie lepkości. W instrukcji obsługi można zawsze znaleźć informacje odnoszące się do tych lub innych cech. Niektórzy uważają, że pompa określają również lepkości tych kompozycji. Ale to tylko nieporozumienie, choć dość powszechne. Olej powinien mieć podobne ustawienia tylko dla zabicia nawet w wąskiej przestrzeni urządzenia. Lepkość oleju hydraulicznego powinno być takie, że przepływ przez najwęższe kanałami z pewną prędkością. W przeciwnym wypadku działanie systemu może nie być całkowicie poprawne.