735 Shares 3706 views

CERMET przednie zęby – niezawodny sposób, aby chronić

Zęby przednie wymagają szczególnej uwagi, ponieważ są one w widocznym miejscu, widzą najmniejszych wad. Uważa się, że cermetu na przednich zębów – jeden z najbardziej niezawodnych i skutecznych możliwości rekonstrukcji uzębienia. Jest to najczęściej stosowany sposób protetyki. Jego dystrybucja nie wyjaśnia zbyt wysoką cenę, trwałość i doskonałe walory estetyczne.


Korona cermetali – stosunkowo prostej konstrukcji, który składa się z ramy z metalu i kilka warstw ceramicznych. Rama może być wykonane z różnych materiałów. Zwykle jego wytwarzania jest platyna, złoto, chrom, kobalt i nikiel. grubość 0,5 cm, stop kobalt-chrom -. najczęstszych obecnie używane powinny być nikiel-chrom on. Są one również w połączeniu z tkanki dziąseł oraz stosunkowo tani.

Platyny lub złota ramki są znacznie dłuższe, mają lepsze walory estetyczne, ale o wiele wyższą cenę. W wytwarzania warstwy osnowy po warstwie ceramiki jest stosowany, przy czym po naniesieniu każdej warstwy, jest spalane w specjalnych piecach w temperaturze 950 ° C. Wynikiem tego jest bardzo silne wiązanie pomiędzy ceramiką a metalem. To zapewnia integralność strukturalną na długi czas.

Cermet na przednich zębach ma szereg niezaprzeczalnych zalet:

– wspaniały wygląd;

– wytrzymałość i niezawodność konstrukcji;

– długa żywotność; takie korony wykonane z metali niedrogich może trwać ponad 10 lat, oraz złota lub platyny ramy – 15 lat;

– całkiem uzasadnione rozsądną cenę.

Jednak nie wszystko jest tak różowo, jak byśmy chcieli. Cermetali przednie zęby ma wady:

– utworzenie korony zęba jest bardzo silne, aby szlifować;

– frez lub psów koron przed zainstalowaniem depulpiruetsya (zabija nerwów) – jest bardziej krucha niż pod korony „na żywo”, zęba.

Cermetowe przednie zęby ustawione po starannym przygotowaniu. Początkowo przeprowadzono badania rentgenowskiego. Jest to konieczne w celu całkowitego wyeliminowania zapalenie czubka zęba. Jeśli zapalenie występuje, ząb musi być utwardzony i następnie protezy. W obecności zębów w starych wypełnień, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak dobrze są one zainstalowane. Defekty, które kanały są oczyszczone i powtórnie napełnia się materiałem wypełniającym.

pielęgnacja zębów depulpiruetsya. Jest to warunek wstępny dla zębów przednich, z jednego wspólnego korzenia. W razie potrzeby leczy ubytków. W niektórych przypadkach może to być uznane za montaż gotowego wkładu do korony. Jeżeli ząb jest zniszczone połowy jego przechodzenia kołek jest wkładany i następnie utrzymywano pojemności koronowej części wypełniających.

Korona na cermetu zębów jest ustalona po dokładnego szlifowania zębów. Jest to długotrwały proces, który powinien być wykonany z precyzją filigranowej celu zapewnienia wysokiej jakości protezy.

Jeśli chcesz mieć piękne zęby przednie, metal, których cena wynosi około ośmiu tysięcy rubli średnio w Rosji, najbardziej odpowiednia opcja. Nie szczędzą pieniędzy na „odbudowę” jego uśmiechu jakości. Można uzyskać oczekiwany rezultat i będzie cieszyć się nim przez wiele lat.