116 Shares 4496 views

Jak czyścić srebro w domu

Silver – uderzająco piękne metalu. Jednak, niestety, jest bardzo łatwo utlenia się, a więc ciemne. Wynika stąd, że dla srebrnych przedmiotów wymaga starannej opieki. Przede wszystkim, srebro powinny być trzymane z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego. Optymalnie przechowywać biżuterię srebrną w polu lub w szczególnym przypadku, sztućce i tak dalej w ciemnej szafie, a nie na szklanych półkach, w sposób zwyczajowo przyjęty.

Ale nawet przy stałym i należytą starannością, w sposób nieunikniony srebro ciemnieje, a czas należy czyścić od czasu do czasu. Czyste srebro jest całkiem możliwe, w domu na własną rękę. Aby to zrobić, istnieje wiele sposobów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Od czystego srebra w domu?

Pierwszy sposób: najpierw roztwór mydła z dodatkiem amoniaku. Na 1 litr roztworu należy dodać łyżeczkę płynnego amoniaku. Konieczne jest, aby wypłukać srebra. Następnie produkt przemyto ciepłą wodą i wytarto do sucha.

Drugi sposób: Jak czyścić srebro w domu za pomocą ziemniaka? Jest to również bardzo proste. Ziemniaki obrać i trzeba pokroić w kostkę i dodać wodę. Po kilku godzinach ziemniaki usunięto i wody przez godzinę umieścić srebra. Następnie srebro odzyskuje się z wodą, zlikwidować i płukania.

Trzeci sposób: litr wody trzeba dodać łyżkę soli i muszle z dwóch jaj. Otrzymaną mieszaninę wprowadza się na ogień i wrzenia. Gdy woda wrze, to jest 20 sekund obniżył srebra. Następnie trzeba uzyskać srebra i wytrzeć do sucha.

Odrębną kwestią, jak do czyszczenia srebra z kamieniami? Konwencjonalne metody „Granny” może również uszkodzić klejnot w swojej biżuterii. Więc w tym przypadku lepiej jest użyć specjalnego roztworu, który tworzy warstwę ochronną na art. Musi być szczególnie ostrożny z produktów z pereł. Są one często lepiej zmyć wodą z mydłem i uniknąć poważnych zanieczyszczeń.

Szczególną ostrożność jest konieczna w przypadku, gdy chodzi o wysokiej jakości srebra. W tej sytuacji konieczne jest użycie specjalnych narzędzi. Najlepiej jest użyć narzędzia o nazwie „Zilbertaushbader”. Jednakże, jeśli okaże się to nie uda, można użyć innego, ale ważne jest, aby zapewnić ich jakość.

Ponadto srebro jest również uporządkować za pomocą specjalnych past, jednak warto pamiętać, że są one czyste srebro metoda polerowania, co oznacza, że nie można ich nadużywać. Ale one są doskonale nadaje się do pilnie umieścić w odpowiedniej formie srebra, na przykład, przed sprzedażą lub publikacji. Jednakże, na tych samych robót zasadniczych oraz zwykłej pasty do zębów, dzięki czemu można czyścić srebra z nim.

Aha i jeszcze jedno, które jest pytanie „Jak czyścić srebro w domu?” Po tym wszystkim, większość srebra obfitują w małych szczegółów, które są bardzo trudne do utrzymania w czystości. Tak powinno być wykonane z miękkiego filcu. I ważne jest, aby być bardzo ostrożnym z materiałów ściernych.

Specjalne podziękowania dla pozłacanego srebra. Wraz z nim trzeba być najbardziej ostrożny stosować ściernych środków czyszczących nie powinny być w ogóle. Lepiej jest przetrzeć irchą lub wacikiem zamoczonym w alkoholu. I ocet może być używany, który jest również stosowany do wacikiem lub miękką szmatką. Pięć-ocet należy przemyć powierzchnię produktów z pozłacanymi.

Pamiętaj, że korzystanie z publicznych pieniędzy – jest to realne i nieuzasadnione ryzyko. Dlatego też, gdy wymagane jest czyszczenie wyrobów szczególnie delikatnych i wartościowych lub są poważnie zanieczyszczone, to lepiej zwrócić się do sklepu z biżuterią, do profesjonalistów. mogą zagwarantować Ci bezpieczeństwo swoich produktów i najlepszego możliwego wyniku.

Mam nadzieję, że po tym artykule, żaden z jej przeczytaniu nie jest pytanie, jak do czyszczenia srebra w domu.