454 Shares 7942 views

Przydatne wskazówki. Jak gotować kalafior

Kalafior, współczesna medycyna klasyfikuje grupę najbardziej przydatnych warzyw. Jest o wiele więcej witamin i minerałów niż inne odmiany kapusty, więc to jest przede wszystkim przeznaczony dla dzieci i dieta kuchni.


Pożywne i smaczne kalafior w starożytności był cenionym wśród wielu ludów Wschodu. Tu kapusta nazywa Syryjczyk wystarczająco długo, gdyż jej nasiona zostały przywiezione z Syrii. Nasiona go z Syrii kalafior został wprowadzony na Cyprze, a stamtąd, w XIV wieku były we Włoszech i Francji, a sto lat później – w Anglii i Holandii. W Rosji, kalafior uprawiano po raz pierwszy pod Katarzyny II. Pierwsze próby były nieudane – ciepłolubne gatunki kapusty nie mógł wytrzymać surowy klimat rosyjski, ale w końcu, agronomów domowe odporność na niskie temperatury, stopnia został usunięty. Od kalafior jest zawsze obecny na naszych stołach w różnych sposobów: jako bocznej danie, jako baza do zup, jako nadzienie do ciasta, surowego otwartego w sałatkach i tak dalej.

To nie jest bezczynny pytanie, które pojawia się w wielu kochanek: „Jak gotować kalafior?” Rzeczywiście, podczas długotrwałego gotowania niszczy wiele witamin i minerałów, a ich kalafiora partii. Na przykład, w porównaniu z białej kapusty, zawiera trzy razy więcej witaminy C, dodatkowo istnieje prowitamina A, witaminy z grupy B, witaminę PP. Ponadto występuje w dużej ilości fosforu, żelaza, magnezu, wapnia i potasu. Rich kalafior i białko roślinne, ale włókno w niej o wiele mniej niż w innych typach kapustą, więc jest to łatwiejsze do strawienia i nie przeciążać jelita.

Zdecyduj, ile trzeba gotować kalafior w zależności od jej wielkości i rodzaju żywności, dla której przygotowuje kapustę. Jeśli kapusta jest podzielony na małe różyczki, a następnie gotować, aż będzie gotowy do 10-15 minut, gdy kapusta jest gotowane w całości, a następnie jej przygotowanie zajmie około pół godziny. Na hamburgery, zapiekanki i panierki do panierowany, kapusta gotowana całych kapusty wystarcza na ok 15-20 minut, aż będą miękkie, dzięki czemu nie tracą składników odżywczych podczas dalszego gotowania. Jeśli zupa z kalafiora zawiera składniki, które są gotowane dłużej niż to jest, na przykład, ziemniaki, świeży zielony groszek, fasola, ryż, najpierw umieścić te produkty, a dopiero po pewnym czasie, dodać kapustę różyczki.

Gotować kalafior korzystnie w garnku szkliwa, aby uniknąć zniszczenia witamin. Jeśli woda gdzie kapusta gotowane dodać łyżeczkę dowolnego kwasu (ocet, sok z cytryny) lub ze szkła mlecznego, kapusta śnieżnobiały nie stracą kształt. Woda do gotowania kalafiora należy wziąć trochę, lub nawet lepiej – aby przygotować go dla pary. Nawiasem mówiąc, nie chcę, aby dowiedzieć się, jak gotować kalafior w tym przypadku? Jeśli kalafior jest parzona, a metoda ta jest z pewnością najlepszy w żywności i diety niemowlęcia, jego czas gotowania wzrasta o 10 minut w stosunku do konwencjonalnego gotowania.

Mrożony kalafior gotuje się 15-20 minut.

Oryginalny przepis:

Pie „Kolorowe bajki.”

wymagane na ciasto: 2 jajka: szklankę mąki; 125 gr. masło; 2 łyżki stołowe śmietany; szczypta soli.

Do napełniania potrzebne są: czerwony, żółty i zielony pieprz – 1 szt; około 500 g kalafiora.; 3 jaja; kubek śmietany; Pół mleko filiżanki; 150 ° C. ser twardy; Mieszaninę suszonych ziół.

Łącząc śmietana, masło, jajka, mąkę i sól, ugniata się miękkie, elastyczne ciasto. Owinąć je w folię i umieścić w lodówce przez pół godziny.

Kalafior, gotować, chłodny, rozbierać na różyczki. Aby nie martwić się za każdym razem, o ile gotować kalafior tortu, można tylko próbować nożem najgrubszym jego trzonie. Jeśli trzon ma pół-miękki, kapustę dłuższe gotowanie nie jest konieczne.

Paprykę opłukać, usunąć nasiona i pokroić w paski.

Śmietana, jaja i mleko bić z miksera, dodać sól, dodać zioła.

Chłodzonej rolki ciasto do postaci cienkiej warstwy, w celu utworzenia na krawędziach półek. Podziel się na podstawie testu kapustą kwiatostan, paskami papryki i pokryć je z bitą mieszaniny. Posypać ciasto startego sera i piec w piekarniku wcześniej ogrzanym do 200 ° C, około 40 minut.